Einde coronalockdown zorgt voor flinke omzetgroei horeca
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse horeca heeft in het eerste kwartaal flink meer omgezet dankzij de laatste versoepelingen van de coronamaatregelen. Vergeleken met de eerste drie maanden van vorig jaar verdubbelde de omzet zelfs bijna. Toen gold het hele eerste kwartaal nog een strenge lockdown.
Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kwamen de opbrengsten van eet- en drinkgelegenheden en hotels ook beduidend hoger uit dan in het laatste kwartaal van vorig jaar. Bij de cafés en restaurants nam de omzet vergeleken met het voorgaande kwartaal respectievelijk dik 20 en 15 procent toe.
Hotels hebben op hun beurt een kleine 6 procent meer omgezet. Ook vakantieparken deden het goed met een plus op kwartaalbasis van 9,5 procent. Ze profiteerden ook van het zachte weer, waardoor mensen er meer op uit trokken. Kantines en catering waren volgens het CBS de enige groep binnen de horeca waarvan de omzet daalde. Zij hebben volgens het CBS ruim 2 procent minder omgezet dan een kwartaal eerder.
Personeelstekort
Alles bij elkaar kwam de omzet van de horeca daardoor dik 92 procent hoger uit dan in hetzelfde kwartaal van vorig jaar. Deze forse groei was vooral te danken aan het feit dat de horeca een jaar eerder nog vrijwel de gehele periode gesloten was. Ook dit jaar begon het eerste kwartaal met een lockdown, maar in de loop van het kwartaal werden er wel steeds meer versoepelingen doorgevoerd, geeft het CBS aan.
Het statistiekbureau merkt dat het vertrouwen van horecaondernemers de laatste tijd flink in de lift zit. Het sentiment verbeterde bij de laatste meting fors na de dip van een kwartaal eerder. Horecaondernemers verwachten over het algemeen ook dat hun omzet in het tweede kwartaal verder zal toenemen. Nu is het niet meer corona maar personeelstekort dat de meeste zorgen oplevert. Bijna 43 procent van de horecaondernemers noemde dit de belangrijkste belemmering voor de bedrijfsvoering.
Meer uit Financieel
PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Een tanker met vloeibaar gemaakt petroleumgas (lpg) heeft een recordbedrag betaald om door het Panamakanaal te mogen varen. Het schip betaalde 5,3 miljoen dollar, omgerekend ruim 4,5 miljoen euro, voor een voorrangsdoorgang om zo de beperkingen vanwege het weerfenomeen El Niño te omzeilen.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vastgoed Nederland, de brancheorganisatie voor makelaars, taxateurs en vastgoedprofessionals, roept kopers en verkopers op om klachten over makelaars ook te melden bij de branche zelf. De brancheorganisatie reageert daarmee op de honderden klachten over makelaars die bij de Vereniging Eigen Huis (VEH) zijn binnengekomen.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in juli verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 5,2 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met een bijstandsuitkering is in het afgelopen kwartaal iets opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Kopers en verkopers op de huizenmarkt zijn onvoldoende beschermd door de vrijwillige regels voor makelaars, meldt Vereniging Eigen Huis na honderden klachten over makelaars. Volgens de belangenvereniging lopen kopers en verkopers nog te vaak vast in een koopproces dat oneerlijk, onduidelijk en moeilijk te controleren is en moeten er wettelijke regels komen voor het hele koopproces.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de maatregelen van de regering-Trump tegen AI-bedrijf Anthropic donderdag illegaal verklaard. Volgens de rechter strafte de regering het bedrijf omdat het openlijk kritiek had geuit op het Pentagon.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Nvidia heeft er in een dag 442 miljard dollar aan beurswaarde bij gekregen. Op de beurs in New York won 's werelds waardevolste beursgenoteerde bedrijf donderdag bijna 9 procent na een sterk kwartaalrapport. Beleggers waren vooral enthousiast over de verwachting van het chipconcern dat de omzet volgend jaar met zo'n 70 procent verder zal groeien.
10 uur geleden