Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eindhovense chipfabrikant NXP optimistisch ondanks moeilijke markt

Eindhovense chipfabrikant NXP optimistisch ondanks moeilijke markt

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipfabrikant NXP kijkt "voorzichtig optimistisch" naar de rest van dit jaar, ondanks de moeilijkheden in de sector door de zwakke economische groei wereldwijd. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf met een beursnotering in New York boekte de eerste maanden van dit jaar een ongeveer even hoge omzet als vorig jaar in het eerste kwartaal. "We blijven doen wat we kunnen om de winstgevendheid en inkomsten op peil te houden in deze uitdagende markt", zegt topman Kurt Sievers.

De omzet van NXP van 3,1 miljard dollar (2,9 miljard euro), 0,2 procent meer dan een jaar geleden, is volledig in lijn met de verwachtingen van het bedrijf. "Deze resultaten en vooruitzichten dragen eraan bij dat we voorzichtig optimistisch zijn dat NXP zich succesvol door deze neergang in de sector heen slaat", stelt de onderneming bij het bekendmaken van de nettowinst van 639 miljoen dollar. Dat is 4 procent meer dan vorig jaar.

De voormalige halfgeleiderdivisie van Philips, gevestigd in meer dan dertig landen, maakt chips voor tal van apparaten die in verbinding staan met het internet. De vraag naar sommige van die apparaten is erg gevoelig voor de stand van de economie. Door de zwakkere economie in veel landen is de vraag dus afgenomen.

NXP heeft ook een grote vestiging met ongeveer 1600 medewerkers in Nijmegen. Daar werd afgelopen maanden regelmatig gestaakt, maar inmiddels lijken de werkonderbrekingen van de baan door een akkoord met de vakbonden.

Meer uit Financieel

Oekraïne krijgt geld van IMF ondanks uitblijvende hervormingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds leent nog eens bijna 700 miljoen dollar aan Oekraïne, hoewel het land niet heeft voldaan aan de geëiste belastinghervormingen. Het IMF en de regering in Kyiv hebben een akkoord bereikt dat nog moet worden goedgekeurd door het bestuur van het IMF.

1 uur geleden
Musk spreekt liefde uit voor medewerkers SpaceX

STARBASE (ANP) - Elon Musk heeft na de recordbrekende beursgang van SpaceX zijn liefde uitgesproken voor medewerkers van het ruimtevaartbedrijf. "Ik hou onbeschrijflijk veel van de ongelooflijke mensen van SpaceX", schrijft hij in een bericht op socialemediaplatform X, nadat SpaceX vrijdag zijn debuut maakte op techbeurs Nasdaq in New York.

2 uur geleden
Google in beroep tegen Duitse uitspraak over AI-aansprakelijkheid

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Google gaat in beroep tegen een uitspraak van een Duitse rechter. De rechtbank in München stelde deze week dat het Amerikaanse techbedrijf aansprakelijk gesteld kan worden voor valse resultaten die gegenereerd zijn door zijn eigen AI. De zaak kan gevolgen hebben voor andere ontwikkelaars van kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
EU verbiedt luchtvaartmaatschappijen toeslag voor stoel bij kind

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Europese Unie gaat luchtvaartmaatschappijen verbieden om ouders extra te laten betalen voor een stoel naast hun kind. Dat melden diplomaten aan persbureau AFP. Dit is het resultaat van een EU-hervorming van de passagiersrechten, die vrijdag is overeengekomen. De compensatie die luchtvaartmaatschappijen moeten betalen voor lange vertragingen en annuleringen blijft hetzelfde.

3 uur geleden
Elon Musk eerste biljonair ter wereld na beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Elon Musk is de eerste biljonair ter wereld na de beursgang van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX. Dat meldt persbureau Bloomberg vrijdag. Het aandeel SpaceX schoot ruim 18 procent omhoog. Daarmee steeg het vermogen van Musk tot meer dan 1 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.

4 uur geleden
AEX scherpt recordstand aan na hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag op de hoogste stand ooit gesloten en scherpte daarmee het record van een dag eerder aan. Beleggers reageerden positief op een mogelijk vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens president Donald Trump zou dat akkoord dit weekend al getekend kunnen worden.

4 uur geleden
SpaceX stijgt 18 procent bij beursdebuut in New York

NEW YORK (ANP) - Aandelen van SpaceX waren vrijdag bij hun debuut op techbeurs Nasdaq in New York in trek. De aandelen van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk werden ruim 18 procent meer waard vergeleken met de introductieprijs van 135 dollar per aandeel. Later steeg de koers met ruim 23 procent.

4 uur geleden