Eis: 7,5 miljoen boete exploitant CSP industrieterrein Chemelot
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag voor de rechtbank in Den Bosch 7,5 miljoen euro boete, waarvan 5 miljoen voorwaardelijk, geëist tegen exploitant Chemelot Site Permit BV (CSP) van industrieterrein Chemelot in Geleen. Het OM verwijt CSP in zes gevallen zijn taak als toezichthouder veronachtzaamd te hebben, variërend van het ontsnappen van een grote hoeveelheid blauwzuurgas tot en met brand bij enkele bedrijven op Chemelot, waarbij een werknemer om het leven kwam.
Het OM kwam naar eigen zeggen mede tot deze zware eis vanwege de "proceshouding" van CSP. Ondanks de dagvaarding is CSP vrijdag niet komen opdagen, en liet zich louter vertegenwoordigen door drie advocaten. "CSP weigert zich te verantwoorden", concludeerde de officier van justitie.
De provincie Limburg is vergunningverlener van Chemelot. Het industrieterrein heeft één milieuvergunning, daarnaast zijn er nog zo'n 60 deelvergunningen voor bedrijven op het terrein. CSP wordt als vergunninghouder aangemerkt als exploitant, en CSP houdt toezicht op naleving van de vergunningsvoorschriften. Het OM verwijt CSP in de eerder genoemde zes gevallen zijn controlerende en handhavende taak in meer of mindere mate nagelaten te hebben.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draait ze een dienst mee in Amsterdam, waar ze al drie keer bekogeld zou zijn.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.
1 uur geledenHILLEGOM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Hillegom woedt brand bij een vuurwerkverkooppunt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden. De brand is uitslaand, wat betekent dat de vlammen buiten te zien zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 2026 is officieel begonnen in Nederland. Op veel plekken wordt het nieuwe jaar ingeluid met vuurwerk.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Politieagenten zijn in Breda bekogeld met molotovcocktails en stoeptegels. Er is een politievoertuig vernield. Vijf mensen zijn opgepakt, meldt de politie.
1 uur geleden