Eis 12 jaar en tbs tegen moeder voor vergiftigen eigen kind
BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 35-jarige Jolanda M. uit Zevenbergen die in februari 2020 haar 11-jarige zoon zou hebben vergiftigd. In de ogen van het Openbaar Ministerie was er sprake van moord. De officier van justitie: "Ze is kalm en rustig bezig geweest met de vergiftiging en overdosering van het kind."
Het kind overleed aan een cocktail van verschillende pijnstillers, een slaapmiddel en een antidepressivum. Al die stoffen waren niet voorgeschreven bij de jongen. Volgens de officier van justitie zijn de middelen toegediend door de moeder. Die ontkent dat en denkt dat de jongen zelf de pillen innam. Ze had ze in huis, omdat ze ze zelf gebruikte.
Met een camerasysteem in de slaapkamer van het kind is het toedienen van de medicijnen gefilmd. M. zei echter dat ze niets meer toediende dat paracetamol. De vrouw lijdt volgens gedragsdeskundigen mogelijk aan het syndroom van Münchhausen by proxy, een ziekte waarbij aandoeningen bij een kind worden geveinsd. De officier van justitie sprak van een "ultiem tragische zaak".
Rolstoel
De fatale toediening van medicijnen gebeurde nadat het kind op school was gevallen en klaagde over hoofdpijn. De vrouw bleef volgens justitie maar bezig met het toedienen van medicijnen, terwijl het kind gilde, een aantal keer flauwviel en zei dat hij het niet meer leuk vond. Hij overleed later die nacht.
Tijdens de zitting werden onder meer verklaringen besproken van de medewerkers van de school, van zijn vader en een kinderarts. Zij gaven een beeld van een moeder die overbezorgd was om het welzijn van het hoe dan ook hulpbehoevende kind. Zo zou het kind een luier hebben moeten dragen terwijl hij zindelijk was, mocht hij niet mee gymmen op school, omdat zijn moeder dat te belastend vond en werd de jongen in een rolstoel gezet door zijn moeder, terwijl hij op school eigenlijk helemaal geen rolstoel nodig had. Het kind speelde en voetbalde ook gewoon mee met andere kinderen. Volgens de kinderarts wilde de vrouw ook meer diagnostiek dan nodig was.
Deskundigen adviseerden een langdurige behandeling, hoewel de kans op herhaling laag zou zijn.
Meer uit Binnenland
LUTJEGAST (ANP) - Bij een legpluimveebedrijf in het Groningse Lutjegast is vogelgriep vastgesteld. Om verspreiding te voorkomen, worden de ongeveer 45.000 dieren van het bedrijf geruimd, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur weten. Het is volgens het ministerie de eerste uitbraak van vogelgriep sinds juli van dit jaar.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Cryptomiljardair Jean-Louis van der Velde onttroont Charlene de Carvalho-Heineken als rijkste Nederlander. In de dinsdag verschenen nieuwe editie van rijkenlijst Quote 500 wordt het vermogen van de 62-jarige geschat op 26 miljard euro. Daarmee is hij twee keer zo rijk als de Heineken-erfgename, die jarenlang de eerste plaats innam.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie heeft nieuwe beelden vrijgegeven van de verdachte van een vermoedelijke vergismoord in 2022 in Rotterdam. Op een terras aan het Tiendplein in het centrum van de stad werd vier jaar geleden de 30-jarige Jaison Baptista Lopes Sanches doodgeschoten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil voor een stof tegen rhesusziekte bij baby's minder afhankelijk worden van de VS. Bloedbank Sanquin gaat met andere Europese organisaties samenwerken om geneesmiddelen met bepaalde antistoffen op de Europese markt te brengen. "Er is in totaal 8,8 miljoen euro subsidie ter beschikking gesteld voor een meer weerbare bloedvoorziening", schrijft minister Sophie Hermans van Volksgezondheid (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Herman Koch lijdt aan de ziekte van Parkinson. Dat vertelde de schrijver van onder meer de bestseller Het Diner maandagavond in de talkshow van Eva Jinek op NPO 1. Parkinson is een progressieve hersenziekte waarbij een tekort aan de stof dopamine ontstaat en patiënten moeite krijgen met bewegen.
12 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De situatie rond de dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval is nog steeds "precair". Dat laat de Brabantse dierentuin in een verklaring weten.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs was "zonder twijfel internationaal gezien een van de meest invloedrijke museumdirecteuren van de laatste vijftig jaar". Dat zegt Rein Wolfs, directeur Stedelijk Museum Amsterdam, in een reactie op het overlijden van Fuchs.
17 uur geleden