Einde aan lange zegereeks Schouten in marathonschaatsen
HEERENVEEN (ANP) - Aan de ongeslagen status van Irene Schouten op de marathon is na lange tijd een einde gekomen. De drievoudig olympisch kampioene kon in de tiende wedstrijd om de Marathon Cup in Heerenveen niet meedoen om de zege. De schaatsster van AH Zaanlander zat niet bij de kopgroep van elf waaruit na tachtig ronden de winnares kwam.
Schouten, die op 1 januari nog voor de zevende keer de Nederlandse titel op de marathon had veroverd, eindigde als dertiende. Volgens de website schaatspeloton.nl was Schouten sinds 19 oktober 2019 ongeslagen in een marathon waarin zij aan de start kwam.
Ineke Dedden en Arianna Pruisscher ontsnapten in de slotfase uit de kopgroep en Dedden klopte Pruisscher op de streep. Maaike Verweij won daarachter de sprint om de derde plaats en zij behield de leiding in het klassement.
Bij de mannen ging de zege naar Sjoerd den Hertog. Hij won in het oranje pak van de klassementsleider de sprint van een grote kopgroep. Den Hertog verstevigde zodoende ook zijn leidende positie in het klassement van de cup. Harm Visser schaatste naar de tweede plaats, Luc ter Haar werd derde.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.
1 dag geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.
1 dag geleden