Einddatum voetbalseizoen in Italië verschoven naar 2 augustus
ROME (ANP) - De Italiaanse voetbalfederatie (FIGC) heeft de einddatum van het huidige voetbalseizoen officieel verschoven naar 2 augustus. De oorspronkelijke slotdag was, zoals gebruikelijk, 30 juni, maar door de coronacrisis ligt ook de competitie in de Serie A al ruim een maand stil. Aflopende contracten en huurovereenkomsten van spelers en stafleden kunnen nu in principe tot 2 augustus doorlopen.
Met de nieuwe einddatum, die eerder al door de Europese voetbalunie (UEFA) als serieuze optie werd genoemd, wil de FIGC zoveel mogelijk ruimte creëren op de kalender om het seizoen in eigen land alsnog te voltooien. Wanneer de Serie A wordt hervat, is echter nog niet duidelijk.
Vanaf 4 mei hopen de clubs in de hoogste klasse weer in training te mogen gaan. Eind mei, of begin juni zouden de wedstrijden in het bekertoernooi en in de competitie dan weer, achter gesloten deuren, gespeeld kunnen worden. In augustus wil de UEFA dan de resterende duels in de Champions League en Europa League afwerken, mits de omstandigheden dat toelaten en de overheden daarmee instemmen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
31 minuten geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een voltallige selectie begonnen aan de eerste training voor de oefeninterlands tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.
5 uur geleden