Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis 20 en 25 jaar voor dodelijke schietpartij Katendrecht

Eis 20 en 25 jaar voor dodelijke schietpartij Katendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Tegen twee mannen die achter de dodelijke schietpartij op Dairon 'Dayo’ Alberto (32) in Rotterdam zouden zitten, zijn celstraffen van 25 en 20 jaar geëist.

Dayo werd op 23 oktober 2018 met tientallen kogels doodgeschoten op de Rechthuislaan in de wijk Katendrecht. De verdachten zijn de 26-jarige Rotterdammer Stephen R. die zou hebben geschoten en Morguïenne H. (23) die de scooter bestuurde waarop de schutter zat. Beiden zijn herkend op camerabeelden. H. werd begin maart op Curaçao aangehouden.

De schietpartij was mogelijk een vergelding voor een liquidatie, een jaar eerder. Ook houdt justitie rekening met de mogelijkheid van een 'vergismoord': iemand anders zou het doelwit zijn geweest, omdat de schutter ook op wegvluchtende mannen schoot.

Vergismoord

"Verdachten hebben het risico dat ook omstanders door kogels geraakt zouden worden op de koop toegenomen. Tientallen schoten zijn gelost, waarvan een deel het slachtoffer niet heeft geraakt. Het is een wonder dat er niet meer gewonden zijn gevallen", aldus de officier van justitie vrijdag. Dat er ook nog sprake lijkt te zijn geweest van een vergismoord maakt het volgens de officier "allemaal nog schrijnender".

H. heeft bekend dat de schutter bij hem achterop de scooter vluchtte. Hij zou alleen niet van diens plannen hebben geweten. H. vertelde ook niet of het om R. (25) ging en die ontkent dat hij de schutter is.

De rechtbank in Rotterdam doet op 17 juli uitspraak.

Meer uit Binnenland

Twee miljoen minder boeken verkocht in 2025

AMSTERDAM (ANP) - In 2025 werden in Nederland 44 miljoen boeken verkocht, dat is twee miljoen minder dan het jaar daarvoor. Dat meldt de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) in nieuwe cijfers.

2 minuten geleden
Veel zilver gestolen uit museum in kerk Doesburg

DOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.

5 uur geleden
Schoof: positief dat weg naar de-escalatie is ingeslagen

DAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.

5 uur geleden
Marine begeleidt twee Russische schepen op Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.

9 uur geleden
Bestuurster van bij Julianasluis te water geraakte auto overleden

GOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.

9 uur geleden
Privacytoezichthouder AP wil dat kabinet verzamelen data aanpakt

DEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.

9 uur geleden
Jeugdzorgmedewerkers voeren vanaf 3 februari actie om cao

UTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.

12 uur geleden