Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Einde vulkaanuitbarsting La Palma nog niet in zicht

Einde vulkaanuitbarsting La Palma nog niet in zicht

LA PALMA (ANP/DPA/RTR) - Het einde van de vulkaanuitbarsting op het Spaanse eiland La Palma is na zeven weken nog steeds niet in zicht. Wetenschappelijke gegevens wijzen er niet op dat de eruptie in de nabije toekomst zal eindigen, meldt zondag het noodcomité dat de vulkaan in de gaten houdt.

De vulkaan op het Canarische eiland barste op 19 september voor het eerst in vijftig jaar uit. Door de lava zijn meer dan 2700 gebouwen en ook stukken landbouwgrond vernietigd. In totaal moesten ruim 7000 inwoners van La Palma, bijna 10 procent van de bevolking, in veiligheid worden gebracht. Een deel van het eiland is bedekt onder een laag vulkanische as.

Door de uitbarsting zijn geen slachtoffers gevallen, maar de eruptie levert naast schade ook overlast in het dagelijks leven op. Zo moeten eilandbewoners soms thuisblijven en zijn bijvoorbeeld ook scholen gesloten geweest. Het vliegverkeer is meermaals stilgelegd.

De Spaanse regering heeft La Palma vorige maand 225 miljoen euro aan steun beloofd. Daarvan is inmiddels ongeveer 21 miljoen euro uitbetaald. Komende week wordt nog eens 18,8 miljoen euro overgemaakt voor de landbouw- en visserijsector en 5 miljoen euro om het "sociale aspect" van de crisis aan te pakken, aldus premier Pedro Sánchez.

Meer uit Buitenland

Twintig doden door crash Turks militair vliegtuig in Georgië

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Bij de crash van een Turks militair vrachtvliegtuig in Georgië zijn alle twintig inzittenden omgekomen. Dat meldt het Turkse ministerie van Defensie op X.

51 minuten geleden
Zelfs in groenste scenario IEA warmt de wereld 1,65 graden op

PARIJS (ANP) - Zelfs als landen erin slagen de CO2-uitstoot stapsgewijs te verlagen naar netto nul in 2050, zal de wereld tegen die tijd zo'n 1,65 graden zijn opgewarmd. Dat vooruitzicht staat in het meest ambitieuze scenario van het Internationaal Energieagentschap (IEA).

1 uur geleden
Franse minister: operaties VS in Caribisch gebied onwettig

NIAGARA-ON-THE-LAKE (ANP/RTR) - Frankrijk maakt zich zorgen over de Amerikaanse militaire operaties in het Caribisch gebied omdat ze het internationaal recht schenden. Dat zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot in de marge van een top van de G7-buitenlandministers in Canada.

7 uur geleden
Demonstranten enteren COP30-locatie en botsen met beveiligers

BELÉM (ANP/RTR) - Demonstranten zijn met wapenstokken de locatie van de COP30 in het Braziliaanse Belém binnengedrongen, waar ze bij de ingang slaags raakten met beveiligers. Die barricadeerden vervolgens de ingang met tafels.

7 uur geleden
Suriname neemt afscheid van oud-president Ronald Venetiaan

PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft afscheid genomen van oud-president Ronald Venetiaan, die op 5 november overleed. In de volle Kathedrale Basiliek in Paramaribo brachten vele honderden mensen een laatste groet aan 'Vene', die in drie termijnen in totaal vijftien jaar president was van de republiek.

10 uur geleden
Oekraïne meldt terugtrekking uit vijf dorpen in zuiden

KYIV (ANP/DPA) - Het Oekraïense leger heeft zich na hevige gevechten met Russische troepen teruggetrokken uit vijf dorpen in de zuidelijke regio Zaporizja. Het bevel werd gegeven na de vernietiging van alle schuilplaatsen en versterkingen. De Russen vuurden ongeveer 2000 granaten af op de Oekraïense posities, aldus de Oekraïense legergroep Zuid op Facebook.

10 uur geleden
Macron ontvangt Abbas, Israël boos

PARIJS (ANP) - Twee maanden na de Franse erkenning van de Palestijnse staat heeft de Franse president Emmanuel Macron de president van de Palestijnse Autoriteit Mahmoud Abbas ontvangen. Belangrijkste gespreksonderwerp in Parijs was de "volledige uitvoering" van het staakt-het-vuren dat sinds een maand van kracht is in de Palestijnse Gazastrook. Israël uitte vooraf kritiek op de ontmoeting.

13 uur geleden