Einde dooltocht cruiseschip met Nederlanders aan boord
GENUA (ANP/BLOOMBERG) - Een cruiseschip met ook Nederlanders aan boord is na een wekenlange dooltocht gearriveerd in de Italiaanse havenstad Genua. De passagiers van de Costa Deliziosa mogen woensdag van boord, meldt de onderneming Costa Crociere van rederij Carnival. Ondanks alle beperkingen door de wereldwijde coronacrisis zouden de terugreizen zijn geregeld.
De Costa Deliziosa vertrok begin januari uit Venetië voor een wereldreis met ruim 1500 gasten en bijna 900 bemanningsleden. Maar midden maart was het uit met pret. Veel landen wilden geen cruiseschepen meer toelaten uit angst voor besmetting. Op een paar Carnival-schepen was het tot dramatische corona-uitbraken gekomen.
De Costa Deliziosa was het laatste schip van Carnival dat nog op zoek was naar havens om vakantiegangers van boord te laten. Maandag konden al 295 passagiers aan land in Barcelona. Op het schip zijn geen besmettingen vastgesteld.
Aan boord zijn dertien Nederlanders, meldde het ministerie van Buitenlandse Zaken eerder. De terugreis is in handen van de reder. Er zijn ook geen hulpverzoeken gekomen van de Nederlanders.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse reisapp Polarsteps mag niet meer op diensttelefoons van Defensie. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie zaterdag na berichtgeving van Follow the Money (FTM). Uit onderzoek van het platform bleek dat tientallen militairen via de populaire app te volgen waren.
20 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Ook zaterdag vinden in en nabij Overasselt door de politie zoekacties plaats. Waar precies naar gezocht wordt, is niet bekendgemaakt. De politie laat weten dat ze zichtbaar in de buurt aanwezig is.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De regio Rotterdam moet de komende jaren rekening houden met "ongekende verkeersopstoppingen" door onderhoud en vervanging van verouderde infrastructuur. Rijkswaterstaat en Metropoolregio Rotterdam Den Haag spreken van de "grootste onderhoudsopgave ooit". Ze verwachten dat als er niet wordt meegedacht vanuit de werkgevers, het verkeer volledig vast komt te staan.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De inzamelingsactie voor de beveiliger die in Overasselt is doodgeschoten, heeft 20.000 euro opgehaald. Het streefbedrag is in de nacht van vrijdag op zaterdag verhoogd naar 22.000 euro.
3 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.
13 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.
13 uur geledenZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.
14 uur geleden