Eis 12 jaar en tbs tegen moeder voor vergiftigen eigen kind
BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 35-jarige Jolanda M. uit Zevenbergen die in februari 2020 haar 11-jarige zoon zou hebben vergiftigd. In de ogen van het Openbaar Ministerie was er sprake van moord. De officier van justitie: "Ze is kalm en rustig bezig geweest met de vergiftiging en overdosering van het kind."
Het kind overleed aan een cocktail van verschillende pijnstillers, een slaapmiddel en een antidepressivum. Al die stoffen waren niet voorgeschreven bij de jongen. Volgens de officier van justitie zijn de middelen toegediend door de moeder. Die ontkent dat en denkt dat de jongen zelf de pillen innam. Ze had ze in huis, omdat ze ze zelf gebruikte.
Met een camerasysteem in de slaapkamer van het kind is het toedienen van de medicijnen gefilmd. M. zei echter dat ze niets meer toediende dat paracetamol. De vrouw lijdt volgens gedragsdeskundigen mogelijk aan het syndroom van Münchhausen by proxy, een ziekte waarbij aandoeningen bij een kind worden geveinsd. De officier van justitie sprak van een "ultiem tragische zaak".
Rolstoel
De fatale toediening van medicijnen gebeurde nadat het kind op school was gevallen en klaagde over hoofdpijn. De vrouw bleef volgens justitie maar bezig met het toedienen van medicijnen, terwijl het kind gilde, een aantal keer flauwviel en zei dat hij het niet meer leuk vond. Hij overleed later die nacht.
Tijdens de zitting werden onder meer verklaringen besproken van de medewerkers van de school, van zijn vader en een kinderarts. Zij gaven een beeld van een moeder die overbezorgd was om het welzijn van het hoe dan ook hulpbehoevende kind. Zo zou het kind een luier hebben moeten dragen terwijl hij zindelijk was, mocht hij niet mee gymmen op school, omdat zijn moeder dat te belastend vond en werd de jongen in een rolstoel gezet door zijn moeder, terwijl hij op school eigenlijk helemaal geen rolstoel nodig had. Het kind speelde en voetbalde ook gewoon mee met andere kinderen. Volgens de kinderarts wilde de vrouw ook meer diagnostiek dan nodig was.
Deskundigen adviseerden een langdurige behandeling, hoewel de kans op herhaling laag zou zijn.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft Campus kan twee uur eerder worden hervat dan gedacht, meldt ProRail. De herstelwerkzaamheden aan de infrastructuur bij Rotterdam-Delfshaven, waar zaterdag sprake was van brandstichting, zijn sneller gegaan dan gepland. Vanaf 21.00 uur kunnen er weer treinen rijden op het traject.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het nationaal pro-Palestijns protest in Amsterdam loopt ten einde. Op de Dam in Amsterdam arriveerden rond 17.15 uur ongeveer duizend demonstranten die meeliepen in een mars door de binnenstad.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.
14 uur geledenALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.
14 uur geleden