
Einde seizoen en geen Billie Jean King Cup voor Svitolina
GENÈVE (ANP) - Elina Svitolina komt dit tennisseizoen niet meer in actie. De pupil van trainer Raemon Sluiter en de nummer 25 van de wereld heeft haar seizoen voortijdig beëindigd wegens een voetblessure, aldus Sluiter.
De 29-jarige Svitolina kwam begin september voor het laatst in actie. Ze verloor toen in de derde ronde van de US Open. Ze reisde niet af naar Azië voor toernooien in onder meer China.
Het vroege einde van het seizoen betekent dat Oranje volgende maand geen rekening hoeft te houden met de beste tennisster uit Oekraïne van dit moment. Nederland en Oekraïne treffen elkaar op 11 en 12 november in Litouwen. De inzet van die ontmoeting is een plek in de Qualifiers-ronde van de Billie Jean King Cup.
Svitolina kende dit seizoen een succesvolle terugkeer op de tour na te zijn bevallen. Ze haalde de kwartfinale van Roland Garros en reikte op Wimbledon zelfs tot de laatste vier.
Het nieuwe tennisseizoen begint eind december.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben een spetterend seizoen bekroond met de titel in de NBA. Topschutter Shai Gilgeous-Alexander leidde de ploeg in eigen huis naar de zege in het zevende en beslissende duel in de finale tegen Indiana Pacers: 103-91.
1 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP/RTR) - Oklahoma City Thunder heeft Indiana Pacers verslagen in het zevende en laatste duel in de NBA-finale in het Amerikaanse Oklahoma City. Het werd 103-91.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters hebben naast de zege gegrepen in de Grand Prix van het CHIO in Rotterdam. De zege ging naar de Amerikaan Karl Cook met Caracole de la Roque. Bas Moerings was met zijn paard Ipsthar de beste Nederlander op de vijfde plaats.
13 uur geledenWINCHESTER (ANP) - Motorcrosser Glenn Coldenhoff is in de MXGP-klasse als derde geëindigd bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 34-jarige motorcrosser won op het circuit van Matterley Basin de eerste manche en werd vijfde in de tweede manche. De zege ging naar de Fransman Romain Febvre, die na de derde plaats in de eerste manche de tweede won.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben in navolging van de hockeysters de eindzege in de Pro League zekergesteld zonder zelf in actie te komen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee kon de titel vieren doordat concurrent Australië met 2-1 verloor van Engeland.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft in Londen voor de tweede keer het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De 22-jarige Spanjaard was zondag in de finale in drie sets te sterk voor de Tsjech Jiri Lehecka: 7-5 6-7 (5) 6-2. In 2023 won Alcaraz Queen's voor het eerst, vorig jaar verloor hij in de tweede ronde.
15 uur geledenSTOCKHÜTTE (ANP) - Wielrenner João Almeida heeft de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Portugees van UAE Team Emirates nam met de winst in de afsluitende klimtijdrit van 10 kilometer van Beckenried naar Stockhütte de leiding over van de Fransman Kévin Vauquelin.
15 uur geleden