Einde strafzaak Trump in zicht, ex-president getuigt zelf niet
NEW YORK (ANP) - De advocaten van Donald Trump hebben volgens Amerikaanse media hun bewijsvoering gestaakt in de zwijggeldzaak tegen de oud-president. Het bleef tot het laatste moment spannend of ze Trump zelf nog zouden oproepen als getuige, maar dat gebeurde niet. Dat betekent dat het einde van de strafzaak in New York nu in zicht is.
De oud-president staat terecht voor onregelmatigheden bij een zwijggeldbetaling aan pornoster Stormy Daniels. Die zegt dat ze in 2006 seks met Trump heeft gehad. De oud-president spreekt dat tegen. Hij wordt vervolgd omdat hij volgens aanklagers verantwoordelijk is voor gesjoemel met zakelijke documenten bij het terugbetalen van het zwijggeld. Dat was voorgeschoten door zijn advocaat, Michael Cohen. Trump zou hebben geprobeerd te verhullen waar de betaling voor was bedoeld.
Tijdens het proces zijn de afgelopen weken tal van getuigen gehoord, onder wie Cohen en Daniels. Advocaten en aanklagers moeten nu hun slotverklaringen houden, hun laatste gelegenheid om de jury toe te spreken. Dat gebeurt naar verwachting volgende week dinsdag. Daarna moet de jury zich beraden over de schuldvraag.
Stilzwijgen Trump
Trump stak dinsdag bij het verlaten van de rechtszaal zijn vuist omhoog. Hij reageerde niet op vragen van journalisten over waarom hij zelf niet getuigde in de zaak. Trump had vorige maand nog tegen NBC News gezegd dat hij dat "absoluut" wel zou doen, al was hij daar niet toe verplicht. Hij had dan onder ede ondervraagd kunnen worden door de aanklagers, bijvoorbeeld over zijn relatie met Daniels.
Zijn zoon Donald Trump Jr. reageerde dinsdag wel en verdedigde het besluit van zijn vader om niet te getuigen. "Waarom zou je deze waanzin rechtvaardigen?", zei hij volgens NBC. "Kijk eens naar de clowns die ze hier hebben opgevoerd. Je moet jezelf niet onderwerpen aan dit soort onzin."
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
2 uur geledenMANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
3 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
6 uur geleden