Eis 6 jaar cel tegen drugsdealer darkweb
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Rotterdam tegen een 23-jarige man uit Bodegraven zes jaar cel geëist. Volgens het OM exporteerde de man via de post drugs naar het buitenland en leverde hij drugs op bestelling via twee accounts op het darkweb. Een "drugsdealer 2.0", zo bestempelde de officier van justitie de verdachte.
Het onderzoek naar de man kwam in februari vorig jaar op gang, nadat in een postsorteercentrum twee pakketten waren onderschept met daarin bijna vijf kilo MDMA en vijf gram cocaïne. De drugs zaten verstopt in printers. De zendingen werden in verband gebracht met een aantal andere in beslag genomen pakketten, waarin telkens drugs in - meestal - elektronica waren verborgen. De afzenderadressen waren vals.
Onder meer camerabeelden van inleverpunten van postpakketten zette de politie op het spoor van de man uit Bodegraven. Hij werd eind mei vorig jaar in zijn woning aangehouden. In zijn huis vond de politie diverse soorten drugs. Hij zou de middelen hebben verstuurd naar onder meer Nieuw-Zeeland, Australië, Kroatië, Duitsland, de Verenigde Staten en Zweden.
Bestellingen
Onderzoek aan een laptop bracht volgens het OM aan het licht dat de man ook als dealer actief was op het darkweb. In een paar maanden tijd zou hij ruim zeshonderd bestellingen hebben verwerkt.
De rechtbank doet uitspraak op 9 juni.
Meer uit Binnenland
TOLDIJK (ANP) - Bij een bedrijf met fazanten in Toldijk in de Achterhoek is de vogelgriep vastgesteld. De 5000 dieren van het bedrijf worden afgemaakt om te voorkomen dat het virus zich verspreidt.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - PVV-leider Geert Wilders en Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA hebben tijdens het verkiezingsdebat van EenVandaag een harde aanvaring gehad toen het ging over AI-plaatjes die zijn gemaakt door twee PVV-Kamerleden. Wilders had de excuses die hij daarvoor heeft aangeboden moeten richten aan alle slachtoffers, vindt Timmermans.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 18-jarige Wesley van K. uit Leiden is veroordeeld tot een celstraf van 30 dagen, waarvan 25 dagen voorwaardelijk, en een taakstraf van 30 uur voor het sturen van doodsbedreigingen aan lijsttrekkers Stephan van Baarle (DENK) en Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA). De snelrechter in Den Haag vindt het bewezen dat hij de berichten via Instagram heeft verstuurd. Aangezien Van K. sinds zijn aanhouding vijf dagen vastzat, hoeft hij niet langer in de cel te blijven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de Amsterdamse sportschool Saints & Stars is geen arbeidsuitbuiting geconstateerd. Dat meldt het Openbaar Ministerie na beoordeling van elf aangiftes van schoonmakers die daar werkten. Wel gaat het onderzoek naar mensensmokkel en valsheid in geschrifte verder.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagmiddag in het water in het Westelijk Havengebied een lichaam gevonden. Dat meldt een woordvoerder. Het lichaam is aangetroffen bij de gezonken boot die de politie eerder maandag op de bodem van de Afrikahaven lokaliseerde.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in de rechtbank in Rotterdam celstraffen tot zeven jaar geëist in de strafzaak tegen een groep van acht verdachten die volgens het OM het radicale soevereine gedachtegoed aanhangen. Soevereinen zijn mensen die zich afkeren van de overheid en andere instituties. Een klein deel van hen is bereid geweld te gebruiken.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De reisinformatieborden van de NS zijn maandag overgegaan op een donkere modus. Dat betekent dat ze donkerblauw zijn met witte letters, in plaats van wit met donkerblauwe letters.
8 uur geleden