Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Einde aan gratis rolkoffer aan boord bij easyJet

Einde aan gratis rolkoffer aan boord bij easyJet

LONDEN (AFN) - Luchtvaartmaatschappij easyJet versobert binnenkort zijn bagagebeleid voor passagiers. Nu mogen alle passagiers nog kosteloos naast hun handtas een groter stuk handbagage, zoals rolkoffers, meenemen naar hun zitplaats. Na 10 februari is dit alleen nog toegestaan als klanten stoelen met extra beenruimte of een zitplaats vooraan hebben geboekt.

Met het striktere bagagebeleid volgt easyJet het voorbeeld van concurrent Ryanair, die sinds het najaar van 2018 al extra kosten in rekening brengt voor het meenemen van grote stukken handbagage. De ingreep komt op het moment dat de luchtvaart in een diepe crisis zit door reisbeperkingen tegen de coronapandemie, waarbij easyJet slechts 20 procent van zijn normale vliegschema uitvoert.

Met de aanscherping van de regels voor handbagage boort easyJet ook een extra inkomstenbron aan. Voor extra beenruimte of het inchecken van ruimbagage moet immers extra betaald worden. Vorig jaar, toen de luchtvaart nog geen last had van de coronacrisis, waren bijkomende betalingen voor bijvoorbeeld extra zitruimte goed voor een vijfde van alle omzet van easyJet.

Volgens de Britse luchtvaartmaatschappij zelf gaat het er vooral om dat reizigers meer meer duidelijkheid hebben over de mogelijkheden voor hun bagage. Nu geldt namelijk nog dat grote koffers of tassen mee mogen naar het passagiersgedeelte, mits ze in de lockers boven de zitplaatsen passen. Chaotische situaties met bagage die hier uiteindelijk niet in passen, zouden zorgen voor vertragingen en daar wil easyJet nu van af. "Punctualiteit is belangrijk voor onze klanten", stelt hoofd commerciële zaken Robert Carey.

Meer uit Financieel

Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

1 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

2 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

3 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

3 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

5 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

7 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

8 uur geleden