Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Einde coronalockdown zorgt voor flinke omzetgroei horeca

Einde coronalockdown zorgt voor flinke omzetgroei horeca

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse horeca heeft in het eerste kwartaal flink meer omgezet dankzij de laatste versoepelingen van de coronamaatregelen. Vergeleken met de eerste drie maanden van vorig jaar verdubbelde de omzet zelfs bijna. Toen gold het hele eerste kwartaal nog een strenge lockdown.

Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kwamen de opbrengsten van eet- en drinkgelegenheden en hotels ook beduidend hoger uit dan in het laatste kwartaal van vorig jaar. Bij de cafés en restaurants nam de omzet vergeleken met het voorgaande kwartaal respectievelijk dik 20 en 15 procent toe.

Hotels hebben op hun beurt een kleine 6 procent meer omgezet. Ook vakantieparken deden het goed met een plus op kwartaalbasis van 9,5 procent. Ze profiteerden ook van het zachte weer, waardoor mensen er meer op uit trokken. Kantines en catering waren volgens het CBS de enige groep binnen de horeca waarvan de omzet daalde. Zij hebben volgens het CBS ruim 2 procent minder omgezet dan een kwartaal eerder.

Personeelstekort

Alles bij elkaar kwam de omzet van de horeca daardoor dik 92 procent hoger uit dan in hetzelfde kwartaal van vorig jaar. Deze forse groei was vooral te danken aan het feit dat de horeca een jaar eerder nog vrijwel de gehele periode gesloten was. Ook dit jaar begon het eerste kwartaal met een lockdown, maar in de loop van het kwartaal werden er wel steeds meer versoepelingen doorgevoerd, geeft het CBS aan.

Het statistiekbureau merkt dat het vertrouwen van horecaondernemers de laatste tijd flink in de lift zit. Het sentiment verbeterde bij de laatste meting fors na de dip van een kwartaal eerder. Horecaondernemers verwachten over het algemeen ook dat hun omzet in het tweede kwartaal verder zal toenemen. Nu is het niet meer corona maar personeelstekort dat de meeste zorgen oplevert. Bijna 43 procent van de horecaondernemers noemde dit de belangrijkste belemmering voor de bedrijfsvoering.

Meer uit Financieel

Grote Italiaanse bank voor miljoenen opgelicht met AI-misleiding

MILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.

7 uur geleden
EU-commissaris waarschuwt landen voor energieprijscrisis

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie kampt met een energieprijscrisis door de gevolgen van de Iranoorlog voor de olie- en gasmarkten. Dat schrijft Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) vrijdag in een brief die is ingezien door persbureau Reuters. Hij roept lidstaten daarin op maatregelen te overwegen om de vraag naar energie te beperken.

7 uur geleden
Wall Street sluit hoger om hoop op einde oorlog Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten. De hoop op een einde aan de Iranoorlog en lagere olieprijzen zorgden voor optimisme op de beursvloeren.

7 uur geleden
Bill Gates gelooft dat AI kan zorgen voor een miljard doden

NEW YORK (ANP) - Medeoprichter van Microsoft Bill Gates gelooft dat kunstmatige intelligentie tot de dood van een miljard mensen kan leiden. Dat zei hij vrijdag in een interview met nieuwszender NBC. Gates vindt dat de Verenigde Staten met wetgeving moeten komen om de risico's van de technologie te verminderen.

9 uur geleden
Pentagon mag Anthropic van hof uitsluiten van opdrachten

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic uitsluiten van opdrachten omdat de techonderneming een nationaal veiligheidsrisico zou vormen. Dat heeft een hof van beroep in Washington D.C. geoordeeld in een rechtszaak over het conflict tussen Anthropic en de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth.

11 uur geleden
EU voert methaanregels energie-import mogelijk een jaar later in

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie geeft importeurs van olie en gas mogelijk een jaar langer de tijd om zich voor te bereiden op nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moet de invoer van fossiele brandstoffen in de Europese Unie voldoen aan monitoring- en rapportageregels, die zijn bedoeld om de methaanuitstoot te verminderen. Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) zei vrijdag dat de EU de invoering ervan mogelijk uitstelt tot 2028.

11 uur geleden
AEX-index eindigt hoger, olieprijzen dalen na Iraans voorstel

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een plus de handel uitgegaan. De lagere olieprijzen hielpen het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de verliezers in de hoofdindex en zakten 0,9 procent en 1,9 procent.

12 uur geleden