Einde dooltocht cruiseschip met Nederlanders aan boord
GENUA (ANP/BLOOMBERG) - Een cruiseschip met ook Nederlanders aan boord is na een wekenlange dooltocht gearriveerd in de Italiaanse havenstad Genua. De passagiers van de Costa Deliziosa mogen woensdag van boord, meldt de onderneming Costa Crociere van rederij Carnival. Ondanks alle beperkingen door de wereldwijde coronacrisis zouden de terugreizen zijn geregeld.
De Costa Deliziosa vertrok begin januari uit Venetië voor een wereldreis met ruim 1500 gasten en bijna 900 bemanningsleden. Maar midden maart was het uit met pret. Veel landen wilden geen cruiseschepen meer toelaten uit angst voor besmetting. Op een paar Carnival-schepen was het tot dramatische corona-uitbraken gekomen.
De Costa Deliziosa was het laatste schip van Carnival dat nog op zoek was naar havens om vakantiegangers van boord te laten. Maandag konden al 295 passagiers aan land in Barcelona. Op het schip zijn geen besmettingen vastgesteld.
Aan boord zijn dertien Nederlanders, meldde het ministerie van Buitenlandse Zaken eerder. De terugreis is in handen van de reder. Er zijn ook geen hulpverzoeken gekomen van de Nederlanders.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt de bezuinigingen op de uitkeringen voor arbeidsongeschiktheid en werkloosheid voor dit jaar uit de boeken. Er moet met werkgevers en vakbonden een sociaal akkoord gemaakt worden om die uitkeringen te hervormen. Verder wil het kabinet dat in 2028 de vermogensbelasting wordt geheven als er winst is uitgekeerd, in plaats van dat winst op papier wordt belast. Ook moet de koopkracht worden verbeterd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet het proces van aangifte doen na seksueel geweld verbetert. De oproep daartoe van Bente Becker (VVD) werd ondertekend door D66 en JA21 en kreeg steun van onder andere CDA, PRO, SP en BBB.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP schorten hun stakingen en protestacties tegen bezuinigingen op de sociale zekerheid op. De bonden zeggen "opgetogen" te zijn omdat het kabinet de voorgenomen bezuinigingen zou hebben geschrapt. Ze zijn ook weer bereid om te praten met de regering over de toekomst van het sociaal vangnet. Eerder eisten ze dat het kabinet volledig zou afzien van kostenbesparende ingrepen in bijvoorbeeld de werkloosheidsuitkering en arbeidsongeschiktheidsverzekering.
9 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid PFAS in het bloed van volwassenen in Nederland is sinds 2016/2017 gedaald. Dat blijkt uit nieuw RIVM-onderzoek onder 967 bloeddonors. Bij 71 procent ligt de hoeveelheid nog boven de gezondheidskundige grenswaarde. In de eerdere onderzoeken gold dat voor 99 procent.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - Niet eerder was het op een weerstation in Nederland zo warm op 29 september als dinsdag in Maastricht. Daar werd om 14.20 uur een temperatuur van 28,1 graden gemeten, meldt Weeronline. Daarmee is het record uit 1934 verbroken: toen werd het op 29 september 28,0 graden in Winterswijk.
9 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die is aangehouden in het onderzoek naar hackersgroep ShinyHunters, wordt ook verdacht van het geven van twee moordopdrachten in het buitenland. Dat meldt de politie, die het heeft over een "poging tot uitlokking van twee moorden".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die moeite hebben met het betalen van hun energierekening kunnen vanaf begin volgend jaar steun vanuit het Noodfonds Energie aanvragen. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) dinsdag in een Kamerbrief. "We nemen de hogere energieprijzen van het nieuwe jaar mee om ervoor te zorgen dat mensen geen geld mislopen", aldus de bewindsman.
9 uur geleden