Eis: 3 maanden cel voor stilzetten truck op A28 met dodelijke afloop
ASSEN (ANP) - Voor het veroorzaken van een dodelijk ongeval op de A28 bij Beilen in juli 2022 door zijn vrachtwagen tijdens een protestactie stil te zetten, is tegen een 57-jarige trucker uit het Brabants Mill een celstraf van drie maanden geëist en een rijontzegging van een jaar. Het Openbaar Ministerie vindt roekeloos rijgedrag bewezen.
De man gaf uit solidariteit gehoor aan een oproep van boerenactiegroep Agractie om op 15 juli om klokslag 15.00 uur het werk neer te leggen. De Brabander liet zijn combinatie bij Beilen uitrollen en stond daarna stil op beide rijbanen. Medeweggebruikers werden geconfronteerd met een onverwachte file.
Ongeveer 500 meter achter de combinatie botste een 56-jarige automobilist uit Eindhoven op een 56-jarige motorrijder uit Amersfoort. De laatste overleefde de klap niet. Ook de Eindhovenaar wordt roekeloos rijgedrag verweten. Volgens het OM had de man door oververmoeidheid zijn ogen niet op de weg en zag hij de file te laat. Tegen hem is zes maanden cel geëist en een rijontzegging van twee jaar.
Filmpje
De 56-jarige verdachte ontkende op zitting dat hij te vermoeid was, hij zag de file gewoon te laat. Medeweggebruikers hadden voor het ongeval bij de politie het kenteken van zijn voertuig doorgegeven omdat dat over de weg slingerde. De bestuurder zat onderuitgezakt achter het stuur en met zijn hoofd naar beneden. De man gaf toe dat hij al vijftien uur aan het werk was. De officier van justitie tilt er zwaar aan dat de man niet zijn verantwoordelijkheid nam door tijdig te rusten. "Hij heeft hiermee medeweggebruikers in gevaar gebracht", zei de aanklager.
Dit geldt ook voor de beroepschauffeur uit Mill. "Als professioneel weggebruiker had hij moeten weten wat een filevorming kan veroorzaken. Het demonstreren is een grondrecht, maar ook daar zitten grenzen aan." De trucker dacht door zwaai- en alarmlichten aan te zetten dat de medeweggebruikers tijdig werden gewaarschuwd. Hij maakte nog een filmpje en deelde die met collega's en vrienden. Tegen de rechter zei de man in te zien hoe dom zijn actie was. "Achteraf is het een inschattingsfout geweest", zei de verdachte.
De rechtbank doet 30 januari uitspraak
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Aduard zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee gewonden aangehouden. De politie kreeg rond 02.45 uur een melding van een steekincident in een woning aan de Albert Harkemaweg in de plaats even ten noordwesten van de stad Groningen. Een man en een vrouw werden aangetroffen met steek- of snijwonden.
55 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het noorden en westen van het land geldt in de nacht van maandag op dinsdag en dinsdagochtend code geel om plaatselijk dichte, verkeersbelemmerende mist. Soms verbetert het zicht ineens weer, om later weer slechter te worden, waarschuwt het KNMI.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schrijfster Lale Gül voelt zich "in de steek gelaten door de politie en de staat". Dat zegt Gül in RTL Tonight over de beslissing van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) om haar beveiliging stop te zetten. "Ik ben eigenlijk in volle paniek, ook al zie je dat nu niet aan me", aldus Gül. "Ik ben vooral heel bang, omdat ik dagelijks nog steeds de meest walgelijke doodsbedreigingen krijg. Dat is nooit opgehouden."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeenteraad van Den Haag heeft huidig burgemeester Jan van Zanen voorgedragen voor een nieuwe termijn van maximaal zes jaar. De termijn van de 64-jarige VVD'er loopt op 1 juli 2026 af.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de formatiegesprekken van D66 en CDA met een lange reeks betrokkenen en deskundigen draait het om uitvoerbaarheid, zei informateur Sybrand Buma na afloop van de gesprekken op maandagavond. "De vertaling van verschillende verkiezingsprogramma's naar een uitvoeringsprogramma, dat moet je echt doen met mensen van buiten."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten heeft maandagavond de Thorbeckeprijs voor politieke welsprekendheid gewonnen. De andere genomineerden waren JA21-Kamerlid Ingrid Coenradie en SP-leider Jimmy Dijk.
8 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Hugo de Jonge, commissaris van de Koning in Zeeland, heeft de aftredende burgemeester van Terneuzen "indringend verzocht" om niet op te stappen. Dat staat in een brief die De Jonge aan de gemeenteraad van Terneuzen richt. In het "belang van de bestuurbaarheid" van de gemeente Terneuzen kan burgemeester Erik van Merrienboer beter aanblijven, vindt De Jonge.
9 uur geleden