Eis 2 jaar cel voor straatrace met twee doden
BREDA (ANP) - Omdat Tahir Ç. (20) uit Oosterhout een ongeluk zou hebben veroorzaakt bij een straatrace op de A59 heeft het Openbaar Ministerie maandag bij de rechtbank in Breda twee jaar cel geëist, waarvan een halfjaar voorwaardelijk. Twee mensen overleden door het ongeval. Volgens de officier van justitie was er sprake van roekeloosheid en dood door schuld.
Het ongeluk gebeurde op 9 juni 2018. Een 16-jarige jongen die naast Ç. zat, overleed meteen. Een dag later overleed ook een 37-jarige man uit Etten-Leur, met wie Ç. aan het racen was. Verscheidene getuigen spraken over de gevaarlijke manier van rijden, rechts inhalen, bumper aan bumper en met snelheden tot boven de 180 kilometer per uur. "Het leek wel of andere auto’s stilstonden", zei een van de getuigen.
Twee van de drie racende auto’s, allemaal een VW Golf, raakten elkaar die middag in de flank. Beide wagens vlogen rechts van de snelweg af, in de buurt van Made. De auto van de man uit Etten-Leur werd gelanceerd over de vangrail en belandde aan de overkant van de weg die onder de snelweg doorliep. Een hardloper die daar toevallig sportte, zag de auto over zich heen vliegen, merkte de rechter op.
Opgejaagd
Tahir Ç. ontkende dat hij aan het racen is geweest. Hij zei dat hij ongeveer 130 tot 140 kilometer per uur had gereden. Hij vertelde de rechters dat juist hij van de weg was gereden. "Ik voelde me opgejaagd, omdat ze achter me aan zaten. Ik gaf gas bij om naar rechts te gaan. Die andere twee Golfjes waren aan het racen geweest. Ik niet." Zijn advocate bepleitte daarom vrijspraak.
De rechtbank doet over twee weken uitspraak.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.
9 uur geledenDINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.
14 uur geledenDE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.
18 uur geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
1 dag geleden