Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eindhoven Airport krabbelde vorig jaar uit coronadal

Eindhoven Airport krabbelde vorig jaar uit coronadal

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport herstelde in de tweede helft van vorig jaar voor een deel van de terugval die corona veroorzaakte. Dat blijkt uit het donderdag gepresenteerde jaarverslag 2021 van de luchthaven. Het aantal passagiers dat gebruik maakte van Eindhoven Airport was vorig jaar 28 procent hoger dan het jaar daarvoor. In 2021 reisden 2,7 miljoen passagiers via het vliegveld, in 2020 waren dat er 2,1 miljoen.

Het vliegveld telde vorig jaar ruim 21.000 vliegbewegingen. Dat is 15 procent meer dan in 2020, toen het vliegveld ruim 18.800 vliegbewegingen had. Het aantal bestemmingen was vorig jaar met 79 gelijk aan dat van 2020.

"Eindhoven Airport heeft een jaar met twee gezichten achter de rug", laat het vliegveld weten. "De luchthaven ervoer zeker in de eerste helft van 2021 de negatieve gevolgen van de coronapandemie. In de tweede helft van het jaar zette het herstel in toen in veel landen beperkingen werden opgeheven."

Meer passagiers

Eindhoven Airport leed vorig jaar een netto verlies van 2,3 miljoen euro tegenover 10,5 miljoen in 2020. Door het sterk toegenomen aantal passagiers en vliegbewegingen vanaf de zomer groeiden de opbrengsten van het vliegveld vorig jaar met 55 procent, van 23,3 miljoen euro in 2020 naar 36,2 miljoen in 2021.

"Na een zware tijd door corona zagen we dat vanaf de zomer 2021 het herstel werd ingezet", zegt topman Roel Hellemons van Eindhoven Airport. "Dit jaar zien we de passagiersaantallen in de aanloop naar de zomer, maar ook daarna verder toenemen. We bereiden ons hierop voor. Voorwaarde voor de stijging van het aantal passagiers blijft natuurlijk dat verantwoord reizen in Europa mogelijk blijft."

Meer uit Financieel

Air Canada schort vooruitzichten op om hoge brandstofprijzen

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.

29 minuten geleden
Winkeliersomzet duidelijk omhoog in maart ondanks Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

55 minuten geleden
Trump schrapt heffing Schotse whisky ter ere van koning Charles

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.

2 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

6 uur geleden
FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

8 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

8 uur geleden
Topman: Apple beleeft beste eerste kwartaal van een jaar ooit

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.

8 uur geleden