Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eindhovense chipmaker NXP optimistisch over verdere groei

Eindhovense chipmaker NXP optimistisch over verdere groei

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse chipfabrikant NXP rekent op een stevige groei in de rest van dit jaar en volgend jaar, nu de vraag naar chips door wereldwijde tekorten extra hoog is. Dat heeft topman Kurt Sievers naar buiten gebracht bij de kwartaalresultaten van de voormalige halfgeleiderdivisie van Philips.

Het Eindhovense concern zette afgelopen kwartaal 2,9 miljard dollar aan omzet in de boeken, omgerekend zo'n 2,5 miljard euro. Dat is ruim kwart meer dan een jaar geleden. En waarschijnlijk zitten de opbrengsten in de lopende periode wederom in de lift. NXP rekent voor het vierde kwartaal vooralsnog op zo'n 2,9 miljard tot bijna 3,1 miljard dollar, waarmee het bedrijf optimistischer is dan analisten in doorsnee voor mogelijk hadden gehouden.

Afgelopen kwartaal werd verder een nettowinst behaald van dik een half miljard dollar, waar NXP in dezelfde periode vorig jaar nog 18 miljoen dollar tekortkwam. Destijds had NXP veel last van een malaise in de autosector als gevolg van de coronacrisis. De chiptekorten waarvan de onderneming momenteel profiteert, hangen ook samen met de pandemie. Tijdens de coronalockdowns is de vraag naar notebooks en andere elektronica namelijk flink toegenomen. Deskundigen zeiden eerder al dat ze vrezen dat het chiptekort nog wel even kan voortduren.

Meer uit Financieel

Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

13 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

13 uur geleden
Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

15 uur geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

17 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

18 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

20 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

21 uur geleden