Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eind mei nieuwe klimaatmars, locatie dit keer Amsterdamse Zuidas

Eind mei nieuwe klimaatmars, locatie dit keer Amsterdamse Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - Op vrijdagmiddag 31 mei wordt een nieuwe klimaatmars gehouden, dit keer op de Amsterdamse Zuidas. Dat heeft de Klimaatcrisis Coalitie, een samenwerking van acht organisaties, maandag bekendgemaakt. De bekendmaking gebeurde door middel van de onthulling van een spandoek op het Gustav Mahlerplein, dat uitkijkt op station Amsterdam-Zuid.

De mars moet voeren langs verschillende hoofdkantoren op de Zuidas. De organisatie spreekt over de Zuidas als het hol van de leeuw. Peer de Rijk van Milieudefensie zegt dat de klimaatcrisis vooral is veroorzaakt door de grote vervuilende bedrijven, hun financiers en hun aandeelhouders. "Daarom trekken wij op naar de Zuidas in Amsterdam waar veel van hen gevestigd zijn. Door bezorgde burgers, jong en oud, massaal op de been te brengen vlak voor de deuren van hun hoofdkantoren, willen wij de topbestuurders dwingen om de koers te gaan verleggen."

De Klimaatcrisis Coalitie, die bestaat uit Oxfam Novib, FNV, Fridays for Future, Greenpeace, Extinction Rebellion NL, Fossielvrij NL, Milieudefensie en DeGoedeZaak, eist onder meer dat alle subsidies, financiering, investeringen en verzekeringen van de fossiele industrie worden afgebouwd. Ook wil de coalitie dat werknemers, bezorgde burgers en de overheid meer zeggenschap krijgen over de koers van bedrijven. "Zo worden die duurzamer en socialer", aldus de organisatie. Verder eisen ze dat de zwaarste lasten komen te liggen bij "de grote vervuilers, niet bij mensen".

De vorige klimaatmars was in november. Daar kwamen toen volgens de organisatie 85.000 mensen op af, hoewel de gemeente Amsterdam sprak van 70.000 deelnemers. De mars begon toen op de Dam in Amsterdam en eindigde via een route door de binnenstad op het Museumplein.

Meer uit Binnenland

Optredens Ye in GelreDome kunnen doorgaan, vergunning is verleend

ARNHEM (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, kan over ruim een week optreden in het stadion GelreDome in Arnhem. De gemeente heeft een evenementenvergunning verleend voor de beide concerten.

3 uur geleden
Belaagde voorstanders azc verlaten protest Uithoorn

UITHOORN (ANP) - De voorstanders van een asielopvang in het Noord-Hollandse Uithoorn hebben donderdagavond een einde gemaakt aan hun protest bij het gemeentehuis. Ze vertrokken nadat ze waren belaagd door tegenstanders van de opvang. Die gooiden onder meer met flessen en eieren. Ook werden enkele rookbommen afgestoken. De politie hield de beide groepen uit elkaar.

3 uur geleden
Honderden mensen demonstreren tegen en voor azc Uithoorn

UITHOORN (ANP) - Voorstanders en tegenstanders van de komst van een asielzoekerscentrum demonstreren donderdagavond in het Noord-Hollandse Uithoorn. Enkele honderden anti-azc-betogers liepen in een mars vanaf de beoogde locatie van de opvang naar een plein bij het gemeentehuis, waar PVV-leider Geert Wilders ze toesprak.

5 uur geleden
Van den Brink versoepelt asielbeleid voor Afghaanse vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.

6 uur geleden
Vulgraad gasopslagen blijft achter, staatsbedrijf EBN springt bij

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.

8 uur geleden
Mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 ook bestuursjaar doen

DEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.

8 uur geleden
Strand Zandvoort is veiligheidsrisicogebied na onrustig weekend

ZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.

10 uur geleden