Einde seizoen voor AZ-verdediger Hatzidiakos
ALKMAAR (ANP) - Voor verdediger Pantelis Hatzidiakos van AZ zit het seizoen er al op. De Griekse international heeft een zware knieblessure overgehouden aan het Europese duel met Partizan Belgrado. Hatzidiakos ging kort na rust per brancard van het veld in Den Haag, waar AZ nog altijd z'n thuiswedstrijden afwerkt.
De 22-jarige Griek is de laatste weken bij afwezigheid van de geblesseerde Ron Vlaar een vaste waarde. Hatzidiakos vormt het hart van de defensie met Stijn Wuytens. Hij werd tegen Partizan Belgrado bij een achterstand van 2-0 vervangen door spits Ferdy Druijf, die in de slotfase met twee doelpunten AZ een punt bezorgde (2-2) en daarmee een vervolg in de Europa League.
"Buiten het feit dat hij een geweldige gozer is, is hij aan een fantastisch seizoen bezig", zei trainer Arne Slot in Den Haag. "Hij heeft niet voor niets zijn debuut voor Griekenland gemaakt. Ik hoop vooral voor hem, maar natuurlijk ook voor het team en voor mijzelf, dat het allemaal meevalt." De schade bleek echter groot.
In de eredivisie staat AZ op de tweede plaats, zes punten achter koploper Ajax.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - De ticketprijzen voor de WK-finale van zondag tussen titelverdediger Argentinië en Spanje blijven maar stijgen. De goedkoopste kaartjes kostten zaterdagmiddag 8400 euro, zo blijkt uit gegevens van TicketData.com. Afgelopen maandag werden er nog tickets voor ruim 5700 euro verkocht.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Arsène Wenger weet nog niet of de wedstrijden op het volgende WK halverwege beide helften een drinkpauze krijgen. "We moeten na dit WK analyseren wat de impact van deze beslissing was", zei het hoofd voetbalontwikkeling bij de FIFA tijdens een persconferentie.
2 uur geledenEAST HANOVER (ANP/RTR) - De laatste training van Spanje voorafgaand aan de finale van het WK tegen Argentinië is afgelast. Het onweerde zo heftig dat de spelers van de Europees kampioen niet op het veld van het Melanie Lane-trainingscomplex in New Jersey verschenen.
5 uur geledenDELDEN (ANP) - Oranje-international Wout Weghorst heeft gescoord bij zijn officieuze debuut voor FC Twente. De van Ajax overgekomen spits schoot tegen Gent op aangeven van Ruud Nijstad na een kleine tien minuten de 1-1 binnen. Het duel in Delden eindigde in 2-2.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De FIFA heeft sinds de start van het wereldkampioenschap voetbal op 11 juni meer dan 7 miljoen potentieel schadelijke onlineberichten en reacties verwijderd. Dat is een ruime veertienvoudiging vergeleken met het vorige WK in 2022 in Qatar, toen 470.000 van dergelijke berichten en reacties werden weggehaald. Het WK duurde toen een kleine maand en nu vijf weken.
9 uur geledenMIAMI (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft ook enkele dagen na de verloren halve finale op het WK tegen Argentinië (1-2) geen spijt van zijn verdedigende wissels. "Ik heb nergens spijt van, want ik vond ons te passief en ik wilde het team helpen. Ik heb verschillende beslissingen genomen op basis van intuïtie en ervaring. Ik zou spijt hebben gehad als ik dat niet zou hebben gedaan", zei Tuchel in aanloop naar de troostfinale tegen Frankrijk in Miami.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Ook Lionel Messi zelf vindt de foto van hem met Lamine Yamal als baby "bizar". Negentien jaar later treffen de Argentijnse oud-speler van FC Barcelona en de huidige Spaanse aanvaller van de Catalanen elkaar in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. "Destijds is er een foto van ons gemaakt toen hij nog een baby was, en nu staan we tegenover elkaar in een WK-finale", zei de 39-jarige vedette tijdens een persconferentie in New York.
14 uur geleden