Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eindhovenaar blijft vastzitten voor opslag fentanyl in schuurtje

Eindhovenaar blijft vastzitten voor opslag fentanyl in schuurtje

EINDHOVEN (ANP) - De 42-jarige Eindhovenaar bij wie in februari ruim een kilo van de gevaarlijke stof fentanyl in zijn schuurtje werd gevonden, blijft vastzitten. Dit heeft de rechtbank in Den Bosch dinsdag bepaald in de eerste voorbereidende zitting.

De man bewaarde 1320 gram van de uiterst gevaarlijke en verslavende stof in een plastic zak die tussen tuingereedschap en kinderspullen in een stellingkast lag. De werking van fentanyl is te vergelijken met die van morfine, maar dan wel tachtig keer sterker. Het was, voor zover bekend, voor het eerst dat zo’n grote hoeveelheid fentanyl is gevonden in Nederland. Het wordt gebruikt in de medische wereld als verdovingsmiddel en pijnstiller. Een zeer kleine hoeveelheid kan al dodelijk zijn.

Het Openbaar Ministerie noemt het schokkend dat de stof bij een particulier voor het grijpen lag. Daarmee liep de Eindhovenaar voor zichzelf en zijn gezin een onaanvaardbaar risico, in de visie van het OM.

Voorbereidingshandelingen

Naast het bezit van fentanyl verdenkt het OM de man ervan dat hij in de zomer van vorig jaar in Zaltbommel en Duitsland voorbereidingshandelingen pleegde voor de productie van synthetische drugs. In een loods in Zaltbommel werden de grondstoffen gevonden. De Eindhovenaar wordt daarnaast verdacht van betrokkenheid bij een andere drugsproductie. In loodsen in Alphen aan den Rijn en Lunteren vond de politie op 13 februari 2018 chemicaliën voor de productie van synthetische drugs.

De politie legde tijdens de doorzoeking bij de Eindhovenaar beslag op horloges, duizenden euro's in contanten, verboden wapens en munitie. Op 28 juli wordt de zaak weer door de rechtbank behandeld.

Meer uit Binnenland

Weer vogelgriep vastgesteld op pluimveebedrijf in Ysselsteyn

YSSELSTEYN (ANP) - Het vogelgriepvirus blijft om zich heen grijpen in het Limburgse Ysselsteyn. De laatste besmettingen zijn vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf met 153.000 dieren. Om verdere verspreiding te voorkomen, worden alle kuikens gedood in opdracht van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

22 minuten geleden
Monumentaal aquarium Artis in juni weer open na grote renovatie

AMSTERDAM (ANP) - Het monumentale aquarium van dierentuin Artis gaat na een grootscheepse en jarenlange renovatie weer open op 13 juni 2026. De zoo in Amsterdam is tot die tijd nog druk bezig met het inrichten van alle aquaria en het opbouwen van interactieve installaties.

42 minuten geleden
Dit jaar meer vlinders in lente, minder in zomer en najaar

WAGENINGEN (ANP) - Het afgelopen jaar had wat vlinders betreft "twee gezichten", zegt de Vlinderstichting in een terugblik op 2025. In de lente zijn meer dagvlinders geteld dan het gemiddelde van de afgelopen 35 jaar. "April en mei waren goede vlindermaanden." Dat kwam volgens de stichting deels door de weersomstandigheden. In het voorjaar was het "opvallend warm, droog en zeer zonnig".

1 uur geleden
Brand in discotheek Saasveld, 3000 mensen geëvacueerd

SAASVELD (ANP) - In discotheek Bruins in het Overijsselse Saasveld is in de nacht van zondag op maandag brand uitgebroken. Er waren zo'n 3000 mensen aanwezig in de discotheek, meldt de brandweer Twente.

4 uur geleden
Bijna 700 vrijwilligers bij zoektocht naar vermiste tiener Milan

HEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.

8 uur geleden
Weer recordaantal Tikkies gestuurd, ook hoogste totaalbedrag ooit

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.

8 uur geleden
Afscheidsaankondiging Frits Spits Radiomoment van het Jaar 2025

HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.

17 uur geleden