Eis 6 jaar cel tegen drugsdealer darkweb
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Rotterdam tegen een 23-jarige man uit Bodegraven zes jaar cel geëist. Volgens het OM exporteerde de man via de post drugs naar het buitenland en leverde hij drugs op bestelling via twee accounts op het darkweb. Een "drugsdealer 2.0", zo bestempelde de officier van justitie de verdachte.
Het onderzoek naar de man kwam in februari vorig jaar op gang, nadat in een postsorteercentrum twee pakketten waren onderschept met daarin bijna vijf kilo MDMA en vijf gram cocaïne. De drugs zaten verstopt in printers. De zendingen werden in verband gebracht met een aantal andere in beslag genomen pakketten, waarin telkens drugs in - meestal - elektronica waren verborgen. De afzenderadressen waren vals.
Onder meer camerabeelden van inleverpunten van postpakketten zette de politie op het spoor van de man uit Bodegraven. Hij werd eind mei vorig jaar in zijn woning aangehouden. In zijn huis vond de politie diverse soorten drugs. Hij zou de middelen hebben verstuurd naar onder meer Nieuw-Zeeland, Australië, Kroatië, Duitsland, de Verenigde Staten en Zweden.
Bestellingen
Onderzoek aan een laptop bracht volgens het OM aan het licht dat de man ook als dealer actief was op het darkweb. In een paar maanden tijd zou hij ruim zeshonderd bestellingen hebben verwerkt.
De rechtbank doet uitspraak op 9 juni.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
6 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
12 uur geleden