Einde seizoen voor sprinter Van Gool
TILBURG (ANP) - Sprinter Joris van Gool komt dit jaar niet meer in actie. De Nederlands kampioen op de 100 meter heeft een rugblessure. "De rest van mijn seizoen gaat in rook op", schrijft Van Gool op Twitter.
De Brabander veroverde twee weken geleden bij de NK in Utrecht het goud op de sprint in een tijd van 10,17 seconden, een honderdste boven zijn persoonlijk record. Begin dit jaar pakte Van Gool ook de Nederlandse indoortitel op de 60 meter. "Ik ben gedwongen mijn seizoen te beëindigen vanwege een lichte rugblessure. Niet iets ernstigs, maar dit is niet de tijd om risico's te nemen. Ik kom volgend jaar sneller en sterker terug. Ik ga er samen met mijn team voor zorgen dat het een geweldig olympisch jaar wordt."
De Brabander, die volgend jaar wil meedoen aan de uitgestelde Olympische Spelen van Tokio, had onder meer nog wedstrijden in Duitsland en Zwitserland op zijn programma staan. Hij zou ook meedoen aan de Gouden Spike in Leiden.
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
8 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
10 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
11 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
13 uur geleden