Eindhoven huisvest in 2023 finale Champions League voetbalsters
AMSTERDAM (ANP) - Eindhoven huisvest in 2023 de finale van de Champions League voor voetbalsters. Het bestuur van de Europese federatie UEFA wees tijdens een vergadering in het Krasnapolsky-hotel in Amsterdam de eindstrijd toe aan het Philips-stadion, de thuishaven van PSV. De finale van 2022 wordt in Turijn gespeeld, in het stadion van Juventus.
De KNVB had zich vorig jaar met de gemeente Eindhoven kandidaat gesteld. Het past in het streven van de bond om meer internationale toernooien en evenementen naar Nederland te halen. De KNVB overweegt ook een poging de finale van de Champions League voor mannen in 2026 binnen te halen. De nieuwe Kuip in Rotterdam moet dan de plaats van handeling worden, al is nog altijd de vraag of dat stadion er daadwerkelijk komt.
Afgelopen seizoen ging de finale bij de vrouwen tussen Olympique Lyon en FC Barcelona, de clubs van de Oranje-internationals Shanice van de Sanden (Lyon), Lieke Martens en Stefanie van der Gragt (beiden Barcelona). De ploeg van Van de Sanden pakte wederom de eindzege in de Champions League (4-1). Aan het einde van dit seizoen is de vrouwenfinale in Wenen.
Het UEFA-bestuur wees in Amsterdam nog heel wat finales toe. Zo is de eindstrijd van de Europa League over twee jaar in de Puskás Aréna in Boedapest. De ploeg die daar wint, strijdt enkele maanden later met de winnaar van de Champions League in Helsinki om de Europese Supercup. In 2023 wordt in de Russische stad Kazan om de Supercup gespeeld.
De UEFA bepaalde eerder al dat de finales van de Champions League bij de mannen in Istanbul (2020), Sint-Petersburg (2021), München (2022) en Londen (2023) worden gehouden.
Meer uit Voetbal
PORTLAND (ANP) - Aanvaller Vincent Janssen vervolgt zijn voetbalcarrière bij het Amerikaanse Portland Timbers in de Major League Soccer. De 32-jarige oud-international komt transfervrij over van Royal Antwerp FC en tekent een contract voor twee jaar bij de club uit de staat Oregon.
17 uur geledenZABRZE (ANP) - Fenerbahçe heeft zich ten koste van Górnik Zabrze geplaatst voor de derde voorronde van de Champions League. De Turkse club van de Nederlanders Nathan Aké en Jayden Oosterwolde speelde in de returnwedstrijd in Polen met 1-1 gelijk. Fenerbahçe had de eerste wedstrijd in Istanbul met 1-0 gewonnen.
17 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino noemt de plannen om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen "een kans, maar geen verplichting". Dat zei de Zwitser in een video die woensdagavond werd vrijgegeven door de wereldvoetbalbond.
17 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft ondanks de thuisnederlaag tegen Ferencváros in de tweede voorronde van de Europa League "alle vertrouwen" in de returnwedstrijd in Hongarije van donderdag. De ploeg uit Enschede verloor vorige week met 2-1 in de eigen Grolsch Veste.
20 uur geledenZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de FIFA is procedures gestart tegen de Argentijnse voetbalbond en onder anderen de spelers Leandro Paredes, Nahuel Molina en Thiago Almada vanwege mogelijke misdragingen tijdens het afgelopen WK. Dat meldde de wereldvoetbalbond woensdag.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax mist donderdag in de returnwedstrijd tegen FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League nog verdedigers Josip Šutalo, Ko Itakura en Dies Janse. Dat zei trainer Míchel een dag voor de wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. De Amsterdammers wonnen het eerste duel in Servië met 4-1.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdammers verkopen de 20-jarige Slowaakse buitenspeler aan VfB Stuttgart, de nummer 4 van vorig seizoen uit de Bundesliga. Feyenoord ontvangt naar verluidt zeker 15 miljoen euro voor Sauer, die nog een contract voor twee jaar had in De Kuip.
23 uur geleden