Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Einde strafzaak Trump in zicht, ex-president getuigt zelf niet

Einde strafzaak Trump in zicht, ex-president getuigt zelf niet

NEW YORK (ANP) - De advocaten van Donald Trump hebben volgens Amerikaanse media hun bewijsvoering gestaakt in de zwijggeldzaak tegen de oud-president. Het bleef tot het laatste moment spannend of ze Trump zelf nog zouden oproepen als getuige, maar dat gebeurde niet. Dat betekent dat het einde van de strafzaak in New York nu in zicht is.

De oud-president staat terecht voor onregelmatigheden bij een zwijggeldbetaling aan pornoster Stormy Daniels. Die zegt dat ze in 2006 seks met Trump heeft gehad. De oud-president spreekt dat tegen. Hij wordt vervolgd omdat hij volgens aanklagers verantwoordelijk is voor gesjoemel met zakelijke documenten bij het terugbetalen van het zwijggeld. Dat was voorgeschoten door zijn advocaat, Michael Cohen. Trump zou hebben geprobeerd te verhullen waar de betaling voor was bedoeld.

Tijdens het proces zijn de afgelopen weken tal van getuigen gehoord, onder wie Cohen en Daniels. Advocaten en aanklagers moeten nu hun slotverklaringen houden, hun laatste gelegenheid om de jury toe te spreken. Dat gebeurt naar verwachting volgende week dinsdag. Daarna moet de jury zich beraden over de schuldvraag.

Stilzwijgen Trump

Trump stak dinsdag bij het verlaten van de rechtszaal zijn vuist omhoog. Hij reageerde niet op vragen van journalisten over waarom hij zelf niet getuigde in de zaak. Trump had vorige maand nog tegen NBC News gezegd dat hij dat "absoluut" wel zou doen, al was hij daar niet toe verplicht. Hij had dan onder ede ondervraagd kunnen worden door de aanklagers, bijvoorbeeld over zijn relatie met Daniels.

Zijn zoon Donald Trump Jr. reageerde dinsdag wel en verdedigde het besluit van zijn vader om niet te getuigen. "Waarom zou je deze waanzin rechtvaardigen?", zei hij volgens NBC. "Kijk eens naar de clowns die ze hier hebben opgevoerd. Je moet jezelf niet onderwerpen aan dit soort onzin."

Meer uit Buitenland

Dode bij lawine in Italiaanse Alpen, twee gewonden

COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.

6 uur geleden
Regering Israël akkoord met omstreden plannen Westoever

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.

6 uur geleden
Rubio: VS plaatsen geen vraagtekens bij Navalny-onderzoek

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.

6 uur geleden
Oekraïense oud-minister bij grens opgepakt tijdens vluchtpoging

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.

9 uur geleden
Buitenlandchef: EU wil Oekraïne nog geen toetredingsdatum geven

MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.

10 uur geleden
Meer dan 10 doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.

10 uur geleden
Geen arrestaties na huiszoeking in ontvoeringszaak Guthrie

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.

11 uur geleden