Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis: 9 maanden cel tegen bewaker vrouwengevangenis om aanranding

Eis: 9 maanden cel tegen bewaker vrouwengevangenis om aanranding

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een gevangenisstraf van negen maanden tegen een 64-jarige man die wordt verdacht van aanranding van drie vrouwen in de vrouwengevangenis in Nieuwersluis, waar hij als bewaker werkzaam was. Daarnaast eist het OM een beroepsverbod van vijf jaar. Werner S. uit Huizen ontkent de beschuldigingen met klem.

Een van de vrouwen heeft in haar aangifte bij de politie verklaard dat de cipier meerdere keren in haar cel kwam, waar ze elkaar hebben gezoend en betast. Daarbij zou hij haar zijn penis hebben laten aanraken en haar borsten hebben gezoend. Het zou drie of vier keer zijn gebeurd in ruil voor een pakje shag.

Een tweede slachtoffer vertelde de politie dat S. in 2022 een paar keer haar borsten en billen heeft betast. Twee keer bij het magazijn zou ze zijn geslachtsdeel hebben moeten aanraken. De derde vrouw zou de verdachte in haar cel in zijn wang hebben gebeten, nadat hij haar borsten zou hebben vastgepakt.

OvJ: aangiftes betrouwbaar

De officier van justitie noemt de aangiftes van de vrouwen betrouwbaar en oprecht, omdat ze steeds hetzelfde bleven verklaren en omdat er ondersteunend bewijs is. "De ontkenning van de verdachte neem ik niet serieus", zei de aanklager dinsdag in de rechtbank in Utrecht.

Hij sprak van zeer ernstige feiten, die voor de slachtoffers vreselijk moeten zijn geweest, omdat gedetineerden onmogelijk hun bewakers kunnen ontwijken. "U heeft schandelijk misbruik gemaakt van uw macht en de levens van slachtoffers ingrijpend veranderd", zei de officier tegen de verdachte. De advocaat van de verdachte pleitte voor vrijspraak, omdat volgens hem overtuigend bewijs van het misbruik ontbreekt.

Collega's

In de zaak van S. doet de rechtbank op 26 november uitspraak. Dinsdagmiddag staat een collega van S. terecht. Deze man uit Doorn wordt verdacht van verkrachting, aanranding en mishandeling van gedetineerde vrouwen. Het Openbaar Ministerie vervolgt nog een derde bewaker. De zittingsdatum in die zaak is niet bekend.

Meer uit Binnenland

Verdachte aangehouden voor in brand steken man in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.

49 minuten geleden
OM eist levenslang tegen jeugdvriend Taghi voor oude moorden

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."

2 uur geleden
Man in elektrische rolstoel in Utrecht in brand gestoken

UTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.

2 uur geleden
Booking.com zegt nog niets over omvang datalek

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."

3 uur geleden
OM eist vier jaar cel tegen man voor financieren Hamas

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.

4 uur geleden
Top over fossiele afbouw komt eraan, verwachtingen lopen uiteen

DEN HAAG (ANP) - Terwijl energieprijzen pieken door de Iran-oorlog, organiseren Nederland en Colombia eind deze maand de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen. In het Colombiaanse Santa Marta worden ministers uit zo'n vijftig landen en tal van internationale organisaties en ngo's verwacht. De verwachtingen lopen vooraf flink uiteen.

4 uur geleden
9 huisdieren dood gevonden in Bergentheim, mogelijk vergiftigd

BERGENTHEIM (ANP) - De politie doet in het Overijsselse Bergentheim onderzoek naar de dood van meerdere huisdieren. Het gaat om zeven katten en twee honden. Het vermoeden bestaat dat de dieren mogelijk door gif om het leven zijn gekomen.

5 uur geleden