Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Einde strafzaak Trump in zicht, ex-president getuigt zelf niet

Einde strafzaak Trump in zicht, ex-president getuigt zelf niet

NEW YORK (ANP) - De advocaten van Donald Trump hebben volgens Amerikaanse media hun bewijsvoering gestaakt in de zwijggeldzaak tegen de oud-president. Het bleef tot het laatste moment spannend of ze Trump zelf nog zouden oproepen als getuige, maar dat gebeurde niet. Dat betekent dat het einde van de strafzaak in New York nu in zicht is.

De oud-president staat terecht voor onregelmatigheden bij een zwijggeldbetaling aan pornoster Stormy Daniels. Die zegt dat ze in 2006 seks met Trump heeft gehad. De oud-president spreekt dat tegen. Hij wordt vervolgd omdat hij volgens aanklagers verantwoordelijk is voor gesjoemel met zakelijke documenten bij het terugbetalen van het zwijggeld. Dat was voorgeschoten door zijn advocaat, Michael Cohen. Trump zou hebben geprobeerd te verhullen waar de betaling voor was bedoeld.

Tijdens het proces zijn de afgelopen weken tal van getuigen gehoord, onder wie Cohen en Daniels. Advocaten en aanklagers moeten nu hun slotverklaringen houden, hun laatste gelegenheid om de jury toe te spreken. Dat gebeurt naar verwachting volgende week dinsdag. Daarna moet de jury zich beraden over de schuldvraag.

Stilzwijgen Trump

Trump stak dinsdag bij het verlaten van de rechtszaal zijn vuist omhoog. Hij reageerde niet op vragen van journalisten over waarom hij zelf niet getuigde in de zaak. Trump had vorige maand nog tegen NBC News gezegd dat hij dat "absoluut" wel zou doen, al was hij daar niet toe verplicht. Hij had dan onder ede ondervraagd kunnen worden door de aanklagers, bijvoorbeeld over zijn relatie met Daniels.

Zijn zoon Donald Trump Jr. reageerde dinsdag wel en verdedigde het besluit van zijn vader om niet te getuigen. "Waarom zou je deze waanzin rechtvaardigen?", zei hij volgens NBC. "Kijk eens naar de clowns die ze hier hebben opgevoerd. Je moet jezelf niet onderwerpen aan dit soort onzin."

Meer uit Buitenland

Mogelijk zwaarste Iraanse raketaanvallen op Israël sinds februari

TEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.

44 minuten geleden
Buitenlandministers 'Hormuz-coalitie' overleggen voor het eerst

DEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.

53 minuten geleden
Vicepresident Vance spreekt met bemiddelaars over Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.

1 uur geleden
Gestrande walvis voor Duitse kust opgegeven

WISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.

1 uur geleden
Trump brengt historisch bezoek aan Hooggerechtshof VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een historisch bezoek gebracht aan het Hooggerechtshof. Hij is persoonlijk aanwezig geweest bij de zaak over zijn presidentieel decreet over burgerschap op basis van geboorteplaats. Het was volgens historici de eerste keer dat een zittende president pleidooien in een zaak van het Hooggerechtshof bijwoonde.

2 uur geleden
Frankrijk, Duitsland en Polen stoïcijns na dreigement Trump

ARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Europese landen reageren vooralsnog onderkoeld op het nieuwe dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS nadenken over het verlaten van de NAVO. Trump verwijt hen dat ze de VS niet genoeg helpen bij de oorlog met Iran. De Finse president Alexander Stubb heeft naar eigen zeggen inmiddels met Trump gebeld en dat zou "constructief" zijn geweest.

3 uur geleden
Trump claimt dat Iraanse leider om wapenstilstand vroeg

WASHINGTON/TEHERAN/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt op zijn sociaal medium Truth Social dat "de president van het nieuwe regime" in Iran de Verenigde Staten om een wapenstilstand heeft gevraagd. Volgens Trump is de door hem bedoelde leider "veel minder geradicaliseerd en intelligenter dan zijn voorgangers".

3 uur geleden