Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eindhovenaar verdacht van hulp bij zelfdoding bij meerdere mensen

Eindhovenaar verdacht van hulp bij zelfdoding bij meerdere mensen

EINDHOVEN (ANP) - Een 28-jarige man uit Eindhoven wordt verdacht van hulp bij zelfdoding bij meerdere mensen en overtreding van de Geneesmiddelenwet. De verdachte is geen arts of apotheker. Hij verstrekte een zelfdodingsmiddel tegen betaling.

De zaak kwam aan het rollen na het overlijden van verscheidene personen. Om hoeveel mensen het gaat, kan het Openbaar Ministerie niet zeggen. Ook niet over hun leeftijd of in welk tijdsbestek de mensen zijn overleden. Hoe de medicijnen geleverd werden, is ook nog onduidelijk. De Eindhovenaar wordt later deze week voorgeleid aan de rechter-commissaris, die bepaalt of hij in hechtenis blijft. Mogelijk kan er dan ook meer over de verdenkingen en omstandigheden bekendgemaakt worden.

De betrokken personen zouden een dodelijk middel hebben ingenomen dat door de verdachte was verstrekt. Daarbij zou hij ook een medicijn hebben geleverd dat braakneigingen vermindert en dat uitsluitend kan worden verkregen via artsen en apothekers.

Met het geld dat de man verdiende door het verstrekken van de medicijnen, zou hij in zijn levensonderhoud hebben voorzien. Het OM verdenkt hem daarom ook van witwassen.

Meer uit Binnenland

Doden en gewonden bij busongeluk met Nederlanders in Zwitserland

SUSCH (ANP) - Een bus van reisorganisatie Oad met 48 Nederlanders aan boord heeft een ongeluk gehad in Zwitserland. Dat meldt een woordvoerder van reiskoepel ANVR die zegt te spreken namens Oad. Volgens de Zwitserse politie zijn bij dat ongeluk meerdere doden en gewonden gevallen. Meer details zijn nog niet bekend.

3 uur geleden
Minister in beroep in asielzaak over terugkeer naar Italië

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) is in beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag dat hij een asielzoeker niet mag terugsturen naar Italië. In Europa is afgesproken dat asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar het land waar zij zich als eerste meldden. In het geval van Italië hield de rechter dat tegen, omdat de opvang daar niet op orde zou zijn.

10 uur geleden
OM gaat XR-demonstranten die A12 blokkeerden niet vervolgen

DEN HAAG (ANP) - Het grootste gedeelte van de Extinction Rebellion (XR) actievoerders die op 29 augustus de A12 in Den Haag blokkeerden wordt toch niet strafrechtelijk vervolgd, laat het Openbaar Ministerie weten. In totaal werden er 53 personen aangehouden. De politie zei eerder dat er strenger zou worden opgetreden bij snelwegblokkades.

11 uur geleden
RIVM: neergedaald stof rond Tata Steel iets minder vervuild

BILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid schadelijke stoffen die in de omgeving van Tata Steel neerdalen, is volgens de laatste metingen iets afgenomen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in vergelijking met eerdere meetronden lagere hoeveelheden PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en diverse metalen in stof op de grond zijn gemeten. "Er kan nog niet worden vastgesteld of de dalingen structureel zijn", zegt het instituut erbij.

11 uur geleden
Nagenoeg geen treinen rondom Den Bosch op 19, 20 en 26 september

DEN BOSCH (ANP) - Rondom Den Bosch rijden nagenoeg geen treinen op zaterdag 19, zondag 20, en zaterdag 26 september, omdat ProRail die dagen aan het spoor werkt. NS zet snelbussen en stopbussen in. Reizigers moeten volgens de NS rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een half uur tot een uur. Ook moeten zij vaker overstappen.

11 uur geleden
Advocaten misbruikzaak Woudenberg bepleiten minder straf

UTRECHT (ANP) - De advocaten van de twee verdachten in de Woudenbergse misbruikzaak hebben donderdag gepleit voor aanmerkelijk lagere straffen dan eerder deze week geëist door het Openbaar Ministerie. Justitie wil dertig en twintig jaar gevangenisstraf tegen het tweetal, de 57-jarige Richard van den B. en de 34-jarige Evertje van E. Ook wil het OM tbs met dwangverpleging voor beiden.

12 uur geleden
Gemeente Amsterdam wil voor 2030 fors banen schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil 2500 voltijdsbanen schrappen voor 2030, schrijft wethouder Hendrik Jan Biemond aan de gemeenteraad op basis van gemaakte afspraken in het coalitieakkoord. De reden is dat de organisatie te groot is geworden en de gemeente efficiënter te werk wil gaan, zodat geld overblijft om te investeren in de stad.

12 uur geleden