Eindhovenaar blijft vastzitten voor opslag fentanyl in schuurtje
EINDHOVEN (ANP) - De 42-jarige Eindhovenaar bij wie in februari ruim een kilo van de gevaarlijke stof fentanyl in zijn schuurtje werd gevonden, blijft vastzitten. Dit heeft de rechtbank in Den Bosch dinsdag bepaald in de eerste voorbereidende zitting.
De man bewaarde 1320 gram van de uiterst gevaarlijke en verslavende stof in een plastic zak die tussen tuingereedschap en kinderspullen in een stellingkast lag. De werking van fentanyl is te vergelijken met die van morfine, maar dan wel tachtig keer sterker. Het was, voor zover bekend, voor het eerst dat zo’n grote hoeveelheid fentanyl is gevonden in Nederland. Het wordt gebruikt in de medische wereld als verdovingsmiddel en pijnstiller. Een zeer kleine hoeveelheid kan al dodelijk zijn.
Het Openbaar Ministerie noemt het schokkend dat de stof bij een particulier voor het grijpen lag. Daarmee liep de Eindhovenaar voor zichzelf en zijn gezin een onaanvaardbaar risico, in de visie van het OM.
Voorbereidingshandelingen
Naast het bezit van fentanyl verdenkt het OM de man ervan dat hij in de zomer van vorig jaar in Zaltbommel en Duitsland voorbereidingshandelingen pleegde voor de productie van synthetische drugs. In een loods in Zaltbommel werden de grondstoffen gevonden. De Eindhovenaar wordt daarnaast verdacht van betrokkenheid bij een andere drugsproductie. In loodsen in Alphen aan den Rijn en Lunteren vond de politie op 13 februari 2018 chemicaliën voor de productie van synthetische drugs.
De politie legde tijdens de doorzoeking bij de Eindhovenaar beslag op horloges, duizenden euro's in contanten, verboden wapens en munitie. Op 28 juli wordt de zaak weer door de rechtbank behandeld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.
6 uur geledenBAARN (ANP) - Dat ongetrouwde vrouwen vroeger afstand moesten doen van hun pasgeboren kinderen was "een ingrijpende en pijnlijke gebeurtenis". Het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO), een samenwerkingsverband van ongeveer dertig kerkgenootschappen, laat dinsdag weten dat de kerken het leed erkennen. Excuses worden niet aangeboden.
6 uur geledenBRUNSSUM (ANP) - Twee Duitse militairen van het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum zijn in die gemeente door onbekenden belaagd. Een van hen raakte daarbij lichtgewond, meldt de politie. De politie onderzoekt het incident. De daders waren volgens persbureau dpa gemaskerd en riepen leuzen tegen de NAVO. Wanneer en waar het precies is gebeurd, is niet bekendgemaakt.
7 uur geleden