Eis 8 jaar cel voor doodschieten ex-profvoetballer Hoefdraad
AMSTERDAM (ANP) - In de zaak over het doodschieten van oud-profvoetballer Jergé Hoefdraad (35) heeft het Openbaar Ministerie een gevangenisstraf van acht jaar geëist tegen Robin R. De voormalige profvoetballer werd op zondagochtend 1 augustus vorig jaar om 06.00 uur door zijn hoofd geschoten tijdens een feest in een bedrijfspand aan de Stekkenbergweg in Amsterdam-Zuidoost.
R. schoot volgens de officier van justitie tweemaal in een volle feestzaal. Een paar dagen later bezweek Hoefdraad aan zijn verwondingen. R. was toen al aangehouden in België. "Met een doorgeladen vuurwapen op een drukbezocht feest heeft hij een gevaarlijke situatie gecreëerd. Hij nam het risico dat hij iemand dodelijk zou treffen op de koop toe", zei de officier.
De 36-jarige R. vertelde dinsdag in de rechtbank in Amsterdam dat het wapen per ongeluk is afgegaan. Tijdens een opstootje, waarbij onverwachts aan hem getrokken werd, pakte hij het wapen naar eigen zeggen vast om te voorkomen dat het vanuit zijn broeksband op de grond zou vallen. Hij zou het semi-automatische wapen hebben bewaard voor iemand anders, maar dat gelooft het OM niet en de nabestaanden evenmin. "Die persoon bestaat niet, dat weet je donders goed. Je liep al weken met dat ding op zak", zei de partner van Hoefdraad.
Kogel niet teruggevonden
Meerdere getuigen hebben verklaard dat Jergé Hoefdraad een ruzie probeerde te sussen toen hij door zijn hoofd werd geschoten. "Iedereen was geschrokken", aldus R. "Ik had niet door dat iemand geraakt was." Een kogel zat in het plafond. De kogel die Hoefdraad dodelijk raakte is niet teruggevonden.
R.: "Mensen zeggen dat ik bewust zou hebben geschoten, om meisjes of om drugs. Daar is allemaal niets van waar. Ik denk dat ik per ongeluk de trekker heb overgehaald. Het is niet dat ik mezelf probeerde te verdedigen." R. heeft in zijn strafzaak zijn excuses aangeboden aan de aanwezige nabestaanden. "Dat is makkelijk gezegd, maar ik doe het toch", aldus R. "Geef mij de straf die ik verdien."
Familie
"Je hebt onherstelbare schade aangericht", zei de partner van Hoefdraad tijdens haar spreekrecht. "Onze kinderen vertellen dat hun vader doodgeschoten is, is het zwaarste dat ik als moeder heb moeten doen." Hoefdraads moeder noemde het doodschieten van haar zoon "totaal belachelijk en zinloos". Door het een te noemen "doet wat ons betreft absoluut geen recht aan de ernst van de zaak", zei ze.
Hoefdraad speelde ruim 250 wedstrijden in het betaalde voetbal. De meeste daarvan, ruim 150, speelde hij voor Almere City FC. Hij kwam ook uit voor Telstar en Cambuur en speelde voor die laatste club acht wedstrijden in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Algemeen directeur Marcel Schuyt is al na drie maanden vertrokken bij Fortuna Sittard. "De beslissing is genomen in goed overleg en komt voort uit een onwerkbare balans tussen werk en privé", meldt de nummer 8 van de Eredivisie.
1 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP) - Lionel Messi heeft Inter Miami met twee doelpunten en twee assists naar de volgende ronde van de play-offs om het Amerikaanse landskampioenschap geholpen. In het beslissende thuisduel met Nashville SC in de eerste ronde maakte de 38-jarige Argentijnse voetballer de eerste twee treffers en was hij de aangever bij de twee goals van landgenoot Tadeo Allende: 4-0.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.
11 uur geledenRABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.
13 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.
13 uur geleden