Eind mei nieuwe klimaatmars, locatie dit keer Amsterdamse Zuidas
AMSTERDAM (ANP) - Op vrijdagmiddag 31 mei wordt een nieuwe klimaatmars gehouden, dit keer op de Amsterdamse Zuidas. Dat heeft de Klimaatcrisis Coalitie, een samenwerking van acht organisaties, maandag bekendgemaakt. De bekendmaking gebeurde door middel van de onthulling van een spandoek op het Gustav Mahlerplein, dat uitkijkt op station Amsterdam-Zuid.
De mars moet voeren langs verschillende hoofdkantoren op de Zuidas. De organisatie spreekt over de Zuidas als het hol van de leeuw. Peer de Rijk van Milieudefensie zegt dat de klimaatcrisis vooral is veroorzaakt door de grote vervuilende bedrijven, hun financiers en hun aandeelhouders. "Daarom trekken wij op naar de Zuidas in Amsterdam waar veel van hen gevestigd zijn. Door bezorgde burgers, jong en oud, massaal op de been te brengen vlak voor de deuren van hun hoofdkantoren, willen wij de topbestuurders dwingen om de koers te gaan verleggen."
De Klimaatcrisis Coalitie, die bestaat uit Oxfam Novib, FNV, Fridays for Future, Greenpeace, Extinction Rebellion NL, Fossielvrij NL, Milieudefensie en DeGoedeZaak, eist onder meer dat alle subsidies, financiering, investeringen en verzekeringen van de fossiele industrie worden afgebouwd. Ook wil de coalitie dat werknemers, bezorgde burgers en de overheid meer zeggenschap krijgen over de koers van bedrijven. "Zo worden die duurzamer en socialer", aldus de organisatie. Verder eisen ze dat de zwaarste lasten komen te liggen bij "de grote vervuilers, niet bij mensen".
De vorige klimaatmars was in november. Daar kwamen toen volgens de organisatie 85.000 mensen op af, hoewel de gemeente Amsterdam sprak van 70.000 deelnemers. De mars begon toen op de Dam in Amsterdam en eindigde via een route door de binnenstad op het Museumplein.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Veilig Thuis kreeg vorig jaar opnieuw meer meldingen van vermoedelijk huiselijk geweld en kindermishandeling. Dat melden Veilig Thuis en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het advies- en meldpunt kreeg 136.000 meldingen binnen; een jaar eerder waren dat er nog 129.000.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
12 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
12 uur geleden