Einde seizoen voor AZ-verdediger Hatzidiakos
ALKMAAR (ANP) - Voor verdediger Pantelis Hatzidiakos van AZ zit het seizoen er al op. De Griekse international heeft een zware knieblessure overgehouden aan het Europese duel met Partizan Belgrado. Hatzidiakos ging kort na rust per brancard van het veld in Den Haag, waar AZ nog altijd z'n thuiswedstrijden afwerkt.
De 22-jarige Griek is de laatste weken bij afwezigheid van de geblesseerde Ron Vlaar een vaste waarde. Hatzidiakos vormt het hart van de defensie met Stijn Wuytens. Hij werd tegen Partizan Belgrado bij een achterstand van 2-0 vervangen door spits Ferdy Druijf, die in de slotfase met twee doelpunten AZ een punt bezorgde (2-2) en daarmee een vervolg in de Europa League.
"Buiten het feit dat hij een geweldige gozer is, is hij aan een fantastisch seizoen bezig", zei trainer Arne Slot in Den Haag. "Hij heeft niet voor niets zijn debuut voor Griekenland gemaakt. Ik hoop vooral voor hem, maar natuurlijk ook voor het team en voor mijzelf, dat het allemaal meevalt." De schade bleek echter groot.
In de eredivisie staat AZ op de tweede plaats, zes punten achter koploper Ajax.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent dat voorzitter Gianni Infantino steun heeft gezocht bij de Amerikaanse president Donald Trump na de massale kritiek op het inmiddels ingetrokken WK-investeringsplan. "De FIFA-voorzitter heeft de afgelopen dagen geen enkel telefoontje gepleegd naar de Amerikaanse president of leden van zijn regering. Het is puur verzonnen", reageert de FIFA dinsdag op X.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de langverwachte transfer van de Duitse doelman Marc-André ter Stegen afgerond. De 34-jarige keeper van FC Barcelona speelt dit seizoen op huurbasis voor de club uit Amsterdam. Ter Stegen wordt herenigd met trainer Míchel, met wie hij eerder dit jaar samenwerkte bij Girona.
1 uur geledenALGIERS (ANP/RTR) - WK-ganger Algerije gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach. Vladimir Petković vertrekt 'in onderling overleg', ondanks het nieuwe tweejarige contract dat de geboren Bosniër vlak voor het WK tekende. Op het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico strandde Algerije in de zestiende finales tegen Zwitserland (0-2).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Real Madrid heeft aanvaller Gonzalo García verkocht aan het Engelse Fulham. De 22-jarige Spanjaard heeft een contract voor vijf jaar getekend, met een optie voor nog een extra jaar, meldt de club uit Londen.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ verhuurt verdediger Alexandre Penetra (24) aan het gepromoveerde Çorum FK, dat komend seizoen uitkomt in de hoogste Turkse voetbalcompetitie. In de huurovereenkomst is ook een optie tot koop opgenomen, meldt de club uit Alkmaar.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse voetballer Jordan Henderson vervolgt zijn carrière bij Chelsea. De oud-Ajacied heeft in Londen een contract voor twee jaar getekend, meldt de club.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse voetbalbond heeft het contract van bondscoach Mauricio Pochettino verlengd tot en met het WK van 2030. Het contract van de 54-jarige Argentijn, die in 2024 werd aangesteld, liep na het afgelopen WK af.
20 uur geleden