Einde in zicht voor proces verdachte dood George Floyd
MINNEAPOLIS (ANP) - Het geruchtmakende proces tegen de verdachte van de moord op de zwarte Amerikaan dood George Floyd loopt ten einde. De slotpleidooien worden maandag gehouden en daarna mag de jury zich uitspreken over de vraag of de ontslagen agent Derek Chauvin schuldig is. Ze trekken zich dan terug om achter gesloten deuren te overleggen.
De dood van Floyd zorgde vorig jaar voor grote onrust in de Verenigde Staten en andere landen. Chauvin en zijn collega's hadden hem aangehouden omdat hij met een vervalst bankbiljet van 20 dollar zou hebben betaald. De politieman knielde daarbij voor het oog van de camera ongeveer negen minuten lang op de nek van Floyd, die herhaaldelijk zei niet te kunnen ademen en uiteindelijk overleed.
Juryleden hoorden de afgelopen weken 45 getuigen. Het ging onder meer om nabestaanden van Floyd en medische experts die tegenstrijdige verklaringen aflegden over de doodsoorzaak. Ook ging het over de vraag of Chauvin bij de aanhouding de juiste procedure heeft gevolgd. De verdachte wilde zelf niet getuigen en beriep zich op zijn zwijgrecht.
Chauvin wordt verdacht van meerdere strafbare feiten en riskeert een gevangenisstraf van tientallen jaren. Aanklagers verwijten hem dat hij veel te ver ging bij de arrestatie van Floyd. De verdediging voerde onder meer een medisch expert op. Die betoogde dat hartklachten en drugsgebruik hebben bijgedragen aan het overlijden van de arrestant.
De aanklager komt maandag eerst aan het woord en heeft dan een laatste kans de jury te overtuigen dat Chauvin verwijtbaar heeft gehandeld. Daarna mag de advocaat van de voormalige politieman de juryleden toespreken. Het is nog onduidelijk wanneer een uitspraak kan worden verwacht. De jury moet tot een unaniem oordeel komen over de aanklachten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft vrijdag bekendgemaakt dat het een Togolese olietanker in de Straat van Hormuz heeft aangevallen, aldus een verklaring van het Iraanse staatspersbureau IRNA.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Mogelijk hebben de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Venezolaanse collega Delcy Rodríguez volgende week een eerste informele ontmoeting. Dat schrijft Axios op basis van ingewijden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
7 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.
9 uur geleden