Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis: 3 maanden cel voor stilzetten truck op A28 met dodelijke afloop

Eis: 3 maanden cel voor stilzetten truck op A28 met dodelijke afloop

ASSEN (ANP) - Voor het veroorzaken van een dodelijk ongeval op de A28 bij Beilen in juli 2022 door zijn vrachtwagen tijdens een protestactie stil te zetten, is tegen een 57-jarige trucker uit het Brabants Mill een celstraf van drie maanden geëist en een rijontzegging van een jaar. Het Openbaar Ministerie vindt roekeloos rijgedrag bewezen.

De man gaf uit solidariteit gehoor aan een oproep van boerenactiegroep Agractie om op 15 juli om klokslag 15.00 uur het werk neer te leggen. De Brabander liet zijn combinatie bij Beilen uitrollen en stond daarna stil op beide rijbanen. Medeweggebruikers werden geconfronteerd met een onverwachte file.

Ongeveer 500 meter achter de combinatie botste een 56-jarige automobilist uit Eindhoven op een 56-jarige motorrijder uit Amersfoort. De laatste overleefde de klap niet. Ook de Eindhovenaar wordt roekeloos rijgedrag verweten. Volgens het OM had de man door oververmoeidheid zijn ogen niet op de weg en zag hij de file te laat. Tegen hem is zes maanden cel geëist en een rijontzegging van twee jaar.

Filmpje

De 56-jarige verdachte ontkende op zitting dat hij te vermoeid was, hij zag de file gewoon te laat. Medeweggebruikers hadden voor het ongeval bij de politie het kenteken van zijn voertuig doorgegeven omdat dat over de weg slingerde. De bestuurder zat onderuitgezakt achter het stuur en met zijn hoofd naar beneden. De man gaf toe dat hij al vijftien uur aan het werk was. De officier van justitie tilt er zwaar aan dat de man niet zijn verantwoordelijkheid nam door tijdig te rusten. "Hij heeft hiermee medeweggebruikers in gevaar gebracht", zei de aanklager.

Dit geldt ook voor de beroepschauffeur uit Mill. "Als professioneel weggebruiker had hij moeten weten wat een filevorming kan veroorzaken. Het demonstreren is een grondrecht, maar ook daar zitten grenzen aan." De trucker dacht door zwaai- en alarmlichten aan te zetten dat de medeweggebruikers tijdig werden gewaarschuwd. Hij maakte nog een filmpje en deelde die met collega's en vrienden. Tegen de rechter zei de man in te zien hoe dom zijn actie was. "Achteraf is het een inschattingsfout geweest", zei de verdachte.

De rechtbank doet 30 januari uitspraak

Meer uit Binnenland

Persoon overleden door brand in seniorencomplex Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.

1 uur geleden
Tientallen asielzoekers weer terug bij aanmeldcentrum in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.

3 uur geleden
Bewoners seniorencomplex opgevangen na brand

DEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.

6 uur geleden
Bussen met asielzoekers van Ter Apel onderweg naar Groningen

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.

14 uur geleden
Patiënt Radboudumc heeft geen ebola, blijkt uit onderzoek

NIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.

15 uur geleden
Tientallen activisten aangehouden na spoorblokkade Utrecht CS

UTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.

16 uur geleden
Lokaal eerste tropische dag, parkeerplaatsen stranden vol

ZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.

19 uur geleden