Eindhovense chipmaker NXP optimistisch over verdere groei
EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse chipfabrikant NXP rekent op een stevige groei in de rest van dit jaar en volgend jaar, nu de vraag naar chips door wereldwijde tekorten extra hoog is. Dat heeft topman Kurt Sievers naar buiten gebracht bij de kwartaalresultaten van de voormalige halfgeleiderdivisie van Philips.
Het Eindhovense concern zette afgelopen kwartaal 2,9 miljard dollar aan omzet in de boeken, omgerekend zo'n 2,5 miljard euro. Dat is ruim kwart meer dan een jaar geleden. En waarschijnlijk zitten de opbrengsten in de lopende periode wederom in de lift. NXP rekent voor het vierde kwartaal vooralsnog op zo'n 2,9 miljard tot bijna 3,1 miljard dollar, waarmee het bedrijf optimistischer is dan analisten in doorsnee voor mogelijk hadden gehouden.
Afgelopen kwartaal werd verder een nettowinst behaald van dik een half miljard dollar, waar NXP in dezelfde periode vorig jaar nog 18 miljoen dollar tekortkwam. Destijds had NXP veel last van een malaise in de autosector als gevolg van de coronacrisis. De chiptekorten waarvan de onderneming momenteel profiteert, hangen ook samen met de pandemie. Tijdens de coronalockdowns is de vraag naar notebooks en andere elektronica namelijk flink toegenomen. Deskundigen zeiden eerder al dat ze vrezen dat het chiptekort nog wel even kan voortduren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer huishoudens gaan de gestegen energieprijzen merken in hun portemonnee. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Energiemonitor. Ook huishoudens van wie het vaste contract is afgelopen merken de hoge energieprijzen, naast de ongeveer 3,7 miljoen huishoudens met een variabel of dynamisch contract.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cloud- en internetsector wil uitleg van de politie over de server die dinsdag in beslag werd genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Die inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten. De Dutch Cloud Community (DCC) heeft hier grote zorgen over.
17 minuten geledenBERLIJN/PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk en Duitsland zijn definitief akkoord over gezamenlijke voorstellen om de Europese auto-industrie te verbeteren. De regels voor het terugdringen van de CO2-uitstoot worden versoepeld en productie binnen Europa wordt meer ondersteund. Aan de deal, die donderdag al in mediaberichtgeving werd aangekondigd, is maanden gewerkt.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het is nog niet bekend op welke dag buschauffeurs en machinisten volgende week het werk neerleggen. Vakbonden FNV en CNV maken de volgende stakingsdag pas begin volgende week bekend. Woensdag legden werknemers in het streekvervoer voor het eerst het werk neer nadat onderhandelingen over een nieuwe cao waren vastgelopen. De vakbonden hebben aangekondigd een dag per week te staken tot kerst.
48 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil veertig technologieën uit de sectoren kunstmatige intelligentie (AI), biogeneeskunde en zonne-energie toevoegen aan zijn lijst van technologieën waarvan de export verboden of aan beperkingen onderworpen is. Dat maakte het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De overslag van kolen in de Rotterdamse haven is in de eerste negen maanden van dit jaar flink toegenomen, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Die stijging komt doordat er weer meer cokeskolen werden overgeslagen. Die kolen worden gebruikt in de hoogovens bij de productie van staal. Door problemen in de Europese staalindustrie lag de overslag vorig jaar op een uitzonderlijk laag niveau.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf Odido wordt volledig eigendom van Apax Partners. De investeerder koopt mede-investeerder Warburg Pincus uit in een deal waarmee naar schatting miljarden euro's zijn gemoeid.
1 uur geleden