Eis: 9 maanden cel tegen bewaker vrouwengevangenis om aanranding
UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een gevangenisstraf van negen maanden tegen een 64-jarige man die wordt verdacht van aanranding van drie vrouwen in de vrouwengevangenis in Nieuwersluis, waar hij als bewaker werkzaam was. Daarnaast eist het OM een beroepsverbod van vijf jaar. Werner S. uit Huizen ontkent de beschuldigingen met klem.
Een van de vrouwen heeft in haar aangifte bij de politie verklaard dat de cipier meerdere keren in haar cel kwam, waar ze elkaar hebben gezoend en betast. Daarbij zou hij haar zijn penis hebben laten aanraken en haar borsten hebben gezoend. Het zou drie of vier keer zijn gebeurd in ruil voor een pakje shag.
Een tweede slachtoffer vertelde de politie dat S. in 2022 een paar keer haar borsten en billen heeft betast. Twee keer bij het magazijn zou ze zijn geslachtsdeel hebben moeten aanraken. De derde vrouw zou de verdachte in haar cel in zijn wang hebben gebeten, nadat hij haar borsten zou hebben vastgepakt.
OvJ: aangiftes betrouwbaar
De officier van justitie noemt de aangiftes van de vrouwen betrouwbaar en oprecht, omdat ze steeds hetzelfde bleven verklaren en omdat er ondersteunend bewijs is. "De ontkenning van de verdachte neem ik niet serieus", zei de aanklager dinsdag in de rechtbank in Utrecht.
Hij sprak van zeer ernstige feiten, die voor de slachtoffers vreselijk moeten zijn geweest, omdat gedetineerden onmogelijk hun bewakers kunnen ontwijken. "U heeft schandelijk misbruik gemaakt van uw macht en de levens van slachtoffers ingrijpend veranderd", zei de officier tegen de verdachte. De advocaat van de verdachte pleitte voor vrijspraak, omdat volgens hem overtuigend bewijs van het misbruik ontbreekt.
Collega's
In de zaak van S. doet de rechtbank op 26 november uitspraak. Dinsdagmiddag staat een collega van S. terecht. Deze man uit Doorn wordt verdacht van verkrachting, aanranding en mishandeling van gedetineerde vrouwen. Het Openbaar Ministerie vervolgt nog een derde bewaker. De zittingsdatum in die zaak is niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Alleen de voorlopige verkiezingsuitslagen van Amsterdam en Hoorn ontbreken nog. Amsterdam hoopt dat donderdagochtend alle stemmen geteld zijn, maar het kan ook middagwerk worden, zei een woordvoerder. Hoorn verwacht de uitslag in de loop van donderdag te brengen, meldt de gemeente op de site.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.
6 uur geledenALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.
6 uur geleden