Einde handbalcarrière Van Olphen door afgescheurde kruisband
EMGO (ANP) - De handbalcarrière van Fabian van Olphen is op ongelukkige wijze voortijdig tot een einde gekomen. De 38-jarige speler van de Duitse club TBV Lemgo heeft de voorste kruisband van een knie afgescheurd. Die zware blessure dwingt hem tot stoppen.
"Natuurlijk had ik het afzienbare einde van mijn handbalcarrière iets anders voorgesteld. Het is zonde om tijd te verspillen aan verdrietig zijn en ik sta niet toe medelijden met mezelf te hebben", schrijft hij op Instagram.
Van Olphen was jarenlang een gewaardeerd speler in de sterke Duitse competitie. Hij speelde lang voor SC Magdeburg en sinds 2017 voor Lemgo. De geboren Hagenaar was ook lang de spelmaker in het Nederlands mannenteam, hoewel hij door aanhoudende rugklachten een aantal jaren ontbrak in Oranje. De routinier was afgelopen najaar teruggekeerd in de nationale ploeg, die zich voorbereidde op het EK handbal.
Van Olphen blijft positief
Tijdens de oefenwedstrijd tegen Zwitserland eind december ging het mis en viel hij geblesseerd uit. Daardoor ontbrak Van Olphen op de eindronde, waar de Nederlandse mannen voor het eerst meededen en in de groepsfase werden uitgeschakeld.
"Het Europees kampioenschap met de nationale ploeg en de Final Four met Lemgo (in de Europa Cup) zouden twee echte hoogtepunten zijn geweest. Je kunt het gewoon niet veranderen en ik kijk heel erg positief in de toekomst. Ik heb veel waar ik echt naar uitkijk en al voor aan het werken ben!", aldus Van Olphen.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
7 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
9 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
13 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden