Eis 4,5 jaar cel tegen vermeende leider rellen Eritreeërs Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Den Haag 4,5 jaar gevangenisstraf geëist tegen de 48-jarige Johannes A., voor zijn rol als leider en opruier bij de hevige rellen in Den Haag op 17 februari.
Twee medeverdachten hoorden zes en acht maanden cel eisen, waarvan twee maanden voorwaardelijk.
Bij een zalencentrum aan de Fruitweg ontaardde een demonstratie van een groep van enkele honderden Eritreeërs in een veldslag met de politie. De Eritreeërs, tegenstanders van het totalitaire regime in hun vaderland, wilden een bijeenkomst van in het zalencentrum van een andere groep, regimegetrouwe Eritreeërs voorkomen.
Schade
De ongeregeldheden leidden tot 750.000 euro schade. Auto's en een touringcar gingen in vlammen op. Tientallen politiemensen deden aangifte. Velen van hen zeiden niet eerder zulk heftig geweld te hebben meegemaakt.
Volgens het OM heeft A. zich ook onder meer schuldig gemaakt aan opruiing rond vergelijkbare ongeregeldheden in Duitsland in 2023. Daarnaast was hij betrokken bij het in brand steken van de touringcar.
Andere verdachten
In juli veroordeelde de rechtbank tien andere verdachten tot maximaal twaalf maanden cel, waarvan een deel voorwaardelijk.
De zaak tegen een vierde verdachte is door de rechtbank aangehouden, omdat de man pas woensdag een advocaat in de arm heeft genomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
4 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
4 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
4 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
6 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
6 uur geleden