Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis: 10 maanden cel voor wegmaken lijk in opdracht van crimineel

Eis: 10 maanden cel voor wegmaken lijk in opdracht van crimineel

DEN HAAG (ANP) - Tegen Emiele Z. is woensdag in de rechtbank in Den Haag een celstraf van tien maanden onvoorwaardelijk geëist voor onder meer het wegmaken van het lijk van een man uit Vlaardingen. Hij deed dat in opdracht van de later geliquideerde crimineel Karel Pronk. Waarom het lijk van de man weg moest, heeft Z. niet gevraagd. "Karel Pronk was niet het soort man dat je dat soort vragen gaat stellen", vertelde hij de rechter.

Het lichaam van de Vlaardinger werd juli 2017 gevonden bij een parkeerplaats in Rijswijk. De 50-jarige Z. uit Delft had het lichaam daarvoor samen met iemand anders opgehaald in een drugspand in Vlaardingen, schoongemaakt, aangekleed, in zijn busje geladen en gedumpt.

Omdat DNA van Z. op een snoer onder het lichaam werd gevonden, werd hij aanvankelijk verdacht van moord. Nu is dat niet meer zo, liet de officier van justitie weten. Hoewel het er in eerste instantie op leek dat het slachtoffer was gewurgd, kon geen doodsoorzaak worden vastgesteld. Het kon ook een overdosis drugs zijn geweest, concludeerden deskundigen.

Zwaar verslaafd

Z. vertelde in de rechtbank nogmaals helemaal niets te weten van de persoon die hij moest verplaatsen, niet eens zijn naam. Destijds was hij zwaar verslaafd aan de drugs. De 10.000 euro die hij overhield aan de klus van Pronk, heeft hij allemaal opgemaakt aan drugs. Nu is hij helemaal clean, vertelde hij de rechter.

De bekende Delftse crimineel Pronk werd augustus 2018 doodgeschoten. Hells Angel Errol J. is afgelopen juni veroordeeld tot 21 jaar cel voor deze moord. Pas na de dood van Pronk is Z. gaan verklaren. Eerder vreesde hij naar eigen zeggen voor zijn leven. Er zou een dodenlijst circuleren waar de naam van Z. op stond, waarschuwde de politie hem.

Z. wordt ook nog verdacht van onder meer een mishandeling en wapenbezit. Dat zou niets met het weggemaakte lijk te maken hebben.

Meer uit Binnenland

Brandweer nog hele week bezig met nablussen natuurbrand Venray

OOSTRUM (ANP) - De brandweer is "zeker nog de hele week" bezig met het nablussen van de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen, ten oosten van Venray. Dat meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord. In het gebied zijn smeulende plekken die nauwlettend in de gaten worden gehouden. De brandweer grijpt in als er toch weer nieuwe brandhaarden ontstaan.

1 uur geleden
RITA krijgt honderden meldingen van discriminatie bij WorldPride

AMSTERDAM (ANP) - Stichting RITA Community heeft tijdens de WorldPride meer dan 520 meldingen gekregen van discriminatie. Afgelopen weekend waren dat er 74. Dit zijn de aantallen tot maandagochtend. Er komen nog steeds meldingen binnen, zegt Jerrald Justin, bedenker en medeoprichter van RITA.

3 uur geleden
Politie zoekt in Ringvaartplas naar moordwapen in zaak-Zweekhorst

ROTTERDAM (ANP) - De politie zoekt deze week in de Ringvaartplas in Rotterdam-Prinsenland verder naar een wapen waarmee in 2014 ggz-directeur Rob Zweekhorst zou zijn doodgeschoten. De zoekactie gebeurt door het Landelijk Team Onderwaterzoekingen en de Zeehavenpolitie.

5 uur geleden
Nog twee verdachten in onderzoek naar grafroof Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In het onderzoek naar de diefstal uit graven van een begraafplaats in Den Haag heeft het Openbaar Ministerie nog twee verdachten op het oog. Zij worden verdacht van witwassen, bevestigt een woordvoerster van het OM maandag een bericht van Omroep West.

6 uur geleden
Treinen rijden weer tussen Venray en Boxmeer

VENRAY (ANP) - Tussen Boxmeer en Venray rijden maandagochtend weer treinen. Dat blijkt uit de reisplanner en reisinformatie van Arriva. Het treinverkeer op het traject lag sinds donderdag opnieuw stil vanwege de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen, ten oosten van Venray.

9 uur geleden
Opnieuw natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - In het Gelderse Wijchen, bij Nijmegen, woedt aan de Geitweg een natuurbrand. Dat meldt de veiligheidsregio. In de omgeving van Wijchen waren op zondag al meer natuurbranden.

23 uur geleden
Veel brandweer bij natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - Aan de Heumenseweg in Wijchen (Gelderland) woedde zondag een natuurbrand. De brandweer ging met meerdere eenheden ter plaatse, maar de brand is inmiddels geblust.

1 dag geleden