Eis 6 jaar cel tegen drugsdealer darkweb
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Rotterdam tegen een 23-jarige man uit Bodegraven zes jaar cel geëist. Volgens het OM exporteerde de man via de post drugs naar het buitenland en leverde hij drugs op bestelling via twee accounts op het darkweb. Een "drugsdealer 2.0", zo bestempelde de officier van justitie de verdachte.
Het onderzoek naar de man kwam in februari vorig jaar op gang, nadat in een postsorteercentrum twee pakketten waren onderschept met daarin bijna vijf kilo MDMA en vijf gram cocaïne. De drugs zaten verstopt in printers. De zendingen werden in verband gebracht met een aantal andere in beslag genomen pakketten, waarin telkens drugs in - meestal - elektronica waren verborgen. De afzenderadressen waren vals.
Onder meer camerabeelden van inleverpunten van postpakketten zette de politie op het spoor van de man uit Bodegraven. Hij werd eind mei vorig jaar in zijn woning aangehouden. In zijn huis vond de politie diverse soorten drugs. Hij zou de middelen hebben verstuurd naar onder meer Nieuw-Zeeland, Australië, Kroatië, Duitsland, de Verenigde Staten en Zweden.
Bestellingen
Onderzoek aan een laptop bracht volgens het OM aan het licht dat de man ook als dealer actief was op het darkweb. In een paar maanden tijd zou hij ruim zeshonderd bestellingen hebben verwerkt.
De rechtbank doet uitspraak op 9 juni.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.
3 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.
5 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kan de industrie in zijn geheel kwijtraken als de politiek geen keuzes maakt over verduurzaming. Dat signaleert de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) donderdag in een belangrijk rapport over de industrie op de vooravond van een nieuw kabinet.
7 uur geleden