Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis: 20 jaar cel voor doden en in stukken zagen lichaam ex

Eis: 20 jaar cel voor doden en in stukken zagen lichaam ex

UTRECHT (ANP) - Tegen Bart B. is een celstraf geëist van twintig jaar voor het doden en vervolgens in stukken zagen en kwijtmaken van het lichaam van zijn ex-partner Miranda Zitman. De officier van justitie geloofde helemaal niets van de verklaring van B., namelijk dat de 52-jarige vrouw was overleden omdat ze van de trap was gevallen. "Een val van de trap kan haar letsel niet verklaren", aldus de officier van justitie.

De kapster zou op 28 december 2018 naar Canada vliegen. Ze zou naar een vroegere vriend gaan met wie ze weer opnieuw contact had. De relatie met B. was na bijna twintig jaar beëindigd. Ze woonden nog wel samen in Soest, maar Miranda was op zoek naar een nieuwe woning.

Waarschijnlijk is ze tussen 27 december in de avond of de 28e 's ochtends overleden. Daarna heeft B. familie en vrienden nog maanden gedaan alsof Miranda nog leefde en elders een nieuw leven wilde beginnen. Hij stuurde uit haar naam mailtjes en berichten - ook naar haar moeder. Hij ging zelfs wekelijks bij haar eten.

Ton

Kort na haar dood - waarschijnlijk dezelfde dag al - haalde hij meer dan een ton van de spaarrekening van zijn ex. Met het geld loste hij onder meer zijn creditcardschulden af. In april werd B. gearresteerd.

De 57-jarige B. heeft toegegeven dat hij het lichaam van de vrouw in stukken heeft gezaagd, maar hij ontkent haar te hebben gedood. "Ik had 112 moeten bellen", zei hij daarover. Waarom hij dat niet deed, wist hij niet precies. Dat hij het lichaam van zijn ex-vriendin in stukken zaagde, deed hij naar eigen zeggen "uit respect". Hij begroef haar op de twee plekken "die dierbaar voor haar waren".

Koffer

Haar romp werd in een koffer langs het water in Amsterdam gevonden. Haar hoofd en armen in de tuin van de woning in Soest. "Onder de potten van haar favoriete buxus", zei de officier van justitie. "Stuitend." Haar benen zijn nog altijd niet gevonden. "Jeetje nog steeds niet", zei B. daar maandag over, tijdens de eerste zittingsdag van deze zaak.

Aan het einde van de zitting kreeg B. de mogelijkheid om nog iets te zeggen, maar hij zei dat "het wijzer is dat ik niks meer zeg".

De rechtbank in Utrecht doet op 3 juli uitspraak.

Meer uit Binnenland

Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

13 uur geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

13 uur geleden
Enkele honderden bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

14 uur geleden
NL-Alert om stroomuitval in grote delen van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.

14 uur geleden
Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

15 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen Iraans regime in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.

15 uur geleden
Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

16 uur geleden