Eis 7 jaar cel en tbs na fatale verkrachting Amsterdamse
AMSTERDAM (ANP) - De officier van justitie wil dat de 21-jarige Huruy O. uit Amsterdam zeven jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging krijgt opgelegd voor de verkrachting en dodelijke mishandeling van een 68-jarige Amsterdamse, afgelopen jaar op eerste paasdag in de Amsterdamse wijk Buitenveldert. "Deze vrouw is op gruwelijke wijze aan haar einde gekomen", zei de aanklaagster donderdag voor de rechtbank in Amsterdam.
Volgens het Openbaar Ministerie viel de geboren Eritreeër de vrouw in het donker op straat aan, rukte hij de kleren van haar lichaam, smeet haar op de grond en verkrachtte haar. Daarna sloeg en schopte hij haar tegen het hoofd. Het zwaargewonde slachtoffer raakte in coma en overleed in juni.
De uit Eritrea afkomstige O. kwam in 2014 naar Nederland en stond sinds 2018 te boek als psychiatrisch patiënt. Hij slikte antipsychotica en had strikte instructies zeer voorzichtig te zijn met alcohol, omdat hij er agressief door kon worden. De bewuste avond had hij zes blikken bier op, driemaal zijn toegestane maximale weekdosis.
Psychotische toestand
Volgens deskundigen is hij door de alcohol vermoedelijk in psychotische toestand geraakt. Om herhaling uit te sluiten, is volgens hen intensieve, langdurige behandeling nodig. Daarvoor is tbs met dwangverpleging noodzakelijk, stelden zij.
O. bekende bij zijn aanhouding en heeft bij de politie verklaringen afgelegd. Donderdag hield hij in de volle rechtszaal de boot af. Hij zei hij 'het niet meer te weten' en dat hij niet op vragen kon of wilde ingaan. Zijn onderzoekers, die hem verminderd tot sterk verminderd toerekeningsvatbaar noemden, hebben vastgesteld dat hij zich schaamt, last heeft van schuldgevoelens en de gebeurtenissen heeft weggedrukt.
Behandeling
De advocaat van O. vroeg de rechtbank geen celstraf op te leggen om zo snel mogelijk te kunnen starten met de behandeling van zijn cliënt.
De uitspraak is 6 februari.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.
11 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.
30 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.
3 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
11 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
14 uur geleden