Einde DEEN-supermarkten nadert
DEN HAAG (ANP) - De laatste DEEN-supermarkten sluiten binnenkort hun deuren. De winkels in Harderwijk en Tuitjenhoorn zijn vrijdag nog open. De laatste DEEN-supermarkt, die in Heemskerk, gaat op zondag 21 november dicht. De voormalige DEEN in Assendelft opent vrijdag als Albert Heijn de deuren. Daarmee is de verbouwing van de door Albert Heijn overgenomen winkels volgens dat bedrijf voltooid.
Eerder werd bekend dat DEEN is verkocht aan Albert Heijn, Vomar Voordeelmarkt en DekaMarkt. Daarmee komt er na 88 jaar een einde aan de supermarkten. Bijna de helft van de tachtig DEEN-winkels is omgebouwd tot Albert Heijn-filiaal. DekaMarkt heeft negentien winkels overgenomen en Vomar 23. Daarbij zijn de medewerkers van de supermarkten overgegaan naar de nieuwe eigenaren.
DEEN ontstond in 1933 in Hoorn als kruidenierswinkel en groeide uit tot een supermarktbedrijf dat met name in Noord-Holland actief is, maar ook filialen had in Flevoland, Gelderland, Overijssel en Utrecht. De keten was goed voor een landelijk marktaandeel van ruim 2 procent.
Meer uit Financieel
SARASOTA (ANP/RTR) - Nieuws- en dataorganisatie Bloomberg zou een van de klanten zijn die op socialmediaplatform Truth Social eerder toegang krijgen tot berichten van de president. Dat schrijft persbureau Reuters, dat op basis van ingewijden ook handelsondernemingen Susquehanna International Group en Jump Trading aanwijst als gebruikers van de dienst Truth API.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Ruim een kwart van de nieuwe woningen wordt de komende jaren in de vier grootste gemeenten van Nederland gebouwd. Dat meldt het Kadaster na onderzoek. Het aandeel appartementen wordt in de komende jaren ook een stuk groter, hoewel dit soort woningen wel iets kleiner wordt in oppervlakte. Het onderzoek baseert zich op woningen die al zijn vergund of in aanbouw zijn.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.
6 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.
8 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië verhoogt de belasting voor banken en verzekeraars om de lasten van middeninkomens en zelfstandigen te verlichten. In de woensdag gepresenteerde begroting voor volgend jaar loopt het tekort op naar 3,4 procent, boven de norm van maximaal 3 procent vanuit de Europese Unie. Maar de regering van premier Giorgia Meloni maakt gebruik van een uitzonderingsregeling voor uitgaven aan defensie en klimaat.
8 uur geleden