Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis: 4,5 jaar cel tegen chauffeur voor ongeluk Nieuw-Beijerland

Eis: 4,5 jaar cel tegen chauffeur voor ongeluk Nieuw-Beijerland

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag 4,5 jaar cel en een rijverbod van zeven jaar geëist tegen de Spaanse vrachtwagenchauffeur die op 27 augustus 2022 inreed op een barbecuefeest van de ijsclub in Nieuw-Beijerland. Bij het ongeluk kwamen zeven mensen om het leven, onder wie een ongeboren kind. Ook raakten zeven mensen gewond.

Het OM verwijt Juan C. S. dat hij in de vrachtwagen reed terwijl dat niet mocht vanwege zijn epilepsie en daarom eigenlijk geen vrachtwagenrijbewijs mocht hebben. Justitie denkt dat de verdachte loog over zijn aanvallen en over medicijngebruik. Ook zou hij de medicatie niet op de juiste manier hebben ingenomen en zou hij cocaïne hebben gebruikt, maximaal 48 uur voor het ongeluk, terwijl de chauffeur was gewezen op de gevaren daarvan, aldus het OM.

"Verdachte heeft ongelofelijke risico's genomen door in de vrachtwagen te gaan rijden en deze risico's hebben zich op 27 augustus 2022 in een enorme omvang geopenbaard", zei de officier van justitie. Zij eiste dan ook de maximale straf voor de verdenkingen.

Rijden onder invloed

De verdachte zou al dertig jaar bekend zijn met epilepsie en de gevolgen van het niet slikken van zijn medicijnen. "Hij nam het niet zo nauw met het nemen van zijn medicatie." Ook werd hij meerdere keren betrapt op rijden onder invloed van drugs. "De waarschuwingen van die boetes en van een arts heeft hij in de wind geslagen." Hiermee zou hij meerdere keren bewust de verkeersveiligheid in gevaar hebben gebracht, meent het OM.

Volgens justitie had de 48-jarige C.S. vlak voor het ongeval een epileptische aanval. "Hierdoor is hij de controle over de vrachtwagen verloren en de dijk afgereden", aldus de officier. Uit onderzoek blijkt dat de truck even stilstond voordat er gas werd gegeven en het voertuig inreed op het feest. De truck bereikte daarbij een snelheid van 31 kilometer per uur. De meeste slachtoffers overleden ter plekke.

Geen epileptische aanval

"Zaterdag 27 augustus 2022 staat in het geheugen van zovelen gegrift als een gitzwarte dag", zei de officier over de impact. "Dit alles is veroorzaakt door het handelen van de verdachte. Die op geen enkele manier verantwoordelijkheid heeft genomen."

De chauffeur zegt zich niets meer te herinneren. Wel zei hij tijdens de zitting vorige week zeker te weten dat hij geen epileptische aanval had, terwijl hij eerder verklaarde bij de politie wel een aanval te hebben gehad.

Donderdag gaat de zaak verder met het pleidooi van de advocaat van de verdachte.

Meer uit Binnenland

Dode door ongeluk met luchtballon bij Friese dorp De Hoeve

DE HOEVE (ANP) - Bij het ongeluk met een luchtballon in het Friese De Hoeve is een persoon om het leven gekomen, bevestigt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Fryslân na berichtgeving door onder meer Omrop Fryslân. Over de identiteit van het slachtoffer is nog niets bekendgemaakt.

3 uur geleden
Eerste partijleider ChristenUnie Kars Veling (77) overleden

NIJKERK (ANP) - De eerste partijleider en lijsttrekker van de ChristenUnie Kars Veling is op 77-jarige leeftijd overleden, meldt onder meer huidig partijleider Mirjam Bikker. Veling was de eerste lijsttrekker en fractievoorzitter van de partij na de fusie van het Gereformeerd Politiek Verbond en de Reformatorische Politieke Federatie. Hij zat eerder voor het GPV in de Eerste Kamer.

4 uur geleden
34 personen in snel neergekomen ballon De Hoeve, zeker 6 gewonden

DE HOEVE (ANP) - In de luchtballon die woensdagavond snel naar beneden kwam in een weiland bij het Friese De Hoeve zaten 34 mensen, laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Fryslân weten. Zeker zes mensen zijn gewond geraakt. Zij worden naar het ziekenhuis gebracht. Andere inzittenden worden per bus naar een opvangplek gebracht.

4 uur geleden
Meerdere gewonden bij ongeluk met luchtballon bij De Hoeve

DE HOEVE (ANP) - In de buurt van het Friese dorp De Hoeve zijn meerdere mensen gewond geraakt door een ongeluk met een luchtballon, meldt de Veiligheidsregio Fryslân. Een woordvoerder laat weten dat de ballon snel is neergekomen en dat er meerdere personen in de mand zaten. Om hoeveel gewonden het gaat, wist hij nog niet.

5 uur geleden
Deel flitspalen blijft uit door ICT-problemen bij OM

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de flitsapparatuur in Nederland staat uit en kan niet meer worden aangezet door de ICT-problemen bij het Openbaar Ministerie. Dat bevestigt een woordvoerder van het parket Centrale Verwerking Openbaar Ministerie (CVOM) na berichtgeving door de Leeuwarder Courant en RTL Nieuws. Het gaat om flitspalen die al uitstonden toen het OM zijn systemen offline haalde na een hack. Die flitsers kunnen nu niet worden opgestart.

7 uur geleden
Schoof twijfelt aan bedoelingen Poetin voor gesprek in Alaska

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof is sceptisch over de bedoelingen van de Russische president Vladimir Poetin twee dagen voor het overleg van Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over Oekraïne in Alaska. Volgens Schoof zitten Europa en de Verenigde Staten wel op één lijn met elkaar. De inzet is een staakt-het-vuren in Oekraïne.

7 uur geleden
Kermisbranche bezorgd over toename incidenten met jongeren

APELDOORN (ANP) - De Nationale Bond van Kermisbedrijfhouders (BOVAK) maakt zich zorgen over "de toenemende incidenten waarbij groepen jongeren kermissen verstoren". Volgens de brancheorganisatie voor kermisondernemers zijn voorvallen zoals die van dinsdag in Rosmalen "geen uitzondering meer, maar onderdeel van een zorgwekkende trend".

9 uur geleden