Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis 2 jaar cel voor straatrace met twee doden

Eis 2 jaar cel voor straatrace met twee doden

BREDA (ANP) - Omdat Tahir Ç. (20) uit Oosterhout een ongeluk zou hebben veroorzaakt bij een straatrace op de A59 heeft het Openbaar Ministerie maandag bij de rechtbank in Breda twee jaar cel geëist, waarvan een halfjaar voorwaardelijk. Twee mensen overleden door het ongeval. Volgens de officier van justitie was er sprake van roekeloosheid en dood door schuld.

Het ongeluk gebeurde op 9 juni 2018. Een 16-jarige jongen die naast Ç. zat, overleed meteen. Een dag later overleed ook een 37-jarige man uit Etten-Leur, met wie Ç. aan het racen was. Verscheidene getuigen spraken over de gevaarlijke manier van rijden, rechts inhalen, bumper aan bumper en met snelheden tot boven de 180 kilometer per uur. "Het leek wel of andere auto’s stilstonden", zei een van de getuigen.

Twee van de drie racende auto’s, allemaal een VW Golf, raakten elkaar die middag in de flank. Beide wagens vlogen rechts van de snelweg af, in de buurt van Made. De auto van de man uit Etten-Leur werd gelanceerd over de vangrail en belandde aan de overkant van de weg die onder de snelweg doorliep. Een hardloper die daar toevallig sportte, zag de auto over zich heen vliegen, merkte de rechter op.

Opgejaagd

Tahir Ç. ontkende dat hij aan het racen is geweest. Hij zei dat hij ongeveer 130 tot 140 kilometer per uur had gereden. Hij vertelde de rechters dat juist hij van de weg was gereden. "Ik voelde me opgejaagd, omdat ze achter me aan zaten. Ik gaf gas bij om naar rechts te gaan. Die andere twee Golfjes waren aan het racen geweest. Ik niet." Zijn advocate bepleitte daarom vrijspraak.

De rechtbank doet over twee weken uitspraak.

Meer uit Binnenland

Verdachten van doodsteken man Enkhuizen zitten voorlopig vast

ENKHUIZEN (ANP) - De twee mannen die ervan worden verdacht dat ze vorige week iemand hebben doodgestoken in Enkhuizen blijven voorlopig vastzitten. De rechtbank heeft hun voorarrest met veertien dagen verlengd.

38 minuten geleden
Rijn en IJssel verbiedt oppompen grondwater in 10 natuurgebieden

DOETINCHEM (ANP) - In en rond tien natuurgebieden in het werkgebied van Waterschap Rijn en IJssel mag vanaf woensdag geen grondwater meer worden opgepompt voor beregening. Het schap stelt dat de tijdelijke maatregel nodig is om in deze droge periode "onherstelbare schade aan kwetsbare natuur te voorkomen".

1 uur geleden
Honderden kilo's drugs gevonden in Den Haag, 9 mannen aangehouden

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft tijdens een doorzoeking afgelopen week in de Haagse wijk Duindorp 586 kilo drugs gevonden. Daarnaast zijn er negen mannen aangehouden, meldt de politie maandag. Een van de verdachten is inmiddels vrijgelaten, maar blijft verdachte in het onderzoek. De overige acht verdachten worden woensdag 12 augustus voorgeleid bij de rechter-commissaris.

1 uur geleden
Nog steeds 1600 vrachtwagens per werkdag op Merwedebrug

GORINCHEM (ANP) - Tussen 3 en 7 augustus reden iedere dag 1600 vrachtwagens en touringcars over de Merwedebrug, laat Rijkswaterstaat weten. Dat is minder dan de 2000 tot 2500 zware voertuigen per dag die eerder nog het vrachtwagenverbod op de verzwakte brug negeerden, en veel minder dan de 18.000 van voordat het verbod inging op 18 juli.

2 uur geleden
Curaçaose bendeleider Shurendy Q. verdacht van acht moorden

VUGHT (ANP) - De vermeende Curaçaose bendeleider Shurendy 'Tyson' Q. wordt verdacht van betrokkenheid bij acht moorden tussen 2014 en 2016 op Curaçao en Sint Maarten. Dat bleek tijdens een eerste voorbereidende zitting in de rechtbank in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Q. werd afgelopen juni door de Verenigde Arabische Emiraten uitgeleverd aan Curaçao. Hij zit sindsdien vast in Vught. De verdachte beriep zich maandag bij alle vragen van de rechter op zijn zwijgrecht.

3 uur geleden
Surinaamse acteur Borger Breeveld (82) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse acteur en televisiemaker Borger Breeveld is op 82-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt aan Surinaamse media. Hij was vooral bekend van zijn rol in de Surinaamse filmklassieker Wan Pipel, waarin hij in 1976 de hoofdrol vertolkte.

3 uur geleden
Brandweer nog hele week bezig met nablussen natuurbrand Venray

OOSTRUM (ANP) - De brandweer is "zeker nog de hele week" bezig met het nablussen van de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen, ten oosten van Venray. Dat meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord. In het gebied zijn smeulende plekken die nauwlettend in de gaten worden gehouden. De brandweer grijpt in als er toch weer nieuwe brandhaarden ontstaan.

4 uur geleden