Eindhoven Airport nog zeker rest van de dag last van mist
EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft nog zeker de hele dinsdag last van mist, zegt een woordvoerder. Eerder meldde de luchthaven dat tot 11.00 uur geen aankomend en vertrekkend vliegverkeer mogelijk was door dichte mist. Daarin komt vooralsnog geen verandering. Vluchten worden omgeleid naar onder meer Weeze, Maastricht en Keulen. Eindhoven Airport raadt reizigers aan de actuele vluchtinformatie in de gaten te houden.
Ook Schiphol heeft last van de mist, maar wel veel minder. Op die luchthaven zijn "wel wat vluchten vertraagd", maar is niets geannuleerd, laat een woordvoerster weten. "In heel Europa is op dit moment mist, dat zorgt voor een domino-effect voor vertragingen", aldus de woordvoerster.
Rotterdam The Hague Airport zei weinig last te hebben van de mist omdat er weinig vluchten gepland stonden voor dinsdagochtend, zegt een woordvoerster. Sommige vluchten die nog aan moeten komen, moeten nog wel uitwijken omdat landen door de mist bemoeilijkt wordt. "Dat blijft helaas langer dan verwacht", aldus de woordvoerster.
Een uitgeweken vliegtuig dat op een andere luchthaven staat, kan problemen geven voor andere vertrekkende vluchten omdat er dan geen toestel beschikbaar is. De impact daarvan kon de woordvoerster echter nog niet duiden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zeven verdachten staan begin februari voor de rechter voor betrokkenheid bij de rellen op het Malieveld en in de binnenstad van Den Haag vorig jaar na een anti-immigratieprotest. Zes van hen zijn in de afgelopen weken aangehouden en gedagvaard voor de politierechter, meldt het Openbaar Ministerie (OM). De zevende verdachte werd al in november aangehouden.
48 minuten geledenDOKKUM (ANP) - De gemeente Noardeast-Fryslân heeft bekendgemaakt langs welke route koning Willem-Alexander en zijn familie op Koningsdag, maandag 27 april, door Dokkum lopen.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Twee minderjarige verdachten zijn vrijdag opgepakt voor het mishandelen van vlogger Bender en zijn cameraman in Delft, meldt de politie. Tijdens een bezoek van PVV-leider Geert Wilders werden de twee vorige week belaagd door een groep van tientallen jongeren, van wie sommigen gooiden met flessen en stenen. Ook zou Bender op zijn achterhoofd zijn geslagen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ellen de Visser van de Volkskrant is door Villamedia verkozen tot Journalist van het Jaar 2025. De jury is onder de indruk van haar reportage over postcovidpatiënten, die afgelopen jaar in de krant verscheen. De uitreiking van de prijs vindt plaats op 12 maart.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima heeft haar bezoek van vrijdag aan Purmerend uitgesteld. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) is de koningin nog ziek. Máxima had donderdag haar bezoek aan Rotterdam ook afgezegd vanwege griep.
4 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De Four Freedoms Awards gaan dit jaar onder meer naar Gisèle Pelicot en het Committee to Protect Journalists. Dat heeft de Nederlandse organisatie de Roosevelt Foundation bekendgemaakt. De prijzen zijn voor mensen of groepen met "uitzonderlijke inzet voor fundamentele vrijheden". Pelicot werd jarenlang door haar man gedrogeerd en door hem en tientallen andere mannen seksueel misbruikt. Ze koos voor een openbare rechtszaak en sprak er openlijk over.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar vroegen 24.000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, enkele duizenden minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Er kwamen juist meer gezinsleden van statushouders naar Nederland: ruim 16.000 mensen. Dit is het hoogste aantal sinds het begin van de metingen in 2013.
7 uur geleden