
Einde aan missie Nederlandse F-35's in Bulgarije
DEN HAAG (ANP) - Aan de eerste buitenlandse missie van de Nederlandse F-35's komt dinsdag een einde. Sinds begin april zijn vier gevechtsvliegtuigen op de luchtmachtbasis Graf Ignatievo in Bulgarije gestationeerd om het luchtruim van het Oost-Europese land te bewaken.
Ze zijn daarheen gestuurd om de oostflank van het NAVO-gebied te versterken. Daartoe besloot het bondgenootschap na de Russische inval in Oekraïne op 24 februari. Verlenging van de uitzending van de F-35's zoals Bulgarije graag wilde, zat er niet in.
Op 2 juni keren de vliegtuigen terug naar Nederland, laat een woordvoerder van Defensie weten. Ongeveer honderd mannen en vrouwen zijn als ondersteuning mee met de vliegtuigen. Nederlandse mariniers zijn verantwoordelijk voor de bewaking.
Het is de tweede keer dat de F-35's internationaal zijn ingezet. Direct na het begin van de oorlog hebben ze samen met F-16's het luchtruim boven Polen bewaakt. Aan het eind van hun inzet keerden ze steeds weer terug naar hun basis in Leeuwarden.
De F-35 is de vervanger van de F-16. Nederland heeft er in totaal 46 van besteld. Later deze week maakt Defensie bekend dat nog eens zes F-35's worden aangeschaft.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - De organisatie van de hardloopwedstrijd LOOP Leeuwarden bevestigt dat een deelnemer is overleden. De organisatie meldt op sociale media dat tijdens de halve marathon "meerdere incidenten" zijn geweest en dat ze door de hulpdiensten is geïnformeerd dat één persoon is overleden.
6 uur geledenBASEL (ANP) - In Basel is zondagmiddag het Eurovisie Songfestival officieel begonnen. In de Zwitserse stad vindt een openingsceremonie plaats met de 'langste loper' in de geschiedenis van het evenement.
9 uur geledenLIVO (ANP) - De zoektocht naar de Nederlandse toerist die sinds eind april vermist is in de Noord-Italiaanse regio Como is zondagochtend hervat, melden lokale Italiaanse media. Er wordt onder meer gezocht met drones en een helikopter.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Hardloopevenement LOOP Leeuwarden heeft de 5 en 10 kilometer zondag afgelast "in verband met de veiligheid van de deelnemers", meldt de organisatie op Instagram. "Door de incidenten tijdens de halve marathon is de druk op de medische zorg zo intensief geworden dat de veiligheid van deelnemers aan LOOP Leeuwarden in het gedrang komt."
10 uur geledenALPHEN/ETTEN-LEUR (ANP) - Politieagenten zijn zaterdag gewond geraakt bij twee incidenten, in Alphen en in Etten-Leur (Noord-Brabant).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand aan de Kelloggplaats in Rotterdam-Ommoord is onder controle. De meeste bewoners van het getroffen appartementencomplex mogen weer terugkeren, nu de brandweer metingen heeft verricht op onder meer koolmonoxide. Enkele mensen kunnen nog niet naar huis omdat hun appartement schade heeft opgelopen, meldt de brandweer.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een appartementencomplex aan de Kelloggplaats in Rotterdam is zondagochtend vroeg een uitslaande brand uitgebroken, aldus de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt. Ook door de rook in het hele pand was het noodzakelijk om extra voertuigen in te zetten.
19 uur geleden