Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis 9 maanden cel tegen man die met fakkel voor deur Kaag stond

Eis 9 maanden cel tegen man die met fakkel voor deur Kaag stond

DEN HAAG (ANP) - Tegen de man die begin deze maand met een brandende fakkel voor het huis van politica Sigrid Kaag stond, is woensdag een straf van negen maanden cel geëist. Diezelfde straf is ook tegen de vrouw geëist die alles filmde en rechtstreeks uitzond. Ook moeten zij wat de officier van justitie betreft een gebieds- en contactverbod krijgen voor onder anderen ministers en leden van het Outbreak Management Team (OMT) .

De 29-jarige Amsterdammer Max van den B. stond met een brandende fakkel voor het huis van de D66-minister van Financiën en schreeuwde complotleuzen. Ook belde hij bij haar aan. Dit alles was rechtstreeks op sociale media te volgen, gefilmd door de 44-jarige Eline van 't N. Zij filmde ook in de woning van de politica en bracht de kinderen van Kaag in beeld.

Kaag noemde het "bedreigend en angstig" voor haar en haar gezin. Premier Mark Rutte noemde de bedreiging "totaal onacceptabel".

Joris Demmink

Van den B. en Van 't N. worden ook verdacht van het bedreigen van voormalige topambtenaar Joris Demmink. Zijn naam duikt vaker op in kringen van complotdenkers, die Demmink een pedofiel noemen, hoewel er nooit enig bewijs is gevonden. "Meneer Demmink heeft geen kinderen misbruikt", zei de officier. "Wel!", riep Van den B. De officier haalde onder meer deze uitroep aan om te betogen dat de verdachten geen afstand van hun daden nemen.

Van den B. is recentelijk ook opgepakt toen hij voor het huis stond van de voormalige minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge in Rotterdam.

De politierechter doet waarschijnlijk later woensdag nog uitspraak.

Meer uit Binnenland

Vier verdachten aangehouden voor bekladden Maersk in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Vier mensen zijn aangehouden voor het bekladden en vernielen van het kantoor van Maersk aan de Boompjes in Rotterdam. Het gaat om twee mannen en twee vrouwen, zegt de politie na berichtgeving van Rijnmond. Op de ruiten zit rode verf en er staat onder meer 'genocide collaborateur'.

1 uur geleden
Reiziger weer welkom in westelijke tunnel Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Na twee jaar bouwen en hinder is de entree van de vernieuwde westelijke reizigerstunnel van station Amsterdam Centraal maandagochtend weer opengegaan voor reizigers. De belangrijkste verbeteringen zijn de uitbreiding van poortjes en vernieuwing van de trappen.

1 uur geleden
RIVM: in tien jaar daalde aantal mensen dat stierf door hitte

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal sterfgevallen op hete dagen is sinds 2010 sterk gedaald. Tussen 2000 tot 2009 zijn naar schatting 7000 mensen gestorven door hitte, tussen 2010 en 2019 ging het om 4300 mensen, meldt het RIVM maandag na berichtgeving van RTL. Wel blijft de kans op overlijden op hete dagen nog steeds hoog.

2 uur geleden
Veel animo voor 'rode lijn'-protest voor Gaza in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - In Leeuwarden hebben demonstranten zondag aandacht gevraagd voor de situatie in Gaza door een symbolische rode lijn door de binnenstad te trekken. De in het rood geklede actievoerders trokken in een mars door het centrum van de Friese hoofdstad. Ook hielden ze een kort lawaaiprotest.

18 uur geleden
Veel files door vakantieverkeer, werkzaamheden en ongevallen

DEN HAAG (ANP) - Het is zondag druk op de snel- en N-wegen in Nederland. Iets na 14.00 uur stond er volgens de ANWB 279 kilometer file op deze wegen. Oorzaak is vooral terugkerend vakantieverkeer. Maar ook werkzaamheden, grenscontroles en ongelukken spelen het verkeer parten, meldt een woordvoerder van de ANWB.

19 uur geleden
Weeronline: start meteorologische zomer nog niet erg 'zomers'

HOUTEN (ANP) - De eerste week van de meteorologische zomer die zondag is begonnen, verloopt naar verwachting "nog niet zomers". Dat meldt Weeronline. Volgens de weerdienst loopt de temperatuur begin juni weleens op naar ruim 20 graden, maar dat is het grootste deel van komende week niet het geval. Alleen op dinsdagmiddag is het in vrijwel het hele land waarschijnlijk zonnig met ongeveer 22 tot 24 graden. Die dag waait het wel stevig vanuit het zuidwesten.

20 uur geleden
Bewoners monumentaal pand landgoed Breda ongedeerd na brand

BREDA (ANP) - Achttien bewoners van een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, zijn ongedeerd na een verwoestende brand in het pand, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.

1 dag geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!