Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eikenprocessierups profiteert van milde temperatuur in maart

Eikenprocessierups profiteert van milde temperatuur in maart

WAGENINGEN (ANP) - Het tot nu toe vrij milde verloop van maart zorgt ervoor dat begin april de eerste eikenprocessierupsen uit hun ei zullen kruipen. Als het rond eind maart nog zo'n 25 graden wordt, kunnen de rupsen dan al verschijnen, denkt het Kenniscentrum Eikenprocessierups. Pas eind mei verspreiden de rupsen brandharen, die voor veel overlast en gezondheidsklachten kunnen zorgen.

Het kenniscentrum verwacht dat de jeukrupsen deze zomer minder overlast zullen veroorzaken dan ze in eerdere jaren deden. Vorig jaar zijn minder nesten geteld en er zijn ook minder vlinders uitgevlogen. Er zijn dus ook minder eipakketjes achtergelaten in eikenbomen. Vooral in de zuidelijke helft van het land nam het aantal nesten flink af.

De meeste gemeenten nemen tegenwoordig preventief maatregelen tegen verspreiding van de rupsen. Kortgeleden is een leidraad uitgebracht waarin staat hoe gemeenten en natuurbeheerders dat moeten aanpakken.

Meer uit Binnenland

Bijna duizend schademeldingen na aardbeving Drenthe

ROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving bij het Drentse gasveld Eleveld, nabij Assen, is opgelopen naar 955. Dat meldt de Commissie Mijnbouwschade. Dinsdagmiddag ging het nog om 630 meldingen.

1 uur geleden
Meer advocaten in Nederland, sociale advocatuur blijft krimpen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal advocaten in Nederland groeide afgelopen jaar met iets meer dan 1,5 procent tot 19.046, meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA). Het aantal sociaal advocaten blijft krimpen.

1 uur geleden
OM in België eist in hoger beroep vijf jaar cel in Funcapszaak

ANTWERPEN (ANP) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep vijf jaar cel geëist tegen de eigenaren van de website Funcaps voor de handel in illegale medicijnen. De rechtbank in Mechelen legde Jord van W. (31) en Stefan P. (30) eerder beiden een werkstraf van 120 uur op. Hun bedrijf kreeg toen een boete van 80.000 euro. Zowel het OM als de verdachten gingen daartegen in hoger beroep.

1 uur geleden
Nederland stuurt alleenstaande asielmannen weer terug naar België

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil alleenstaande mannelijke asielzoekers weer terugsturen naar België. Europese landen mogen asielzoekers terugsturen naar het land waar zij zich als eerste hebben gemeld. Maar de Raad van State verbood afgelopen zomer om alleenstaande mannen terug te sturen naar het zuidelijke buurland, omdat zij daar volgens de hoge bestuursrechter slecht worden opgevangen. De minister gaat deze mensen per direct weer terugsturen, omdat zij volgens hem nu wel een opvangplaats kunnen krijgen.

2 uur geleden
Cameratoezicht rond mogelijke kampioenswedstrijd PSV bij Telstar

VELSEN (ANP) - Bij het stadion in Velsen-Zuid waar zondag de Eredivisiewedstrijd tussen Telstar en PSV wordt gespeeld, wordt die middag en avond cameratoezicht gehouden. De burgemeester van de Noord-Hollandse gemeente heeft dat besloten na recente ongeregeldheden rond het stadion.

2 uur geleden
OM eist tbs met dwangverpleging voor doden vrouw Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Amsterdam tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Khalid A. voor het doden van een 30-jarige vrouw op 1 februari vorig jaar. Dat gebeurde in zijn woning aan de Gerard Callenburgstraat in Amsterdam-West. A. stak de vrouw meer dan veertig keer en sneed haar keel door. "Bij uitstek een zinloze dood", aldus de officier van justitie. "Een vreselijk drama."

2 uur geleden
Tientallen demonstranten bij bezoek Willem-Alexander aan Aruba

ORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag begonnen aan zijn bezoek aan Aruba. De koning ontmoet er onder anderen fractievoorzitters van de Staten van Aruba en de ministerraad in Fort Zoutman, een voormalig fort en museum in Oranjestad. Voor de ingang van het fort stonden zo'n vijftig demonstranten.

3 uur geleden