Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eindhoven Airport vrijgegeven, niets verdachts gevonden

Eindhoven Airport vrijgegeven, niets verdachts gevonden

EINDHOVEN (ANP) - In het vliegtuig op Eindhoven Airport dat is onderzocht na een bommelding is niets verdachts gevonden. Het vliegverkeer van en naar het vliegveld is weer vrijgegeven, meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.

Het vliegverkeer rond Eindhoven Airport was na de bommelding stilgelegd. In totaal lag het zo'n vier uur plat. Volgens de luchthaven zijn circa 8000 mensen gedupeerd als gevolg daarvan. Zo werden aankomende vluchten omgeleid naar andere vliegvelden, zoals Schiphol, Maastricht of Brussel, waarna mensen per bus naar Eindhoven Airport werden gebracht. Andere, aankomende en vertrekkende, vluchten raakten vertraagd of werden geannuleerd.

Het vliegtuig waar het om ging kwam uit Tsjechië en was naar het militaire gedeelte van het vliegveld gereden. De 141 passagiers en zes bemanningsleden op de Transavia-vlucht werden opgevangen.

Geen verdere uitval vluchten Transavia

Het kan nog enkele dagen duren voordat alle passagiers van Transavia die hun vlucht niet door zagen gaan een vervangende reis hebben, legt een woordvoerder uit. Maar de maatschappij verwacht dit weekend geen verdere uitval van vluchten als gevolg van de bommelding.

Onder meer de Explosieven Opruimingsdienst Defensie en een speurhond van de marechaussee waren betrokken bij het doorzoeken van het vliegtuig. Ook de bagage en passagiers zijn gecontroleerd.

Vooralsnog geen aanhoudingen

De marechaussee laat weten dat er vooralsnog niemand is aangehouden in verband met de bommelding. De melding kwam binnen via de politie, die de melding doorstuurde naar de marechaussee omdat het om een luchthaven ging. "De melding ging over een vliegtuig dat zou landen op Eindhoven Airport", legt een woordvoerder van de marechaussee uit. Waar de melding precies vandaan kwam en wie er achter zit, wordt nog onderzocht, laat de zegsman verder weten.

Meer uit Binnenland

Minder vrouwen onderzocht op borstkanker door personeelstekort

BILTHOVEN (ANP) - Door een tekort aan medewerkers bij bevolkingsonderzoeken kunnen minder vrouwen een uitnodiging krijgen om zich te laten onderzoeken op borstkanker. Aan dat bevolkingsonderzoek doen dus ook minder vrouwen mee, constateert het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat kan ertoe leiden dat tumoren later worden ontdekt en dat vrouwen overlijden die anders misschien nog hadden kunnen genezen.

1 uur geleden
In auto in Rotterdam doodgeschoten man is 36-jarige Dordtenaar

ROTTERDAM (ANP) - De man die maandagavond in een auto in Rotterdam-Oost is doodgeschoten, is een 36-jarige inwoner van Dordrecht. De politie deelt dinsdagochtend vroeg in een persbericht ook informatie over de drie andere inzittenden. Het gaat om een 60-jarige Rotterdammer en twee mannen zonder vaste woon- of verblijfplaats van 35 en 54 jaar oud. Een van hen raakte zwaargewond bij het schietincident.

5 uur geleden
Dode en zwaargewonde bij schietincident in Rotterdam-Oost

ROTTERDAM (ANP) - In een auto in een woonwijk in het oosten van Rotterdam heeft een schietincident plaatsgevonden. De politie meldt dat daarbij een man is overleden en een andere man zwaargewond is geraakt. Het overleden slachtoffer was de bestuurder van de auto. De andere drie inzittenden, onder wie de zwaargewonde man, zijn aangehouden.

15 uur geleden
Arnhem: handhaving openbare orde is geen taak van supporters

ARNHEM (ANP) - Voetbalsupporters die zaterdag in verschillende steden als een soort burgerwacht de straat opgingen, moeten het optreden tegen mogelijke relschoppers overlaten aan de politie. Dat zegt burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. Eigenrichting past volgens hem niet in een rechtsstaat.

18 uur geleden
Verdachte van ombrengen Hajar blijft vastzitten

AMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.

21 uur geleden
Drie aanhoudingen na gestaakt duel Cambuur - Go Ahead Eagles

LEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.

21 uur geleden
Aantal gemeenten onder toezicht om asielopvang stijgt naar 74

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gemeenten dat onder toezicht staat omdat ze te weinig asielzoekers opvangen, is opgelopen naar 74. Asielminister Bart van den Brink heeft maandag elf gemeenten toegevoegd aan de lijst. Daarop stonden al 63 andere gemeenten.

22 uur geleden