Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eindvergadering klimaattop gaat door na klachten

Eindvergadering klimaattop gaat door na klachten

BELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.

"Het spijt me heel erg dat ik landen niet eerder de kans heb gegeven om inspraak te hebben", zei de Braziliaanse voorzitter André Corrêa do Lago. Hij zegt dat hij heeft gesproken met de delegaties die klachten hadden ingediend. "Doordat de onderhandelingsteksten al zijn afgehamerd, zijn de stukken wel al aangenomen."

Als verklaring zei hij dat hij niet doorhad dat de landen eerst hun bezwaren wilden laten horen. "Net als veel van jullie heb ik niet geslapen en mijn leeftijd helpt natuurlijk ook niet", zei hij. Corrêa do Lago verzekerde dat de bezwaren worden meegenomen in de tussentijdse onderhandelingen in Bonn in 2026.

Klachten

Een afgevaardigde van Rusland sprak de Latijns-Amerikaanse landen die klachten hadden ingediend persoonlijk aan in het Spaans. Hij noemde ze "verwende kinderen" die geen snoepje hadden gekregen. Argentinië wilde dat deze uitspraken niet werden meegenomen in de notulen. "Ik ben diep verontwaardigd." Panama wees op de "enorme intelligentie van kinderen".

Meerdere landen hadden bezwaren ingediend, waaronder Colombia. "Dit zou de COP van de waarheid zijn. Een COP met vertrouwen", zei een delegatielid van het Zuid-Amerikaanse land. Ze was het er niet mee eens dat er in de tekst geen concrete afspraken zijn gemaakt over het uitfaseren van kolen, olie en gas.

Het delegatielid maakte nogmaals bezwaar toen de voorzitter wilde doorgaan. Ze zei dat er een procedurele fout was gemaakt, omdat het land niet is gehoord. Na de schorsing maakte Colombia geen bezwaar meer.

Meer uit Buitenland

One Battle After Another grote winnaar bij Golden Globes

LOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.

2 uur geleden
Bosbranden in zuiden van Argentinië

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - In het zuiden van Argentinië woeden verschillende bosbranden die volgens de autoriteiten inmiddels ruim 15.000 hectare natuur in de as hebben gelegd. De grootste brand woedt sinds een week bij het kleine plaatsje Chubut in het Andesgebergte. Daar is zo'n 12.000 hectare in vlammen opgegaan.

4 uur geleden
Iraanse oud-kroonprins roept leger op kant van het volk te kiezen

TEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalige kroonprins Reza Pahlavi heeft de Iraanse veiligheidsdiensten, het leger en andere overheidsmedewerkers in Iran opgeroepen "de kant van het volk te kiezen". "Kies voor het volk of kies voor medeplichtigheid aan moord op het volk", zei hij in een videoboodschap op sociale media.

4 uur geleden
Zes offpiste-skiërs gedood dit weekend door lawines Franse Alpen

PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.

12 uur geleden
Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

12 uur geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

13 uur geleden
President Cuba: we verdedigen vaderland tot laatste druppel bloed

HAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.

13 uur geleden