Eis: 9 maanden cel tegen bewaker vrouwengevangenis om aanranding
UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een gevangenisstraf van negen maanden tegen een 64-jarige man die wordt verdacht van aanranding van drie vrouwen in de vrouwengevangenis in Nieuwersluis, waar hij als bewaker werkzaam was. Daarnaast eist het OM een beroepsverbod van vijf jaar. Werner S. uit Huizen ontkent de beschuldigingen met klem.
Een van de vrouwen heeft in haar aangifte bij de politie verklaard dat de cipier meerdere keren in haar cel kwam, waar ze elkaar hebben gezoend en betast. Daarbij zou hij haar zijn penis hebben laten aanraken en haar borsten hebben gezoend. Het zou drie of vier keer zijn gebeurd in ruil voor een pakje shag.
Een tweede slachtoffer vertelde de politie dat S. in 2022 een paar keer haar borsten en billen heeft betast. Twee keer bij het magazijn zou ze zijn geslachtsdeel hebben moeten aanraken. De derde vrouw zou de verdachte in haar cel in zijn wang hebben gebeten, nadat hij haar borsten zou hebben vastgepakt.
OvJ: aangiftes betrouwbaar
De officier van justitie noemt de aangiftes van de vrouwen betrouwbaar en oprecht, omdat ze steeds hetzelfde bleven verklaren en omdat er ondersteunend bewijs is. "De ontkenning van de verdachte neem ik niet serieus", zei de aanklager dinsdag in de rechtbank in Utrecht.
Hij sprak van zeer ernstige feiten, die voor de slachtoffers vreselijk moeten zijn geweest, omdat gedetineerden onmogelijk hun bewakers kunnen ontwijken. "U heeft schandelijk misbruik gemaakt van uw macht en de levens van slachtoffers ingrijpend veranderd", zei de officier tegen de verdachte. De advocaat van de verdachte pleitte voor vrijspraak, omdat volgens hem overtuigend bewijs van het misbruik ontbreekt.
Collega's
In de zaak van S. doet de rechtbank op 26 november uitspraak. Dinsdagmiddag staat een collega van S. terecht. Deze man uit Doorn wordt verdacht van verkrachting, aanranding en mishandeling van gedetineerde vrouwen. Het Openbaar Ministerie vervolgt nog een derde bewaker. De zittingsdatum in die zaak is niet bekend.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
33 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
39 minuten geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
46 minuten geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
2 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
2 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
4 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
4 uur geleden