Eindhovense chipmaker NXP profiteert van opleving auto-industrie
EINDHOVEN (ANP) - Chipmaker NXP Semiconductors heeft in het voorbije kwartaal geprofiteerd van betere omstandigheden in de auto-industrie, terwijl ook de situatie op andere eindmarkten herstelde. Volgens het Eindhovense bedrijf, dat met een voorlopige handelsupdate kwam, zette het herstel sneller in dan waar het eerder op rekende.
Volgens topman Kurt Sievers was op de eindmarkten sprake van "materiële verbetering" van de vraag. NXP is de grootste producent van chips voor de auto-industrie. In het tweede kwartaal ging het bedrijf nog gebukt onder de malaise in die sector. Door de coronacrisis sloten automakers wereldwijd fabrieken en werden minder auto's verkocht.
NXP zal het derde kwartaal hebben afgesloten met een omzet van bijna 2,3 miljard dollar. Het aangepaste bedrijfsresultaat zal rond de 586 miljoen dollar uitkomen. Eerder had NXP de markten een omzet van 2 miljard dollar met een resultaat van 444 miljoen dollar in het vooruitzicht gesteld.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.
3 uur geledenROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.
8 uur geleden