Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eindhoven huisvest in 2023 finale Champions League voetbalsters

Eindhoven huisvest in 2023 finale Champions League voetbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Eindhoven huisvest in 2023 de finale van de Champions League voor voetbalsters. Het bestuur van de Europese federatie UEFA wees tijdens een vergadering in het Krasnapolsky-hotel in Amsterdam de eindstrijd toe aan het Philips-stadion, de thuishaven van PSV. De finale van 2022 wordt in Turijn gespeeld, in het stadion van Juventus.

De KNVB had zich vorig jaar met de gemeente Eindhoven kandidaat gesteld. Het past in het streven van de bond om meer internationale toernooien en evenementen naar Nederland te halen. De KNVB overweegt ook een poging de finale van de Champions League voor mannen in 2026 binnen te halen. De nieuwe Kuip in Rotterdam moet dan de plaats van handeling worden, al is nog altijd de vraag of dat stadion er daadwerkelijk komt.

Afgelopen seizoen ging de finale bij de vrouwen tussen Olympique Lyon en FC Barcelona, de clubs van de Oranje-internationals Shanice van de Sanden (Lyon), Lieke Martens en Stefanie van der Gragt (beiden Barcelona). De ploeg van Van de Sanden pakte wederom de eindzege in de Champions League (4-1). Aan het einde van dit seizoen is de vrouwenfinale in Wenen.

Het UEFA-bestuur wees in Amsterdam nog heel wat finales toe. Zo is de eindstrijd van de Europa League over twee jaar in de Puskás Aréna in Boedapest. De ploeg die daar wint, strijdt enkele maanden later met de winnaar van de Champions League in Helsinki om de Europese Supercup. In 2023 wordt in de Russische stad Kazan om de Supercup gespeeld.

De UEFA bepaalde eerder al dat de finales van de Champions League bij de mannen in Istanbul (2020), Sint-Petersburg (2021), München (2022) en Londen (2023) worden gehouden.

Meer uit Voetbal

Middenvelder Álvarez kiest niet voor Ajax maar voor Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Edson Álvarez speelt dit seizoen voor Fenerbahçe. De club uit Istanbul huurt de middenvelder van West Ham United, waar hij geen basisplaats had. Beide clubs bevestigen dat er ook een optie tot koop in het huurcontract is opgenomen.

2 uur geleden
Invaller Hato debuteert met zege voor Chelsea in Premier League

LONDEN (ANP) - Jorrel Hato heeft met een ruime zege zijn debuut voor Chelsea in de Premier League gemaakt. De van Ajax overgekomen verdediger won met zijn nieuwe ploeg het uitduel met West Ham United (1-5).

15 uur geleden
Kampioen Bayern München begint met zes doelpunten aan seizoen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het seizoen in de Bundesliga begonnen. De kampioen scoorde zesmaal in het thuisduel met RB Leipzig (6-0).

15 uur geleden
Ajax-supporters staan zondag met applaus stil bij vermoorde Lisa

AMSTERDAM (ANP) - Supporters van Ajax staan zondag in de zeventiende minuut van de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo in de Johan Cruijff ArenA met applaus stil bij de moord op Lisa uit Abcoude. Het 17-jarige meisje werd in de nacht van dinsdag op woensdag met geweld om het leven gebracht aan de Holterbergweg, om de hoek bij jeugdcomplex De Toekomst van de club uit Amsterdam.

18 uur geleden
FC Utrecht moet middenvelder De Wit weken missen

UTRECHT (ANP) - Dani de Wit kan de komende weken niet voor FC Utrecht uitkomen. De aanvallende middenvelder heeft zondag een voetblessure opgelopen tijdens een duel met Sparta Rotterdam en moet voorlopig rust houden.

18 uur geleden
Advocaat roept Bazoer, Sambo en Chong op voor Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat heeft zijn selectie van Curaçao verder versterkt. De ervaren bondscoach heeft zeven nieuwe spelers opgeroepen, onder wie Riechedly Bazoer, Shurandy Sambo, Tahith Chong en Tommy St. Jago.

19 uur geleden
Jeugdopleiding van Vitesse blijft bestaan

ARNHEM (ANP) - De jeugdteams van Vitesse nemen komend seizoen deel aan de KNVB-competities. Dit is de uitkomst van overleggen tussen de KNVB en Vitesse, die volgden na de intrekking van de proflicentie van de club. Vitesse laat weten dat trainers, spelers en ouders snel worden bijgepraat.

20 uur geleden