Einde aan langste lockdown ter wereld in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - In de Australische miljoenenstad Melbourne is er vrijdag (lokale tijd) een einde gekomen aan de lockdown omdat meer dan 70 procent van de bevolking volledig gevaccineerd is. De vijf miljoen inwoners van Melbourne brachten sinds het begin van de pandemie meer dan 260 dagen in lockdown door, geen andere stad ter wereld was zo lang in lockdown.
Er stonden meteen lange rijen voor bars, restaurants en kapperszaken. Dat was eerder deze maand ook het geval in miljoenenstad Sydney, waar de versoepelingen vanwege de stijgende vaccinatiegraad eerder werden doorgevoerd. Inwoners van zowel Melbourne en Sydney mogen de stad nog niet verlaten en ook winkels blijven voorlopig gesloten. Verdere versoepelingen volgen pas als 80 procent van de bevolking volledig gevaccineerd is.
Melbourne ging sinds het begin van de pandemie zes keer in lockdown, wat in de afgelopen maanden tot talloze protesten en demonstraties leidde. De Australische premier Scott Morrison vertelde aan Australische media dat "de overwinning in zicht is" in wat hij beschreef als "de strijd van onze generatie".
In Australië zijn 150.000 coronabesmettingen geconstateerd, zo'n 1500 inwoners overleden aan de gevolgen van het virus. Het land probeerde ruim een jaar lang het virus buiten de deur te houden maar begint nu met Covid-19 te leren leven, maakte Morrison vorige maand al bekend.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in Congo is de 10.000 voorbij. Uit officiële cijfers van de gezondheidsautoriteiten komt naar voren dat er inmiddels 10.060 besmettingen zijn geregistreerd. Het dodental staat op 4887.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump Jr. is afgelopen augustus in Mongolië op een jachttrip geweest met een zakenman die banden heeft met het Kremlin. Dat achterhaalde zakenkrant Financial Times, die zich onder meer baseerde op lokale bronnen en berichten op sociale media.
1 uur geledenNYALA (ANP/AFP) - Zeker 21 mensen zijn om het leven gekomen bij een droneaanval op een markt in het Soedanese Nyala. Dat melden een medische bron en getuigen aan persbureau AFP. Een veertigtal personen raakte gewond.
2 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - Meerdere mensen zijn in Duitsland gewond geraakt toen een auto inreed op mensen. De politie nam het voertuig onder vuur, meldt een woordvoerster.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelde voor om nog voor verkiezingsdag aanvallen op Iran uit te voeren. Drie hooggeplaatste Israëlische defensiefunctionarissen melden dat aan The New York Times. Volgens de bronnen stuitte Netanyahu op weerstand van de Israëlische legerchef Eyal Zamir, waardoor de aanval er niet kwam.
4 uur geledenPARIJS/MARSEILLE/LYON (ANP) - In meerdere Franse steden zijn mensen maandagavond de straat opgegaan om te demonstreren tegen racisme na een schietpartij in twee voorsteden van Parijs vrijdag. Daarbij viel een dode en raakten vijf mensen gewond. President Emmanuel Macron sprak van een racistische terreurdaad.
4 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië zegt in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen van de Houthi-rebellen in Jemen te hebben afgeslagen. Er zouden drie ballistische raketten en vier drones zijn onderschept die onderweg waren naar gebieden in respectievelijk het oosten en zuiden van Saudi-Arabië.
4 uur geleden