Eindhoven Airport nog zeker rest van de dag last van mist
EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft nog zeker de hele dinsdag last van mist, zegt een woordvoerder. Eerder meldde de luchthaven dat tot 11.00 uur geen aankomend en vertrekkend vliegverkeer mogelijk was door dichte mist. Daarin komt vooralsnog geen verandering. Vluchten worden omgeleid naar onder meer Weeze, Maastricht en Keulen. Eindhoven Airport raadt reizigers aan de actuele vluchtinformatie in de gaten te houden.
Ook Schiphol heeft last van de mist, maar wel veel minder. Op die luchthaven zijn "wel wat vluchten vertraagd", maar is niets geannuleerd, laat een woordvoerster weten. "In heel Europa is op dit moment mist, dat zorgt voor een domino-effect voor vertragingen", aldus de woordvoerster.
Rotterdam The Hague Airport zei weinig last te hebben van de mist omdat er weinig vluchten gepland stonden voor dinsdagochtend, zegt een woordvoerster. Sommige vluchten die nog aan moeten komen, moeten nog wel uitwijken omdat landen door de mist bemoeilijkt wordt. "Dat blijft helaas langer dan verwacht", aldus de woordvoerster.
Een uitgeweken vliegtuig dat op een andere luchthaven staat, kan problemen geven voor andere vertrekkende vluchten omdat er dan geen toestel beschikbaar is. De impact daarvan kon de woordvoerster echter nog niet duiden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
5 uur geleden