Eindhovense chipmaker NXP stijgt op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De voormalige halfgeleiderdivisie van Philips heeft vorig jaar opnieuw een recordomzet behaald. Topman Kurt Sievers sprak van "solide resultaten" ondanks de moeilijke marktomstandigheden in de chipwereld. Het aandeel won 0,8 procent.
Ook Eli Lilly deed goede zaken. Het farmaceutische concern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het bedrijf profiteerde onder meer van sterke verkopen van zijn nieuwe afslankmedicijn Zepbound en hogere prijzen van het diabetesmedicijn Mounjaro. Ook gaf Eli Lilly positieve verwachtingen af voor dit jaar. Het aandeel werd 2,7 procent hoger gezet.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent hoger op 38.506 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent tot 4951 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 0,2 procent, tot 15.628 punten.
Spotify klom bijna 10 procent. De Zweedse muziekstreamingdienst zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen. Ook werd het operationele verlies flink teruggedrongen door lagere marketing- en personeelskosten. In december kondigde het bedrijf opnieuw een grote ontslagronde aan om kosten te besparen. Daarbij wordt afscheid genomen van zo'n 17 procent van het wereldwijde personeelsbestand. Dat komt neer op ongeveer 1500 arbeidsplaatsen. Eerder in 2023 schrapte Spotify al zo'n 800 banen.
Estée Lauder zakte 1,9 procent. Het cosmeticabedrijf werd maandag nog dik 12 procent meer waard na publicatie van de kwartaalcijfers. Het bedrijf achter merken als The Ordinary en Clinique kondigde daarbij aan 3000 banen te schrappen.
Snap won ruim 3 procent. Het moederbedrijf achter de app Snapchat komt na de slotbel met resultaten. Maandag maakte Snap al een reorganisatie bekend, waarbij wereldwijd 10 procent van het personeel zijn baan kwijtraakt. Bij het bedrijf werken ongeveer 5400 mensen.
Virgin Galactic werd 2,4 procent hoger gezet. Het ruimtevaartbedrijf van miljardair Richard Branson had bij zijn meest recente commerciële ruimtevlucht te kampen met een losgeraakt onderdeel. Het probleem tijdens de vlucht heeft volgens het bedrijf geen impact gehad op de veiligheid van de ruimtevaartuigen en de bemanning aan boord. Het bedrijf voert samen met toezichthouder FAA een onderzoek uit naar het incident.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BELGA) - De Franse supermarkt Carrefour sluit een vertrek uit België niet uit. Het concern heeft laten weten "alle strategische opties" open te houden voor markten die niet tot de kernlanden behoren. Dat gaat "van groei tot volledig of gedeeltelijk te gelde maken", kondigde Carrefour aan in een nieuw strategisch plan. De keten wil zich voortaan concentreren op Frankrijk, Spanje en Brazilië en wil tegen 2030 jaarlijks 1 miljard euro gaan besparen.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht hoger geopend. Verzekeraar ASR en chemicaliëndistributeur IMCD kwamen met cijfers bij de AEX-bedrijven. De resultaten van IMCD vielen daarbij niet in de smaak bij beleggers op het Damrak want het aandeel ging in de vroege handel ruim 10 procent omlaag.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het verzekeringsmerk Aegon verdwijnt de komende maanden volledig uit Nederland. Verzekeraar ASR die de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van zijn branchegenoot enkele jaren terug overnam, liet woensdag weten klaar te zijn met de integratie met Aegon Nederland. Voor de laatste hypotheek- en pensioenklanten stopt ASR uiterlijk 2 juli met het gebruik van de naam Aegon, hun product gaat dan over op het ASR-label.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina heeft vorig jaar de winst op peil gehouden. De sterke resultaten zijn volgens het zuivelconcern vooral het gevolg van een goed eerste halfjaar. De tweede helft van 2025 werd gekenmerkt door uitdagende marktomstandigheden en een daling van de basiszuivelprijzen. De nettowinst ging met 2,2 procent omhoog tot 328 miljoen euro, maakte het bedrijf woensdag bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gaat haar termijn, die in oktober volgend jaar afloopt, waarschijnlijk niet afmaken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de centrale bank in Frankfurt. De Française is sinds november 2019 president van de ECB.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.
4 uur geleden