Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Einde strafzaak Trump in zicht, ex-president getuigt zelf niet

Einde strafzaak Trump in zicht, ex-president getuigt zelf niet

NEW YORK (ANP) - De advocaten van Donald Trump hebben volgens Amerikaanse media hun bewijsvoering gestaakt in de zwijggeldzaak tegen de oud-president. Het bleef tot het laatste moment spannend of ze Trump zelf nog zouden oproepen als getuige, maar dat gebeurde niet. Dat betekent dat het einde van de strafzaak in New York nu in zicht is.

De oud-president staat terecht voor onregelmatigheden bij een zwijggeldbetaling aan pornoster Stormy Daniels. Die zegt dat ze in 2006 seks met Trump heeft gehad. De oud-president spreekt dat tegen. Hij wordt vervolgd omdat hij volgens aanklagers verantwoordelijk is voor gesjoemel met zakelijke documenten bij het terugbetalen van het zwijggeld. Dat was voorgeschoten door zijn advocaat, Michael Cohen. Trump zou hebben geprobeerd te verhullen waar de betaling voor was bedoeld.

Tijdens het proces zijn de afgelopen weken tal van getuigen gehoord, onder wie Cohen en Daniels. Advocaten en aanklagers moeten nu hun slotverklaringen houden, hun laatste gelegenheid om de jury toe te spreken. Dat gebeurt naar verwachting volgende week dinsdag. Daarna moet de jury zich beraden over de schuldvraag.

Stilzwijgen Trump

Trump stak dinsdag bij het verlaten van de rechtszaal zijn vuist omhoog. Hij reageerde niet op vragen van journalisten over waarom hij zelf niet getuigde in de zaak. Trump had vorige maand nog tegen NBC News gezegd dat hij dat "absoluut" wel zou doen, al was hij daar niet toe verplicht. Hij had dan onder ede ondervraagd kunnen worden door de aanklagers, bijvoorbeeld over zijn relatie met Daniels.

Zijn zoon Donald Trump Jr. reageerde dinsdag wel en verdedigde het besluit van zijn vader om niet te getuigen. "Waarom zou je deze waanzin rechtvaardigen?", zei hij volgens NBC. "Kijk eens naar de clowns die ze hier hebben opgevoerd. Je moet jezelf niet onderwerpen aan dit soort onzin."

Meer uit Buitenland

Doden door Israëlische aanvallen in Gaza en Libanon

GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.

7 uur geleden
Exitpoll: socialisten Spanje verliezen bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af ​​te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.

8 uur geleden
Tien doden door gewapende aanval in Mexicaanse deelstaat Puebla

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.

9 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door koeien in Oostenrijk

LIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.

9 uur geleden
Beer doodt man in Bulgarije

SOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.

10 uur geleden
Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

12 uur geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

13 uur geleden