Eintracht Frankfurt bij Salzburg niet in problemen
SALZBURG (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft zich als verwacht ten koste van Red Bull Salzburg geplaatst voor de achtste finales van de Europa League. Na de overwinning van 4-1 in eigen huis vorige week kwamen de Duitsers in Oostenrijk niet meer echt in de problemen: 2-2. De ontmoeting was donderdag vanwege extreme wind in de omgeving van het stadion uitgesteld.
Door Andreas Ulmer kwamen de Oostenrijkers al na tien minuten op voorsprong, wat de hoop op een goede afloop deed toenemen. De gelijkmaker na ruim een half uur van André Silva leek echter de definitieve beslissing in Duits voordeel. Halverwege de tweede helft zette Jérôme Onguéné Salzburg opnieuw op voorsprong. Weer maakte Silva gelijk.
De geblesseerde Nederlandse spits Bas Dost ontbrak bij de Duitsers.
Tegenstander van Frankfurt in de achtste finales is het Zwitserse FC Basel. Er zitten geen Nederlandse clubs bij de laatste zestien.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
1 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
17 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
17 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
19 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
19 uur geleden