Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eindelijk medaille voor trio teamsprintsters op WK baanwielrennen

Eindelijk medaille voor trio teamsprintsters op WK baanwielrennen

BALLERUP (ANP) - De Nederlandse teamsprintsters zijn er eindelijk in geslaagd een medaille te veroveren op een WK baanwielrennen. De afgelopen twee jaar werden de Oranje-vrouwen vierde op een WK, eenzelfde klassering bereikten ze op de Olympische Spelen van Parijs. Op de piste van het Deense Ballerup moesten Kimberly Kalee, Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet zich gewonnen geven tegen de Britse vrouwen. Die kwamen tot een tijd van 45,949. Nederland liet 46,593 noteren.

Bij de vrouwen starten sinds 2021 op de teamsprint drie rensters van wie er na elke ronde één vanaf de koppositie uitstuurt. De derde renster bepaalt de tijd.

In de tijd dat er met twee vrouwen werd gereden behaalde Nederland wel al twee keer zilver: in 2007 en 2018.

Tweede tijd

De Nederlandse vrouwen hadden in de kwalificaties al de tweede tijd gereden achter olympisch kampioen Groot-Brittannië. Ten opzichte van de Spelen was het deelnemersveld van iets mindere kwaliteit. Nieuw-Zeeland, dat zilver won in Parijs, ontbrak in Denemarken terwijl titelverdediger Duitsland de toprensters thuis had gelaten.

"Die tweede plaats is gewoon goed, ook al ontbreken hier twee van de drie beste landen op de Spelen. Ik ben supertrots hoe wij ons hebben klaargemaakt om hier te staan", vertelde Van de Wouw voor de camera van de NOS.

Debutante Kalee was ook de starter in de kwalificaties, maar werd in de eerste ronde tegen de Poolse vrouwen afgelost door Kyra Lamberink. Die was een tiende minder snel waarna Kalee voor de finale werd ingezet. "Ik vond het spannend, mijn eerste WK. Ik heb veel steun gehad", vertelde ze bij de NOS. Het ging niet zo hard qua tijd als in Parijs. "Dat zou ook raar zijn", vertelde Van der Peet. "Maar we staan hier toch maar, waar andere landen ontbreken."

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

39 minuten geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

1 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

2 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

2 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

2 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

3 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

3 uur geleden