Eindexamen Frans en Duits voor havo-leerlingen wat makkelijker
DEN HAAG (ANP) - De eindexamens Frans en Duits worden voor havisten tijdelijk wat makkelijker. Het examen overvraagt de leerlingen nu, concludeert verantwoordelijk minister Arie Slob. Daardoor raken ze ongemotiveerd en zijn ze onwenselijk vaak veroordeeld tot een herexamen of dreigen ze zelfs te zakken.
Havo-scholieren halen voor deze vakken gemiddeld al jaren heel lage cijfers. Dat is volgens de minister niet zo gek, want aan het examen is te weinig veranderd terwijl de taalvaardigheid van de leerlingen terugliep. Frans en Duits zijn minder belangrijk geworden in het lesprogramma van havisten en voor de meesten van hen is het volgen van een van of allebei deze vakken niet langer verplicht. Leerlingen komen ook "buiten de lessen minder in contact met deze talen", constateert Slob na onderzoek van de toezichthouder op de examens.
Het komende eindexamen wordt al wat aangepast en ingekort. Het verlagen van de lat is maar een tijdelijke oplossing, benadrukt Slob. Hij wil het onderwijs in Frans en Duits tegen het licht houden om de gebrekkige aansluiting tussen onderwijs en eindexamen te verhelpen.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
7 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden