
Eindelijk weer crosszege voor wereldkampioene Alvarado
HERENTALS (ANP) - Veldrijdster Ceylin del Carmen Alvarado heeft woensdag de cross van Herentals gewonnen, de vierde wedstrijd om de X2O Badkamers Trofee. Voor de wereldkampioene uit Rotterdam kwam daarmee een einde aan een voor haar ongebruikelijk lange periode zonder overwinning. Haar laatste zege dateerde van 14 november in de Ethias Cross van Leuven.
De zogenoemde skiberg gaf op het modderige parcours van Herentals de doorslag. Eerst reed de renster van Alpecin-Fenix nog voorop met haar landgenotes Lucinda Brand en Denise Betsema, maar bij elke afdaling nam ze afstand. Na twee van de vier ronden was het verschil al 11 seconden.
Uiteindelijk finishte Brand op 19 seconden als tweede, net voor Betsema. Brand verstevigde wel de leiding in het klassement op tijd dat ze aanvoert voor Betsema, die 53 seconden goed te maken heeft. Alvarado doet voor de eindzege niet mee met een achterstand van meer dan 5 minuten. De Rotterdamse was blij met haar eerste zege na meer dan vijf weken. "Ik had er zin in en ben gewoon mijn ding blijven doen", vertelde ze bij Sporza. "Het was wel ploeteren op dit parcours. Met Brand en Betsema die dit ook goed kunnen. Het was zeker niet makkelijk. Ik heb wel foutjes gemaakt, maar ben alles blijven geven."
Bij haar laatste zege in Leuven blesseerde ze zich bij een val aan de knie. "Daar heb ik de weken erna wel last van gehad. Ik heb twee weken bijna niets kunnen doen, terwijl de anderen juist sterker werden. Je moet dan mentaal sterk zijn en dat ben ik gelukkig ook."
Meer uit Sport
GUÉRET (ANP) - Kimberley Le Court heeft de vijfde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De 29-jarige op Mauritius geboren renster van AG Insurance - Soudal was de beste in de sprint van een kleine groep met de meeste klassementsfavorieten, voor Demi Vollering en Anna van der Breggen.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/DPA) - De Franse zwemmer Léon Marchand heeft bij de WK in Singapore het wereldrecord op de 200 meter wisselslag verbeterd. Dat deed de winnaar van vier gouden medailles op de Olympische Spelen van Parijs in de halve finales.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Australische Mollie O'Callaghan heeft in Singapore de wereldtitel op de 200 meter vrije slag veroverd. Met een tijd van 1.53,48 hield de olympisch kampioene de Chinese Li Bingjie en de Amerikaanse Claire Weinstein, de snelste in de halve finales, achter zich.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na Wilco Kelderman heeft ook Steven Kruijswijk zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Kelderman tekende onlangs voor twee jaar bij, de 38-jarige Kruijswijk komt in ieder geval ook volgend jaar uit voor het team waarvoor hij sinds 2010 rijdt.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de derde ronde bereikt van het hoogaangeschreven toernooi van Montreal. De nummer 64 van de wereld won in Canada in drie sets van de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia, die 53 plaatsen hoger staat. De setstanden waren 6-2 1-6 6-3.
11 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse gemengde estafetteploeg heeft zich bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore met de tweede tijd geplaatst voor de finale van de 4x100 meter wissel. Maaike de Waard, Caspar Corbeau, Nyls Korstanje en Milou van Wijk kwamen tot een gezamenlijke tijd van 3.42,56. Alleen de Italiaanse estafetteploeg was sneller: 3.42,19.
12 uur geledenCHAUVIGNY (ANP) - Ellen van Dijk beëindigt haar carrière na dit seizoen. Dat maakte de 38-jarige wielrenster van Lidl-Trek bekend in het tv-programma De Avondetappe van de NOS.
22 uur geleden