Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Einde dreigt voor Zweedse minderheidsregering

Einde dreigt voor Zweedse minderheidsregering

STOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Het einde lijkt in zicht voor Zweedse minderheidsregering van premier Stefan Löfven. De sociaaldemocraat leidt het Scandinavische land sinds 2014. Sinds 2,5 jaar regeert hij met de Groenen en gedoogsteun van de Centrumpartij en de Liberalen.

Een stemming over de van meet af aan wankele coalitie staat gepland voor komende maandag. De rechts-nationalistische oppositiepartij Zweden Democraten heeft een motie van wantrouwen ingediend die op steun kan rekenen van de christendemocraten en andere gematigde partijen. Er is nu een meerderheid voor. Als de motie volgende week wordt aangenomen volgen mogelijk nieuwe verkiezingen.

Aanleiding zijn plannen van Löfvens partij om huisbazen markttarieven te laten vragen voor nieuwe huurappartementen. De linkse oppositie, die eerder steun gaf aan de regering, is woedend dat de regering huurders laat vallen. De conservatieve partijen zijn geen tegenstander van deregulering, maar zien de 63-jarige Löfven graag vertrekken.

Löfven heeft twee opties als hij de stemming verliest: nieuwe verkiezingen of opstappen, zei hij tegen journalisten. "Dit is een gevaarlijk pad in een situatie waarin we meer samenwerking nodig hebben", waarschuwde hij.

Meer uit Buitenland

Merz bij herdenking aanslag Berlijn: geen plaats voor extremisten

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz (CDU) heeft aangekondigd dat hij vastberaden zal optreden tegen extremisten. "Deze criminelen, deze extremisten, hebben geen plaats in de samenleving," zei de bondskanselier vlak voor een herdenkingsdienst van de aanslag bij de Pride in Berlijn, aldus Duitse media waaronder de krant Tagesspiegel.

13 minuten geleden
Brand in zuidwesten Frankrijk verwoest 240 woningen

BORDEAUX (ANP/RTR/AFP) - De natuurbrand in het Franse gebied Gironde heeft daar volgens de autoriteiten al zo'n 240 woningen verwoest. Vooral de gemeente Le Porge, ten westen van Bordeaux, is zwaar getroffen.

49 minuten geleden
Grote steunbetuiging in Berlijn na aanslag bij Pride

BERLIJN (ANP) - In Berlijn zijn mensen na de aanslag van zaterdagavond de straat opgegaan om steun te betuigen aan de slachtoffers en de queergemeenschap. Er verzamelde zich volgens media als omroep RBB een menigte op de Pariser Platz, bij de beroemde stadspoort Brandenburger Tor. Het gaat mogelijk om enkele duizenden mensen.

1 uur geleden
Aantal gewonden aanslag Berlijn naar boven bijgesteld

BERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben het aantal gewonden bij de aanslag in Berlijn naar boven bijgesteld. Het gaat volgens minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt om 29 personen, soms met ernstig letsel. Daarnaast kwam ook iemand om het leven. Er was met een voertuig ingereden op mensen en daarna zou ook op mensen zijn ingestoken.

2 uur geleden
Iraanse media: olietanker ontploft in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een olietanker is zondag ontploft in de Straat van Hormuz, berichten Iraanse media. Volgens persbureau Tasnim was het schip in aanvaring gekomen met een zeemijn.

2 uur geleden
Duitse autoriteiten vermoeden islamistische terreur na aanslag

BERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten gaan ervan uit dat het inrijden op mensen bij de Pride in Berlijn een islamistische terreuraanslag was. Alles wijst daarop, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt.

3 uur geleden
Duitse omroep: aanhouding na aanslag bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk iemand opgepakt die in de wagen zat die inreed op mensen bij de Pride in Berlijn. De regionale omroep RBB meldt over informatie te beschikken dat 's nachts een aanhouding is verricht. Het gaat om iemand die de Iraanse nationaliteit heeft.

3 uur geleden