Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis 9 jaar cel tegen vader voor doodschudden 7 weken oude baby

Eis 9 jaar cel tegen vader voor doodschudden 7 weken oude baby

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Breda negen jaar cel geëist tegen Finn H. (21) uit Breda voor het doden van zijn zeven weken oude baby. Hij wordt ervan verdacht het kindje met kracht heen en weer te hebben geschud en zijn hoofd ergens tegenaan te hebben geslagen. Zelf ontkent hij dat.

De verdachte uit Breda verklaarde dat hij op 29 maart 2023 in paniek raakte, omdat de baby zijn ogen niet opende, kreunde en geen fles wilde. "Ik heb hem geprobeerd wakker te schudden." Toen de moeder schrok van hoe koud hij was en bleek hij zag, belde ze de huisartsenpost. Twee dagen later overleed het jongetje in het ziekenhuis. Dat terwijl er op 28 maart nog niets aan de hand leek te zijn.

Hij bleek onder meer vier gebroken ribben en hersenletsel te hebben. Dat laatste moet volgens de arts zijn ontstaan in de nacht van 29 maart. H. legde zijn zoontje toen in bed en haalde hem er als eerste weer uit. De kans dat de verwondingen zijn toegebracht is volgens deskundigen veel groter dan dat het om ongelukken gaat. "Ik heb geen idee wat er is gebeurd", zei de verdachte zelf.

OM wil onder toezichtstelling

In een emotioneel gesprek met zijn moeder biechtte hij wel op dat hij zijn zoontje "had geschud". De moeder van het slachtoffertje verzocht haar ex om de hele waarheid te vertellen. "Het had hem gesierd als hij hier op de rechtbank openheid gaf", aldus de officier van justitie.

Volgens het OM is het H. die geweld heeft uitgeoefend tegen het lichaam en hoofd van zijn zoontje. Daarmee zou hij het risico hebben aanvaard dat hij zou overlijden. De officier eist ook dat hij na zijn gevangenisstraf onder toezicht blijft staan.

De verdachte en de vrouw kregen al eerder een kind samen. Dat was een makkelijkere baby, volgens H. De periode na de geboorte van de tweede baby was heel stressvol, vertelde hij. Hij verklaarde ook dat hij de baby eens per ongeluk had laten vallen toen deze vijf en een halve week oud was.

Vonnis

Volgens zijn advocate is het niet duidelijk geworden dat H. het dodelijk letsel aanrichtte. De moeder was juist de agressor, zou blijken uit appjes. "Er is niet onderzocht wat zij die nacht deed." Ze wil vrijspraak.

De uitspraak is op 11 juli.

Meer uit Binnenland

OM wil geen straf voor bestuurder Haagse tram die man overreed

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.

1 uur geleden
Weer bommelding op KLM-vlucht, toestel veilig geland op Schiphol

HAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.

1 uur geleden
Brussel: Nederland moet asielzoekers van EU-landen overnemen

BRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.

2 uur geleden
Tientallen actievoerders op bouwplaats Microsoft-datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben tientallen actievoerders de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg bezet. Dat ziet een verslaggever. Actievoerders klommen over het hek met meegenomen ladders en knipten een gat in het hek van de bouwplaats. De politie en ME zijn in groten getale aanwezig.

2 uur geleden
Actiegroep probeert bouwplaats Microsoft-datacentrum te bezetten

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben ongeveer honderd actievoerders vrijdagochtend geprobeerd op de bouwplaats van een groot Microsoft-datacentrum aan de Plimsollweg te komen. Dat ziet een verslaggever. De actiegroep 'Geef Tegengas', die het protest heeft georganiseerd, wil de bouw van het datacentrum stilleggen.

3 uur geleden
Sovjet Ereveld vrijdagmiddag weer open voor publiek

LEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden gaat vrijdag weer open. Vanaf 12.00 uur is het publiek weer welkom, laat directeur Remco Reiding weten. Zaterdag werd het oorlogsmonument beklad met rode en zwarte verf en was het tijdelijk voor publiek gesloten.

4 uur geleden
Van Weel: nog onduidelijk wie achter bommeldingen vliegtuigen zit

DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk wie achter de bommeldingen zit waarmee donderdag zeker vijftien vliegtuigen in Europa te maken kregen, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) een dag later. De meldingen zijn volgens hem moeilijk te traceren omdat ze anoniem zijn gedaan.

5 uur geleden