Eintracht Frankfurt rekent op invasie van fans in Londen
FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt verwacht opnieuw een invasie van fans die de club bijstaan in uitduels in de Europa League. De Duitse club neemt het donderdag in de halve finales op tegen West Ham en kreeg 5000 tickets toebedeeld voor het duel in het London Stadium. Eintracht verwacht dat "tienduizenden fans" de reis naar Engeland maken.
In de vorige ronde verraste Eintracht door met 3-2 te winnen bij FC Barcelona en zo de halve finales te bereiken. In Camp Nou zaten naar schatting 30.000 Duitse aanhangers. "Onze fans reizen graag om hun club te steunen. Daarom waren er in 2019 al 15.000 mee naar Milaan voor ons duel met Internazionale", vertelde Eintracht-directeur Axel Hellmann. "Die 30.000 in Barcelona was een absoluut clubrecord. De vele fans die met ons meereizen horen bij het DNA van de club. Ik ben er zeker van dat er veel meer dan 5000 fans naar Londen komen." De club rekent op een veelvoud.
In Barcelona was verontwaardiging omdat zo veel Spaanse kaarthouders hun stoel blijkbaar aan Duitse fans hadden verkocht. "Het voelt alsof we in ons eigen huis bestolen zijn", omschreef Barça-coach Xavi de wedstrijd tegen Frankfurt en met name de vocale overheersing in Camp Nou van de Eintracht-fans. West Ham heeft zijn supporters gewaarschuwd tickets niet door te verkopen aan fans uit Duitsland.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
19 uur geleden