Eind mei nieuwe klimaatmars, locatie dit keer Amsterdamse Zuidas
AMSTERDAM (ANP) - Op vrijdagmiddag 31 mei wordt een nieuwe klimaatmars gehouden, dit keer op de Amsterdamse Zuidas. Dat heeft de Klimaatcrisis Coalitie, een samenwerking van acht organisaties, maandag bekendgemaakt. De bekendmaking gebeurde door middel van de onthulling van een spandoek op het Gustav Mahlerplein, dat uitkijkt op station Amsterdam-Zuid.
De mars moet voeren langs verschillende hoofdkantoren op de Zuidas. De organisatie spreekt over de Zuidas als het hol van de leeuw. Peer de Rijk van Milieudefensie zegt dat de klimaatcrisis vooral is veroorzaakt door de grote vervuilende bedrijven, hun financiers en hun aandeelhouders. "Daarom trekken wij op naar de Zuidas in Amsterdam waar veel van hen gevestigd zijn. Door bezorgde burgers, jong en oud, massaal op de been te brengen vlak voor de deuren van hun hoofdkantoren, willen wij de topbestuurders dwingen om de koers te gaan verleggen."
De Klimaatcrisis Coalitie, die bestaat uit Oxfam Novib, FNV, Fridays for Future, Greenpeace, Extinction Rebellion NL, Fossielvrij NL, Milieudefensie en DeGoedeZaak, eist onder meer dat alle subsidies, financiering, investeringen en verzekeringen van de fossiele industrie worden afgebouwd. Ook wil de coalitie dat werknemers, bezorgde burgers en de overheid meer zeggenschap krijgen over de koers van bedrijven. "Zo worden die duurzamer en socialer", aldus de organisatie. Verder eisen ze dat de zwaarste lasten komen te liggen bij "de grote vervuilers, niet bij mensen".
De vorige klimaatmars was in november. Daar kwamen toen volgens de organisatie 85.000 mensen op af, hoewel de gemeente Amsterdam sprak van 70.000 deelnemers. De mars begon toen op de Dam in Amsterdam en eindigde via een route door de binnenstad op het Museumplein.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rafik A. (57) vindt de strafzaak tegen hem een "samenzwering". Dat bleek woensdag bij de start van zijn proces in de rechtbank in Den Haag. De Syriër zou zich in 2013 en 2014 in zijn vaderland schuldig hebben gemaakt aan verschillende gevallen van foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting. Hij wordt vervolgd voor 25 feiten, zei de officier van justitie.
14 uur geleden