Einde handbalcarrière Van Olphen door afgescheurde kruisband
EMGO (ANP) - De handbalcarrière van Fabian van Olphen is op ongelukkige wijze voortijdig tot een einde gekomen. De 38-jarige speler van de Duitse club TBV Lemgo heeft de voorste kruisband van een knie afgescheurd. Die zware blessure dwingt hem tot stoppen.
"Natuurlijk had ik het afzienbare einde van mijn handbalcarrière iets anders voorgesteld. Het is zonde om tijd te verspillen aan verdrietig zijn en ik sta niet toe medelijden met mezelf te hebben", schrijft hij op Instagram.
Van Olphen was jarenlang een gewaardeerd speler in de sterke Duitse competitie. Hij speelde lang voor SC Magdeburg en sinds 2017 voor Lemgo. De geboren Hagenaar was ook lang de spelmaker in het Nederlands mannenteam, hoewel hij door aanhoudende rugklachten een aantal jaren ontbrak in Oranje. De routinier was afgelopen najaar teruggekeerd in de nationale ploeg, die zich voorbereidde op het EK handbal.
Van Olphen blijft positief
Tijdens de oefenwedstrijd tegen Zwitserland eind december ging het mis en viel hij geblesseerd uit. Daardoor ontbrak Van Olphen op de eindronde, waar de Nederlandse mannen voor het eerst meededen en in de groepsfase werden uitgeschakeld.
"Het Europees kampioenschap met de nationale ploeg en de Final Four met Lemgo (in de Europa Cup) zouden twee echte hoogtepunten zijn geweest. Je kunt het gewoon niet veranderen en ik kijk heel erg positief in de toekomst. Ik heb veel waar ik echt naar uitkijk en al voor aan het werken ben!", aldus Van Olphen.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
6 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
7 uur geleden