Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eind mei nieuwe klimaatmars, locatie dit keer Amsterdamse Zuidas

Eind mei nieuwe klimaatmars, locatie dit keer Amsterdamse Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - Op vrijdagmiddag 31 mei wordt een nieuwe klimaatmars gehouden, dit keer op de Amsterdamse Zuidas. Dat heeft de Klimaatcrisis Coalitie, een samenwerking van acht organisaties, maandag bekendgemaakt. De bekendmaking gebeurde door middel van de onthulling van een spandoek op het Gustav Mahlerplein, dat uitkijkt op station Amsterdam-Zuid.

De mars moet voeren langs verschillende hoofdkantoren op de Zuidas. De organisatie spreekt over de Zuidas als het hol van de leeuw. Peer de Rijk van Milieudefensie zegt dat de klimaatcrisis vooral is veroorzaakt door de grote vervuilende bedrijven, hun financiers en hun aandeelhouders. "Daarom trekken wij op naar de Zuidas in Amsterdam waar veel van hen gevestigd zijn. Door bezorgde burgers, jong en oud, massaal op de been te brengen vlak voor de deuren van hun hoofdkantoren, willen wij de topbestuurders dwingen om de koers te gaan verleggen."

De Klimaatcrisis Coalitie, die bestaat uit Oxfam Novib, FNV, Fridays for Future, Greenpeace, Extinction Rebellion NL, Fossielvrij NL, Milieudefensie en DeGoedeZaak, eist onder meer dat alle subsidies, financiering, investeringen en verzekeringen van de fossiele industrie worden afgebouwd. Ook wil de coalitie dat werknemers, bezorgde burgers en de overheid meer zeggenschap krijgen over de koers van bedrijven. "Zo worden die duurzamer en socialer", aldus de organisatie. Verder eisen ze dat de zwaarste lasten komen te liggen bij "de grote vervuilers, niet bij mensen".

De vorige klimaatmars was in november. Daar kwamen toen volgens de organisatie 85.000 mensen op af, hoewel de gemeente Amsterdam sprak van 70.000 deelnemers. De mars begon toen op de Dam in Amsterdam en eindigde via een route door de binnenstad op het Museumplein.

Meer uit Binnenland

Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

1 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

1 uur geleden
Noodverordening in Weert om brandweer de ruimte te geven

WEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.

1 uur geleden
Militaire vakbond staat achter visie Commandant over oefeningen

DEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."

2 uur geleden
Staatssecretaris Boswijk verwacht aanpassing protocollen Defensie

DEN HAAG (ANP) - De protocollen van Defensie over oefeningen in droge periodes moeten worden aangepast, verwacht Derk Boswijk, de verantwoordelijke staatssecretaris. In Goedemorgen Nederland kon de CDA'er hierover nog geen uitsluitsel geven, omdat onderzoek naar de natuurbranden van deze week nog loopt.

3 uur geleden
Brandweer nog volop bezig met nablussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.

3 uur geleden
Duitsland stuurt 21 brandweerwagens naar Nederland

BONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.

5 uur geleden