Einddatum voetbalseizoen in Italië verschoven naar 2 augustus
ROME (ANP) - De Italiaanse voetbalfederatie (FIGC) heeft de einddatum van het huidige voetbalseizoen officieel verschoven naar 2 augustus. De oorspronkelijke slotdag was, zoals gebruikelijk, 30 juni, maar door de coronacrisis ligt ook de competitie in de Serie A al ruim een maand stil. Aflopende contracten en huurovereenkomsten van spelers en stafleden kunnen nu in principe tot 2 augustus doorlopen.
Met de nieuwe einddatum, die eerder al door de Europese voetbalunie (UEFA) als serieuze optie werd genoemd, wil de FIGC zoveel mogelijk ruimte creëren op de kalender om het seizoen in eigen land alsnog te voltooien. Wanneer de Serie A wordt hervat, is echter nog niet duidelijk.
Vanaf 4 mei hopen de clubs in de hoogste klasse weer in training te mogen gaan. Eind mei, of begin juni zouden de wedstrijden in het bekertoernooi en in de competitie dan weer, achter gesloten deuren, gespeeld kunnen worden. In augustus wil de UEFA dan de resterende duels in de Champions League en Europa League afwerken, mits de omstandigheden dat toelaten en de overheden daarmee instemmen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
1 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
17 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
17 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
18 uur geleden