Eis: 20 jaar cel voor doden en in stukken zagen lichaam ex
UTRECHT (ANP) - Tegen Bart B. is een celstraf geëist van twintig jaar voor het doden en vervolgens in stukken zagen en kwijtmaken van het lichaam van zijn ex-partner Miranda Zitman. De officier van justitie geloofde helemaal niets van de verklaring van B., namelijk dat de 52-jarige vrouw was overleden omdat ze van de trap was gevallen. "Een val van de trap kan haar letsel niet verklaren", aldus de officier van justitie.
De kapster zou op 28 december 2018 naar Canada vliegen. Ze zou naar een vroegere vriend gaan met wie ze weer opnieuw contact had. De relatie met B. was na bijna twintig jaar beëindigd. Ze woonden nog wel samen in Soest, maar Miranda was op zoek naar een nieuwe woning.
Waarschijnlijk is ze tussen 27 december in de avond of de 28e 's ochtends overleden. Daarna heeft B. familie en vrienden nog maanden gedaan alsof Miranda nog leefde en elders een nieuw leven wilde beginnen. Hij stuurde uit haar naam mailtjes en berichten - ook naar haar moeder. Hij ging zelfs wekelijks bij haar eten.
Ton
Kort na haar dood - waarschijnlijk dezelfde dag al - haalde hij meer dan een ton van de spaarrekening van zijn ex. Met het geld loste hij onder meer zijn creditcardschulden af. In april werd B. gearresteerd.
De 57-jarige B. heeft toegegeven dat hij het lichaam van de vrouw in stukken heeft gezaagd, maar hij ontkent haar te hebben gedood. "Ik had 112 moeten bellen", zei hij daarover. Waarom hij dat niet deed, wist hij niet precies. Dat hij het lichaam van zijn ex-vriendin in stukken zaagde, deed hij naar eigen zeggen "uit respect". Hij begroef haar op de twee plekken "die dierbaar voor haar waren".
Koffer
Haar romp werd in een koffer langs het water in Amsterdam gevonden. Haar hoofd en armen in de tuin van de woning in Soest. "Onder de potten van haar favoriete buxus", zei de officier van justitie. "Stuitend." Haar benen zijn nog altijd niet gevonden. "Jeetje nog steeds niet", zei B. daar maandag over, tijdens de eerste zittingsdag van deze zaak.
Aan het einde van de zitting kreeg B. de mogelijkheid om nog iets te zeggen, maar hij zei dat "het wijzer is dat ik niks meer zeg".
De rechtbank in Utrecht doet op 3 juli uitspraak.
Meer uit Binnenland
HURGHADA (ANP) - Een Nederlandse toerist is in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven gekomen na een vechtpartij in een café in de Egyptische havenstad Hurghada, aan de Rode Zee. Dat melden lokale media, waaronder de nieuwssite Cairo24.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Dolle Mina's voeren zondag, op de kortste dag van het jaar, in diverse steden actie voor veiligere straten. Het gaat om meer dan vijftien locaties door het hele land, waarbij de actievoerders tunnels aankleden met vloerkleden, planten, banken, muziek en verlichting.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's leveren weliswaar aanzienlijke voordelen op voor klimaat en luchtkwaliteit, maar zorgen tegelijkertijd voor een toename van het autogebruik. Dat constateren het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na nieuw onderzoek. Volgens de belangrijke adviseurs van het kabinet neemt vooral in het weekend en bij stedelingen het aantal gereden kilometers flink toe.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam blijft er ruimte voor feesten tijdens Koningsdag in de binnenstad, maar een en ander moet "beter beheersbaar worden". Over een nieuwe aanpak schrijft burgemeester Femke Halsema dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is Koningsdag in het centrum van Amsterdam nu uitgegroeid tot een "moeilijk beheersbaar openluchtfestival" waarvan "de risico's te groot" zijn.
9 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind (D66) wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer (PvdA) op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.
11 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg legt Arriva een boete van ruim 760.000 euro op, omdat bussen en treinen van de vervoerder in 2023 te vaak uitvielen of te laat kwamen. Dat was in strijd met de afspraken die de provincie met Arriva maakte over het regionale vervoer in de provincie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de strafzaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een groep die een moordaanslag zou hebben voorbereid op Peter R. de Vries, heeft last van de problemen die advocaten hebben met de nieuwe toezichtsregels in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De zaak loopt daardoor mogelijk vertraging op.
12 uur geleden