Einde handbalcarrière Van Olphen door afgescheurde kruisband
EMGO (ANP) - De handbalcarrière van Fabian van Olphen is op ongelukkige wijze voortijdig tot een einde gekomen. De 38-jarige speler van de Duitse club TBV Lemgo heeft de voorste kruisband van een knie afgescheurd. Die zware blessure dwingt hem tot stoppen.
"Natuurlijk had ik het afzienbare einde van mijn handbalcarrière iets anders voorgesteld. Het is zonde om tijd te verspillen aan verdrietig zijn en ik sta niet toe medelijden met mezelf te hebben", schrijft hij op Instagram.
Van Olphen was jarenlang een gewaardeerd speler in de sterke Duitse competitie. Hij speelde lang voor SC Magdeburg en sinds 2017 voor Lemgo. De geboren Hagenaar was ook lang de spelmaker in het Nederlands mannenteam, hoewel hij door aanhoudende rugklachten een aantal jaren ontbrak in Oranje. De routinier was afgelopen najaar teruggekeerd in de nationale ploeg, die zich voorbereidde op het EK handbal.
Van Olphen blijft positief
Tijdens de oefenwedstrijd tegen Zwitserland eind december ging het mis en viel hij geblesseerd uit. Daardoor ontbrak Van Olphen op de eindronde, waar de Nederlandse mannen voor het eerst meededen en in de groepsfase werden uitgeschakeld.
"Het Europees kampioenschap met de nationale ploeg en de Final Four met Lemgo (in de Europa Cup) zouden twee echte hoogtepunten zijn geweest. Je kunt het gewoon niet veranderen en ik kijk heel erg positief in de toekomst. Ik heb veel waar ik echt naar uitkijk en al voor aan het werken ben!", aldus Van Olphen.
Meer uit Sport
CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
30 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
18 uur geleden