Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Einde in zicht voor proces verdachte dood George Floyd

Einde in zicht voor proces verdachte dood George Floyd

MINNEAPOLIS (ANP) - Het geruchtmakende proces tegen de verdachte van de moord op de zwarte Amerikaan dood George Floyd loopt ten einde. De slotpleidooien worden maandag gehouden en daarna mag de jury zich uitspreken over de vraag of de ontslagen agent Derek Chauvin schuldig is. Ze trekken zich dan terug om achter gesloten deuren te overleggen.

De dood van Floyd zorgde vorig jaar voor grote onrust in de Verenigde Staten en andere landen. Chauvin en zijn collega's hadden hem aangehouden omdat hij met een vervalst bankbiljet van 20 dollar zou hebben betaald. De politieman knielde daarbij voor het oog van de camera ongeveer negen minuten lang op de nek van Floyd, die herhaaldelijk zei niet te kunnen ademen en uiteindelijk overleed.

Juryleden hoorden de afgelopen weken 45 getuigen. Het ging onder meer om nabestaanden van Floyd en medische experts die tegenstrijdige verklaringen aflegden over de doodsoorzaak. Ook ging het over de vraag of Chauvin bij de aanhouding de juiste procedure heeft gevolgd. De verdachte wilde zelf niet getuigen en beriep zich op zijn zwijgrecht.

Chauvin wordt verdacht van meerdere strafbare feiten en riskeert een gevangenisstraf van tientallen jaren. Aanklagers verwijten hem dat hij veel te ver ging bij de arrestatie van Floyd. De verdediging voerde onder meer een medisch expert op. Die betoogde dat hartklachten en drugsgebruik hebben bijgedragen aan het overlijden van de arrestant.

De aanklager komt maandag eerst aan het woord en heeft dan een laatste kans de jury te overtuigen dat Chauvin verwijtbaar heeft gehandeld. Daarna mag de advocaat van de voormalige politieman de juryleden toespreken. Het is nog onduidelijk wanneer een uitspraak kan worden verwacht. De jury moet tot een unaniem oordeel komen over de aanklachten.

Meer uit Buitenland

Kallas roept VS op sancties tegen Rusland in te stellen

LUXEMBURG (ANP) - De EU-sancties tegen Rusland werken veel beter als "de VS op een lijn met ons zouden zitten", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag. De deal die de VS met Rusland heeft gesloten over de levering van diesel, helpt niet om de druk op Rusland te vergroten, voegde ze daaraan toe. Kallas riep de VS op sancties tegen Rusland in te stellen.

29 minuten geleden
Duitse minister van Arbeid stapt op om persoonlijke redenen

BERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Arbeid en Sociale Zaken, Bärbel Bas, legt haar functie neer om persoonlijke redenen. Dat heeft ze haar partij maandagochtend laten weten, melden Duitse media. Naast minister is Bas ook medevoorzitter van de sociaaldemocratische SPD.

1 uur geleden
Noord-Korea vuurt ballistische raketten richting Japanse Zee af

SEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse leger meldt dat Pyongyang maandagochtend "meerdere ballistische raketten" in de richting van de Japanse Zee had afgevuurd, nadat het aanvankelijk melding had gemaakt van een "niet-geïdentificeerd projectiel".

4 uur geleden
Rechter verbiedt met belastinggeld betaalde tv-spots Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft zondag verboden om omstreden tv-spotjes waarin president Donald Trump zelf te zien is nog langer uit te zenden. De reclames waren met belastinggeld betaald en sinds eind september op tv te zien, in aanloop naar de midterms volgende maand.

4 uur geleden
Netanyahu beveelt onderzoek naar bronnen van bekroonde Gaza-film

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.

11 uur geleden
Zelensky: Rusland valt energiecentrale aan na aankondiging Trump

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.

11 uur geleden
Veel doden bij luchtaanval op goudmijn bij grens Soedan en Egypte

KHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.

11 uur geleden