Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eindhovense chipmaker NXP stijgt op Wall Street na cijfers

Eindhovense chipmaker NXP stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De voormalige halfgeleiderdivisie van Philips heeft vorig jaar opnieuw een recordomzet behaald. Topman Kurt Sievers sprak van "solide resultaten" ondanks de moeilijke marktomstandigheden in de chipwereld. Het aandeel won 0,8 procent.

Ook Eli Lilly deed goede zaken. Het farmaceutische concern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het bedrijf profiteerde onder meer van sterke verkopen van zijn nieuwe afslankmedicijn Zepbound en hogere prijzen van het diabetesmedicijn Mounjaro. Ook gaf Eli Lilly positieve verwachtingen af voor dit jaar. Het aandeel werd 2,7 procent hoger gezet.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent hoger op 38.506 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent tot 4951 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 0,2 procent, tot 15.628 punten.

Spotify klom bijna 10 procent. De Zweedse muziekstreamingdienst zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen. Ook werd het operationele verlies flink teruggedrongen door lagere marketing- en personeelskosten. In december kondigde het bedrijf opnieuw een grote ontslagronde aan om kosten te besparen. Daarbij wordt afscheid genomen van zo'n 17 procent van het wereldwijde personeelsbestand. Dat komt neer op ongeveer 1500 arbeidsplaatsen. Eerder in 2023 schrapte Spotify al zo'n 800 banen.

Estée Lauder zakte 1,9 procent. Het cosmeticabedrijf werd maandag nog dik 12 procent meer waard na publicatie van de kwartaalcijfers. Het bedrijf achter merken als The Ordinary en Clinique kondigde daarbij aan 3000 banen te schrappen.

Snap won ruim 3 procent. Het moederbedrijf achter de app Snapchat komt na de slotbel met resultaten. Maandag maakte Snap al een reorganisatie bekend, waarbij wereldwijd 10 procent van het personeel zijn baan kwijtraakt. Bij het bedrijf werken ongeveer 5400 mensen.

Virgin Galactic werd 2,4 procent hoger gezet. Het ruimtevaartbedrijf van miljardair Richard Branson had bij zijn meest recente commerciële ruimtevlucht te kampen met een losgeraakt onderdeel. Het probleem tijdens de vlucht heeft volgens het bedrijf geen impact gehad op de veiligheid van de ruimtevaartuigen en de bemanning aan boord. Het bedrijf voert samen met toezichthouder FAA een onderzoek uit naar het incident.

Meer uit Financieel

Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

2 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

3 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

6 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

8 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

22 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

1 dag geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 dag geleden