Eindhoven Airport krabbelde vorig jaar uit coronadal
EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport herstelde in de tweede helft van vorig jaar voor een deel van de terugval die corona veroorzaakte. Dat blijkt uit het donderdag gepresenteerde jaarverslag 2021 van de luchthaven. Het aantal passagiers dat gebruik maakte van Eindhoven Airport was vorig jaar 28 procent hoger dan het jaar daarvoor. In 2021 reisden 2,7 miljoen passagiers via het vliegveld, in 2020 waren dat er 2,1 miljoen.
Het vliegveld telde vorig jaar ruim 21.000 vliegbewegingen. Dat is 15 procent meer dan in 2020, toen het vliegveld ruim 18.800 vliegbewegingen had. Het aantal bestemmingen was vorig jaar met 79 gelijk aan dat van 2020.
"Eindhoven Airport heeft een jaar met twee gezichten achter de rug", laat het vliegveld weten. "De luchthaven ervoer zeker in de eerste helft van 2021 de negatieve gevolgen van de coronapandemie. In de tweede helft van het jaar zette het herstel in toen in veel landen beperkingen werden opgeheven."
Meer passagiers
Eindhoven Airport leed vorig jaar een netto verlies van 2,3 miljoen euro tegenover 10,5 miljoen in 2020. Door het sterk toegenomen aantal passagiers en vliegbewegingen vanaf de zomer groeiden de opbrengsten van het vliegveld vorig jaar met 55 procent, van 23,3 miljoen euro in 2020 naar 36,2 miljoen in 2021.
"Na een zware tijd door corona zagen we dat vanaf de zomer 2021 het herstel werd ingezet", zegt topman Roel Hellemons van Eindhoven Airport. "Dit jaar zien we de passagiersaantallen in de aanloop naar de zomer, maar ook daarna verder toenemen. We bereiden ons hierop voor. Voorwaarde voor de stijging van het aantal passagiers blijft natuurlijk dat verantwoord reizen in Europa mogelijk blijft."
Meer uit Financieel
FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.
23 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heft binnenkort een verbod op de import van Mexicaans vee op. Het verbod dreef de Amerikaanse rundvleesprijzen afgelopen jaar op tot recordhoogtes, wat de portemonnee van Amerikaanse consumenten raakte en druk zette op de regering-Trump om de kosten te verlagen.
1 dag geleden