
Eis: 4,5 jaar cel tegen chauffeur voor ongeluk Nieuw-Beijerland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag 4,5 jaar cel en een rijverbod van zeven jaar geëist tegen de Spaanse vrachtwagenchauffeur die op 27 augustus 2022 inreed op een barbecuefeest van de ijsclub in Nieuw-Beijerland. Bij het ongeluk kwamen zeven mensen om het leven, onder wie een ongeboren kind. Ook raakten zeven mensen gewond.
Het OM verwijt Juan C. S. dat hij in de vrachtwagen reed terwijl dat niet mocht vanwege zijn epilepsie en daarom eigenlijk geen vrachtwagenrijbewijs mocht hebben. Justitie denkt dat de verdachte loog over zijn aanvallen en over medicijngebruik. Ook zou hij de medicatie niet op de juiste manier hebben ingenomen en zou hij cocaïne hebben gebruikt, maximaal 48 uur voor het ongeluk, terwijl de chauffeur was gewezen op de gevaren daarvan, aldus het OM.
"Verdachte heeft ongelofelijke risico's genomen door in de vrachtwagen te gaan rijden en deze risico's hebben zich op 27 augustus 2022 in een enorme omvang geopenbaard", zei de officier van justitie. Zij eiste dan ook de maximale straf voor de verdenkingen.
Rijden onder invloed
De verdachte zou al dertig jaar bekend zijn met epilepsie en de gevolgen van het niet slikken van zijn medicijnen. "Hij nam het niet zo nauw met het nemen van zijn medicatie." Ook werd hij meerdere keren betrapt op rijden onder invloed van drugs. "De waarschuwingen van die boetes en van een arts heeft hij in de wind geslagen." Hiermee zou hij meerdere keren bewust de verkeersveiligheid in gevaar hebben gebracht, meent het OM.
Volgens justitie had de 48-jarige C.S. vlak voor het ongeval een epileptische aanval. "Hierdoor is hij de controle over de vrachtwagen verloren en de dijk afgereden", aldus de officier. Uit onderzoek blijkt dat de truck even stilstond voordat er gas werd gegeven en het voertuig inreed op het feest. De truck bereikte daarbij een snelheid van 31 kilometer per uur. De meeste slachtoffers overleden ter plekke.
Geen epileptische aanval
"Zaterdag 27 augustus 2022 staat in het geheugen van zovelen gegrift als een gitzwarte dag", zei de officier over de impact. "Dit alles is veroorzaakt door het handelen van de verdachte. Die op geen enkele manier verantwoordelijkheid heeft genomen."
De chauffeur zegt zich niets meer te herinneren. Wel zei hij tijdens de zitting vorige week zeker te weten dat hij geen epileptische aanval had, terwijl hij eerder verklaarde bij de politie wel een aanval te hebben gehad.
Donderdag gaat de zaak verder met het pleidooi van de advocaat van de verdachte.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Meerdere Nederlandse activisten van de Global March to Gaza die woensdag vanaf Schiphol vertrokken, zijn donderdagavond weer geland op de luchthaven. Dat meldt een ANP-fotograaf ter plaatse.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie verwacht een tekort van tientallen miljoenen in 2026 dat oploopt tot 300 miljoen euro in 2030, meldt justitieminister David van Weel (VVD) in een Kamerbrief. Gemeenten en het Openbaar Ministerie reageren geschokt in een brief aan de demissionaire minister. Zij vrezen voor bezuinigingen, met als gevolg minder agenten op straat of die zich bezighouden met opsporing en vervolging.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballer Quincy Promes is gearresteerd in Dubai. Zijn advocaat Cem Polat bevestigde donderdag berichtgeving hierover door De Telegraaf. Verder geeft hij geen commentaar.
48 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Een volwassen persoon is deze week overleden na een besmetting met mazelen. Het gaat om iemand die een ernstige afweerstoornis had. De patiënt was gevaccineerd, maar "we zien vaker dat bij een afweerstoornis de vaccinatie niet goed werkt", meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige advocaat van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi komt op vrije voeten. De voorlopige hechtenis van Vito Shukrula is "met ingang van heden" opgeheven, meldt de rechtbank Amsterdam donderdag.
3 uur geledenJERUSALEM (ANP) - De Nederlander Mark van Rennes, kapitein van het schip Madleen, is samen met vijf andere activisten onderweg naar een vliegveld in Israël. Ze worden donderdag of vrijdagochtend vroeg uitgezet, meldt de Arabisch-Israëlische mensenrechtenorganisatie Adalah.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dak- en thuislozen die in Amsterdam buiten slapen, worden daarvoor niet meer beboet. In een brief aan de gemeenteraad schrijft burgemeester Femke Halsema er per direct mee te stoppen, omdat het volgens haar "niet daadwerkelijk helpt".
4 uur geleden