Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis: 10 jaar cel en tbs voor doodsteken medewerkster Albert Heijn

Eis: 10 jaar cel en tbs voor doodsteken medewerkster Albert Heijn

DEN HAAG (ANP) - Voor de moord op een medewerkster van een Albert Heijn in Den Haag heeft het Openbaar Ministerie donderdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Jamel L. (57). Het 36-jarige slachtoffer Antoneta Gjokja werd op 20 juni vorig jaar in het filiaal aan de Turfmarkt met meerdere messteken om het leven gebracht.

L. (57) kwam al vroeg in de ochtend naar de winkel. Eenmaal binnen vroeg hij een vakkenvuller waar de messen lagen, waarna hij met een mes de medewerkster van de broodafdeling aanviel. In de rechtbank vertelde hij dat hij Gjokja niet kende.

L. handelde naar eigen zeggen in een impuls en uit wraak. Hij was eerder gepakt voor winkeldiefstal bij een ander filiaal van Albert Heijn. Hij vond dat hij daarvoor onschuldig in de gevangenis had gezeten, waar hij dwangmedicatie kreeg toegediend. Volgens het OM ging L. in Den Haag bewust op zoek naar een witte medewerker. Zo kon hij volgens de aanklager ook meteen "een punt maken tegen de discriminatie die verdachte meende te ervaren".

Pychose

Het OM noemt de steekpartij moord. Volgens de officier handelde L. direct na binnenkomst met voorbedachte raad. Hij liep direct op de medewerkster af en had vooraf genoeg tijd om na te denken.

Het Pieter Baan Centrum concludeerde dat L. handelde onder invloed van een psychose. Hij had paranoïde wanen. Ze oordelen dat de steekpartij hem in sterk verminderde mate valt toe te rekenen. De advocaat van L. betoogde dat haar cliënt volledig ontoerekeningsvatbaar is, waarbij celstraf niet aan de orde is.

Nachtmerrie

"Hij heeft niet alleen het leven van mijn vrouw ontnomen, maar ook het mijne en dat van haar familie", zei de man van het slachtoffer. Hij vertelde de rechters dat ze samen probeerden hun leven op te bouwen en een gezin wilden stichten. "Het is een nachtmerrie, maar de werkelijkheid is geen nachtmerrie. Het is mijn leven", zei de weduwnaar. "Ik heb het gevoel dat mijn vrouw meekijkt. Het zal voor haar ook een opluchting zijn als hier recht wordt gesproken."

De moeder van Gjokja sprak in haar slachtofferverklaring ook de Nederlandse staat aan, "die onverschillig stond tegenover de daden die de verdachte zijn hele leven al heeft gepleegd". In 2018 kreeg L. op Curaçao tbs opgelegd in een strafzaak, maar op het eiland waren er amper behandelmogelijkheden en Nederland wilde de kosten ervan niet dragen.

De rechtbank doet op 18 april uitspraak.

Meer uit Binnenland

Milieustudie Schiphol schiet tekort voor omwonenden, luidt advies

UTRECHT (ANP) - Nieuwe regels vanuit het kabinet voor het vliegverkeer van en naar Schiphol hebben dusdanige tekortkomingen dat niet zeker is dat omwonenden ermee goed genoeg beschermd worden. Dat concludeert de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) vrijdag in een advies aan het kabinet. De commissie stelt zelfs dat het rapport herzien zou moeten worden.

1 uur geleden
Jetten bereid om samenwerking landen in koninkrijk aan te passen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en Curaçao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.

2 uur geleden
Dode bij schietincident in Vaals

VAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.

3 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld bij pluimveebedrijf in Biddinghuizen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.

3 uur geleden
Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

6 uur geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

8 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

11 uur geleden